Dali shte imam bebe?!:(

  • 4 518
  • 52
  •   1
Отговори
Zdraveite, milichki. Chuvstvam se mnogo ujasno. Prosto ne moga da vi opisha. Ot 3 meseca se opitvame s priqtelia mi da zabremeniq..kato prednite dva meseca ne bqhme mnogo nastroqtelni..da beshe svyrshval v men vednuj ili dva pyti..posledniq emsec biahme nastroqtelni..edin den mi zakysnia, no eto,4e mi doide..Sad( Cikylyt mi e mnogo promenen.. Prez poslednite 2 meseca e mnogo oskyden..i trae po 2 dni.. pridrujen ot mnogo silni i neponosimi bolki v korema..nikoga do sega ne me e bolql korema kogato mi idva..takiva bolki nikoga ne sam prejivqvala. Iavno imam nqkakuv problem. Posledniqt pyt kogato priqteliat mi svyrshi v men..te4nostta izte4e..sqkash nqma miasto:(( sqkash trybite mi sa zapusheni..6te otida na lekar skoro..no molq vi..kajete mi kakvo moje da mi ima:((

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Здравей ! Сигурно ще имаш бебе  , като му дойде времето !
И хайде напиши постинга си на кирилица , че така не се чете  ooooh! .

# 2
Ето написано на кирилица. Моля ви, пишете ми

Здравейте, милички. Чувствам се много ужасно. Просто не мога да ви опиша. От 3 месеца се опитваме с приятеля ми да забремения..като предните два месеца не бяхме много настроятелни..да беше свършвал в мен веднъж или два пъти..последния емсец бяхме настроятелни..един ден ми закъсня, но ето,че ми дойде..( Цикълът ми е много променен.. През последните 2 месеца е много оскъден..и трае по 2 дни.. придружен от много силни и непоносими болки в корема..никога до сега не ме е болял корема когато ми идва..такива болки никога не съм преживявала. Явно имам някакъв проблем. Последният път когато приятелят ми свърши в мен..течността изтече..сякаш няма място:(( сякаш тръбите ми са запушени..ще отида на лекар скоро..но моля ви..кажете ми какво може да ми има:((
и доста често ми е лошо..Последният път като ми дойде ми беше много лошо, прилошаваше ми..много съм изплашена.Страхувам се да нямам някакъв проблем и да не мога да имам деца;(((

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Недей да бързаш да се отчайваш. Като отидеш на гинеколог, той първо ще ти обясни, че 3 месеца съвсем не са много време. Второ, ако изтича спермата, това не значи, че тръбите са запушени. Просто намери най-удобната за теб поза и евентуално си сложи възглавница под дупето. А за болките - какво да ти кажа - може да е някоя кистичка, с лекарства минава. А може и нищо да ти няма, на повечето момичета, които усърдно бебеправят им се появяват какви ли не признаци, променя се цикъла...Най-важното е да се успокоиш и да отидеш на лекар. Успех! И докладвай после Wink

# 4
Ще докладвам. В сряда ще отида на гинеколог. Това с изтичане на течността.. до сега не ми се е случвало..и се очудих много..На някой случвало ли му се е нещо подобно като на мен? а дали е възможно да карам цветна бременност?!  Доста странни неща стават с мен..гадене понякога..главоболие..и други признаци типични за бременност..може и да си внушавам..но очаквам съветите ви..

# 5
  • Мнения: 1 029
Галя,мисля,че трябва да се успокоиш.Отиди на лекар и не се шашкай предварително.За това,че спермата на мъжа ти..изтича и мислиш,че са ти запушени тръбите от това...не искам въобще да коментирам,освен да ти кажа,че е абсурдно.Говори с лекар и спокойно.Два месеца са нищо.Някои жени чакат години,без да имат проблеми и пак имат деца.Успех! Wink

# 6
  • Мнения: 2 123
Галя и аз смятам, че е рано да си задаваш такива апокалиптични въпроси...
В началото на годината, когато решихме с мъжа ми, че искаме бебе и при мен настъпиха всякакви промени и усещания....Например:
1. Започна да ми закъснява /при положение, че години не ми е закъснявал и с ден/
2. Започнаха да се появяват всякакви странни симптоми - полки в центъра на корема, неспадащи от овулацията напрегнати гърди, прилошаване и т.н
3. Започнах да си търся признаци н абременност
4. Започнах да се отчайвам и д амисля, че не съм здрава...
Като че ли повечето жени, когато спрат да се пазят откриват всякакви промени в първите месеи от непазенето.
приеми за нормално това, което изживяваш в момента, но не се фиксирай върху него. Сигурно не нацелвате дните или просто бебчо не иска да е лъвче или девичка. Също мисля, че ще ти е от полза да попрочетеш някои от спомагателните теми в Библиотеката.  bouquet

# 7
Благодаря, че ми пишете. Надявам се ще получа други мнения и съвети, които са важни за мен newsm10. След като посетя гинеколог задължително ще ви пиша за да ви споделя какво ми е казал той.  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 067
Хей, я горе главата!
Три месеца и само няколко съществени опити не са нищо от което може да си правиш подобни изводи, а и другите момичета ти казах че чакат с месеци и дори някои с години за да забременеят.

Успокой се, а лекарят ще ти каже ако има нещо, в което много се съмнявам, просто в желанието си да имаш бебе нещата са се поизменили и си твърде чувствителна сега.

Плюс това, ако се съмняваш за цжетна бременност винаги мойе да си направиш тестче.

Хайде, успех в бебеправенето!

# 9
  • Мнения: 6 992
Галя, а може и да се регистрираш, да прочетеш написаното в Библиотеката и да минаваш по-често  Peace Успех при лекаря и не се притеснявай!  bouquet

# 10
Как мога да се регистрирам в библиотеката?

# 11
  • Мнения: 3 376
Галя, в отговор на това:

Последният път когато приятелят ми свърши в мен..течността изтече..сякаш няма място:(( сякаш тръбите ми са запушени..

мога да ти кажа изобщо да спреш да се притесняваш за изтичането, защото то е нормален процес и няма ама абсолютно нищо общо с проходимостта на тръбите! Първо, по-голямата част от спермата е нормално да изтече. През тръбите преминава някакво минимално количество сперма - минимално за теб, но реално пълно с достатъчен брой сперматозоиди, за да стане качествено оплождане. Второ, проходимостта на тръбите се определя със специално изследване - ако можеше така според изтеклата сперма, всички щяхме да знаем статуса си без да се подлагаме на неприятни процедури.

Разбирам вълнението ти, разбирам и болката ти, но се успокой, ти си съвсем нормална жена. Това, че имаш болки и че менструацията ти се е променила не е хубаво, разбира се, но трябва да откриеш причината за това и да се лекуваш. Това, че имаш такива проблеми ама изобщо не значи, че си с диагноза: стерилна. Прочети назад из форума и потърси една жена, която не е имала проблеми с цикъла си докато е бебеправила!

Хайде успокой се, всичко ще е наред! Simple Smile И непременно иди на лекар и му разкажи за всички проблеми, за да ти назначи адекватно лечение. Ако искаш можеш и да се регистрираш официално при нас, и да си говорим докато бебеправите. Успех ти желая  bouquet

Как мога да се регистрирам в библиотеката?

Трябва да се регистрираш във форума, не в Библиотеката.

# 12
Регистрирах се  Joy Simple Smile)) благодаря ви за всичко. Вие сте много мили хора. Много, много ви благодаря. Чувствам се по-добре с вашата подкрепа.

# 13
  • Мнения: 3 376
Добре дошла! Grinning

# 14
# 15
При бременност задължително ли  е да има болезнени гърди?!

# 16
  • Мнения: 6 992
Галя, а това е линкът към библиотеката Simple Smile Там има и за болезнените гърди Grinning

# 17
Благодаря. Ще я разгледам

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Галя, а това е линкът към библиотеката Simple Smile Там има и за болезнените гърди Grinning
newsm10

Аха ! И за мноооого други неща !
Приятно четене  Grinning!  
И честита ти регистрация и добре дошла !

