Болниците правят ли справки за часа на раждане от преди години?

  • 9 160
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте,

искам съвет. Искам да си направя хороскоп, но не си знам точния час на раждане. Ако отида в АГ-то в Медицинска академия, където съм родена през 78 г., дали ще могат да ми направят справка в старите им архиви за часа на раждането ми?
Някой от вас правил ли е такова нещо? Знаете ли какъв е реда?

# 1
  • Мнения: 1 879
Отиваш в общината, където си записана като бебе, тоест откъдето ти е издаден акта за раждане - служба "Гражданско състояние". На времето правеха справката безплатно, сега може да вземат и някой лев за административното обслужване.

# 2
  • Мнения: 3 447
Навремето в общината, служба ЕСГРАОН, даваха такава информация. Не знам дали все още го правят. Аз съм проверявала в община Средец, безплатно беше.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 040
И сега извършват тази услуга в общините. По различен повод ми трябваше копие от актовата книга и в това копие имаш възможно най- подробна информация по отношение на раждането ти.

# 4
  • Мнения: 125
На акта ми за раждане пише "Благоевски районен народен съвет"  Shocked гр. София. Не знам сега в коя община е преобразуван?

Сигурни ли сте, че няма да стане и в самата болница?

# 5
  • София
  • Мнения: 12 040
Щом знаеш коя е болницата можеш да видиш в кой район се намира днес и да отидеш във въпросната община. В болницата не знам дали ще е възможно, но ако е ще е много по- сложно.

# 6
  • Мнения: 125
Благодаря за отговорите! Ще опитам!
Майка ми, която се занимава именно с архивна дейност, твърди, че в болницата също трябва да се пазят тези неща. Тоест това е първоизточника на информацията и самите общини се обаждали в болниците, за да получат данните. 
Ако някой вече е минал по този път, да пише!

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Майка ти се занимава с архивна дейност, но не помни в колко 4аса те е родила Grinning Извинявай, но много смешно ми стана Laughing

# 8
  • Мнения: X
Е, хората са различни, недей така.
Аз не помня никакви часове, числа, дати. И часовете на раждане на децата ми не помня, хем къде по-скоро са родени от авторката.
Първата работа с която беше натоварен съпруга ми докато раждах, беше да снима часовника в родилната зала ВЕДНАГА след като детето се роди.Снимките на тези часовници са едни от най-любимите ми.

# 9
  • Мнения: 125
Първата работа с която беше натоварен съпруга ми докато раждах, беше да снима часовника в родилната зала ВЕДНАГА след като детето се роди.Снимките на тези часовници са едни от най-любимите ми.

Много сладко!!!
Но сега времената са други и вече всички си правят хороскопи. Когато майка ми ме е раждала, изобщо не са знаели какво е това хороскоп.

# 10
  • Мнения: 3 405
Е поне ще знае в коя част на денонощието те е родила, майка ти.  Преди или след обяд, или преди или след полунощ. Все ще стане хороскоп  Wink

# 11
  • Мнения: 9
Първата работа с която беше натоварен съпруга ми докато раждах, беше да снима часовника в родилната зала ВЕДНАГА след като детето се роди.Снимките на тези часовници са едни от най-любимите ми.

Много сладко!!!
Но сега времената са други и вече всички си правят хороскопи. Когато майка ми ме е раждала, изобщо не са знаели какво е това хороскоп.


            Rolling Eyes Въхх, значи хороскопа се е появил в края на 20-ти век.
                     Както и да е, все майката ти помни, в коя болница те е родила поне. Отиди и провери.
                    

# 12
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 558
iida, името е променено, но общината е тази в която сте живеели, когато си се родила. Там пазят данните.

# 13
  • Мнения: 9
И къде точно в Общината, ще се намери точно Часа, в който е роден човек. newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 12 040
И къде точно в Общината, ще се намери точно Часа, в който е роден човек. newsm78

В служба ЕСГРАОН ти дават копие от актовата книга. Там пише всичко за разлика от акта за раждане.

iida
И средно добър астролог би следвало да може да открие часа ти на раждане ако ти не го знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт