Болниците правят ли справки за часа на раждане от преди години?

  • 9 167
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 922

Друг е въпросът, че на деца хороскопи не е много редно да се правят, поне така съм чувала.

Защо не е редно?

Няма никакви пречки да се прави хороскоп на дете. Това и преди съм го казвала в този форум.
Бащата на Моцарт, който е бил придворен музикант, след раждането му се е консултирал с астролог по отношение на  способностите и бъдещето на детето си.
Музикалният му талант не е останал скрит. Известно е, че Моцарт на 5-годишна възраст композира, а на 6 вече започва да изнася самостоятелни концерти.

Астрологията може да бъде много полезна за откриване способностите или дарбите на детето. И от там нататък идва ролята на родителите и това дали са достатъчно заинтересовани, да помогнат за развиването на тези качества.
Да не говорим пък колко полезно може да бъде за възпитанието на детето, ако родителите му познават хороскопа му.


# 31
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Хороскопите са по-скоро за забавление, не ги приемам за чиста монета, въпреки, че съм прочела няколко книжки на тази тематика. 
Според някои астролози, зодиакалните знаци са изместени към днешна дата, сравнено с времето когато е възникнала астрологията. Преди няколко дни четох това: http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/01/13/1024406_zodiakut_b … korpioni/?ref=rss  Wink

# 32
  • Мнения: 3 922
Хороскопите са по-скоро за забавление, не ги приемам за чиста монета, въпреки, че съм прочела няколко книжки на тази тематика.  
Според някои астролози, зодиакалните знаци са изместени към днешна дата, сравнено с времето когато е възникнала астрологията. Преди няколко дни четох това: http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/01/13/1024406_zodiakut_b … korpioni/?ref=rss  Wink

Това е пълна глупост. Някои хора си мислят, че са открили топлата вода! Има различни астрологични школи. Някои отчитат прецесията, други не.

# 33
  • Мнения: 3 405
Значи, ако се прави хороскоп на дете е най-добре то да не е запознато с него.
Това ме задоволява като обяснение.
Аз не съм фен на хороскопите, смятам, че ако има съвпадения с предсказаното и случилото се е случайност Simple Smile
и
Хороскопите са по-скоро за забавление,

# 34
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Greene, имаш ли диплома за астроном, та се изказваш така категорично по въпроса  Thinking

# 35
  • Мнения: 3 405

искаш да кажеш астролог Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 922

Ето малко подробности за прецесията и разликата между тропически и сидерален зодиак: http://www.grreporter.info/Astrologiyata_-_misticizm_sharlataniy … a_na_zhivota/5742

# 37
  • Мнения: 9
Не ми се иска, ама ще взема да цитирам един мъж от съседна тема - "То, зимата води до депресии, ама това жените съвсем вече нещо взехме да ку-каме". /може и перефразирано да е/ Жена съм, но..., ай слезте на земята де, звездите много далече... Whistling

# 38
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570

Ето малко подробности за прецесията и разликата между тропически и сидерален зодиак: http://www.grreporter.info/Astrologiyata_-_misticizm_sharlataniy … a_na_zhivota/5742

Тази статия /както и никой досега/ не е доказал, че астрологията е точна наука.  Whistling

# 39
  • Мнения: 3 922
Астрологията е изкуство, познание и най-сигурният метод за откриване на взаимовръзките между макро и микро космос. Също така тя е и съвършенна система, чрез езикът на която може да се погледне и прозре отвъд видимото за човешките сетива.

Грант Леви казва следното: "Астрологията ни предлага информация как сме склонни да реагираме в определена ситуация и по отношение на другите хора, какъв скрит потенциал имаме или трябва да доразвием за постигане на по-пълноценен и по-щастлив живот, кои периоди от време са най-подходящи за нашата работа. Тоест тя не предсказва бъдещето, стига да не сте в плен на натрапчиво поведение. Астрологията осигурява информация. Използвана съвместно със собствения ви здрав разум, тя ще ви позволи да вървите по личния си път с по-голяма лекота, с повече успех и с по-голям шанс за реализация."

# 40
  • София
  • Мнения: 12 094
Значи, ако се прави хороскоп на дете е най-добре то да не е запознато с него.
Това ме задоволява като обяснение.
Аз не съм фен на хороскопите, смятам, че ако има съвпадения с предсказаното и случилото се е случайност Simple Smile
По- добре и родителите да не знаят. Достатъчно багаж носят по отношение на детето под формата на подозирани генетични особености, неудовлетворени родителски амбиции прехвърлени на детето- предсказанията само доомазват пейзажа.

За съвпаденията- по- вероятно ми се струва човека да си е изпълнил зададената от хороскопа програма. Затова хороскопите и за забавление не ги приемам.

# 41
  • Мнения: 125
Мога само да ви кажа, че съм била на сто гледачки и никоя не ми е познала нищо. За сметка на това хороскопа ми познава 90 процента. Факт.

# 42
  • Мнения: 125
Момичета, взех си часа на раждане. Отидох в ЕСГРАОН на общината, както казахте и там ми го дадоха срещу 5 лева! Супер!
Оказа се, че е с половин час по-късно от това, което си бях изчислила сама. Но реално хороскопа ми не търпи някакви особени промени.

Общи условия

Активация на акаунт