# 19
  • Мнения: 6
Скъпа Галя, аз имам същият проблем като, тебе Weary Много искам второ бебче и така съм се вманиачила, че постоянно обикалям из бебешките магазини и си харесвам креватчета и колички newsm07, последния път като ми дойде дори се разплаках newsm45л Но трябва да бъдем упорити и да продължаваме с опитите luvbed нали така?

# 20
Здравейте момичета,
реших и аз да се присъединя. Правим опити вече 5 месеца за второ детенце, но сега чакам до дни да ми дойде м....... Вече съм почти сигурна, стискам ви палци, не се отчайвайте, разбирам ви напълно, защото дори сега ми е мъчно, но  ........."не губете кураж- следващия тираж" Embarassed

# 21
Някой имал ли е като моите проблеми, които съм описала по-горе..? за оскъдния цикъл..и краткотрайния..и другите "проблеми" ако мога да ги нарека така..Днес съм на гинеколог. Ще ги пиша да ви кажа какво е станало. а и така се надявам да карам цветна бременност  newsm30 Ще ви информирам, милички..непременно. Стискайте палци всичко да е наред  Praynig  love001

# 22
  • Мнения: 3 376
Мира_а, добре дошла при нас и успех  bouquet

Някой имал ли е като моите проблеми, които съм описала по-горе..? за оскъдния цикъл..и краткотрайния..и другите "проблеми" ако мога да ги нарека така..

Галя, почти всяка от нас е минала през проблеми като твоите или сходни в единични цикли. Хубавото е, че след подходящо лечение и след като се освободим от стреса, голяма част от проблемите се оправят! Peace Всяка по различен начин се справя с тези неща - с лекарства, противозачатъчни, билки, акупунктура, хомеопатия... Не казвам, че сега циклите ни са идеални, но определено може да се направи по въпроса. Така че, успокой се, ще минат и при теб тези неща Grinning Успех при гинеколога! Peace

# 23
  • Мнения: 3 010
Здравей Галя,
аз имам като твоите проблеми можеби. Последните няколко месеца ми е оскъден цикъла, без болки в гърдите беше, болезнен и нередовен /закъсняваше ми  с около 5-12 дена. Оказа се първо, че имам кисти и липса на овулация, пих противозачатъчни един месец -сега съм ОК и почвам лекарства за стимулиране на овулацията. Та искам да те посъветвам не се тревожи, намери си добър лекар, който да ти допадне за да си спокойна. Аз 4акам от 1г. и 8м., но съвсем наскоро попаднах на специалист и сега се надявам, че заедно и с Божията помощ много скоро ще гушкам прекрасното, изстрадано същество. Пожелавам ти и на теб същото, само се успокой, знам колко е трудно!  Успех!

# 24
ох, искренно се моля да нямам кисти и някакви сериозни проблеми  Praynig  стискайте ми палци  Praynig   bouquet

# 25
  • Мнения: 178
Мила Галя искенно се надявам да нямаш никакви проблеми.  PeaceЩе се радвам ако всичко при теб е наред.  GrinningНе се притеснявай,колкото до тези симптоми които имаш- аз съм същата. През август махнах спиралата и от тогава се мъчим да си направим бебе. ..НО за съжаление- нищо! Twisted Evil Моят син е вече на12г. и аз се притеснявам че нещо не ми е на ред... Blush Цикълът ми е редовен-25дни ,но ето че този месец ми се получиха симптоми които никога до сега не съм имала. По принцип трябва да ми дойде на 30 но вече 10-12дни ме боли кръст, коремът ми е подут и ме боли ниско долу /както преди цикъл/ По принцип ме боли1-2 дни преди цикъла. Постоянно съм гладна ,а пък и гърдите ми са ...Днес даже имам и главоболие,но не смея да вземам нищо.. newsm78 Така,че и аз съм на този хал..Моля те след като се върнеш от преглед- напиши какво са ти казали. УСПЕХ!!  bouquet И не губи надежда!!  newsm10

# 26
 Praynig PraynigЗдравейте, милички. Докторът на моя въпрос.."Дали ще си имам бебе?!" отговори с ДА Simple Smile)) Премина ми успешно прегледа. Нямам никакви проблеми, които могат да ме спрат да имам бебче. Нямам кисти, матката ми е наред..шийката също, тръбите също..нямам възпаления. В понеделник (28.11) ще ходя отново на ехограф. Тогава лекарът ще види дали яйцеклетките, които се отделят са годни за оплождане. Това, което специалистът ми каза е, че е нормално бебето да не идва в рамките на една година. Да не бързам да се обвинявам, че не съм забременяла. Много рядко се случва бременност да се появи от първия път. Цикълът ми не е наред заради смяна на климата. Ако се наложи в понеделник ще ми изпише някакви таблетки да пия за регулиране на менструацията.  Praynig Честно да ви кажа се успокоих много. Наистина не очаквах,че нищо ми няма. Мислех, че имам някакви възпаления. Гаденето, което се появява по някога е внушение. Когато една жена иска много силно..да има бебе..мозъкът й се настройва,че е бременна и се появяват такива симптоми. ..За тези, които искат да имат бебче да кажа, че.. след акта е добре да си слагате възглавница под дупето или да си вдигнете краката на горе, за да не изтече спермата. Много съм спокойна сегам, че всичко е наред.. в последно време направо ми се искаше да се  #2gunfire  Laughing Laughing Лекарът обясни, че .. и аз незнам как така..но, че не всеки месец се отделят яйцеклетки годни за оплождане..така, че трябва да сме спокойни май..ние, които чакаме бебчо да дойде. Благодаря ви много за всичко. Пак ще ви информирам в понеделник .. ще ви разкажа какво е станало:)  Hug Hug Hug Hug   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 123
радвам се, че си спокойна и щастлива вече!дано оттук нататък щом пребориш психологическия фактор и при липса на физически проблем нещата станат СКОРО! Flutter

# 28
Гризката, благодаря за посрещането и за пожеланието!Зареждам се с вяра, че все някога трябва да стане! Да взема да пробвам да  пиша и едно писъмце до дядо Коледа Wink Може пък да помогне Laughing
Галя,  стискам ти палци вече всичко да е наред и скоро да се преместиш във форума с бременните мами!

# 29
# 30
# 31
  • Мнения: 980
радвам се, 4е си се успокоила. А следваЩият път като се притесниШ zа цветна бременност си купуваШ тест Naughty ПиШкаШ върху трите лева и работата се иzяснява Whistling
Стискам палци скоро да ни се хвалиШ с положително тестЧе Peace

# 32
Здравейте. И днес сутринта бях на ехограф. Гинекологът трябваше да провери дали яйчниците ми функционират. Оказа се, че да  Hands Clap Laughing Laughing забременяването ми е въпрос на време..Wink В петък отново съм на ехограф..Батко доктор  Laughing следи процесът на забременяване:)) Laughing в момента съм в овулация и би трябвало да забременея защото нямам никакви проблеми  newsm10 явно всичко хубаво е на моя страна..толкова много съм щастлива  smile3532..сега след като знам, че нямам проблеми ще съм по-спокойна дори и бебо да не стане веднага  smile3508 Отново ще ви информирам:)) дай Боже две чертички на теста  EFP

# 33
  • Мнения: 1 029
Честито,това е най-важното!Сега споко и когато стане,само моля те не плачи ако не стане от първият път,че тук има толкова момичета с проблеми,които просто са изумени как може човек да си мисли,че това се случва веднага щом си го помислиш.Някои имат този късмет,но все пак не трябва да се отчайваме,ако не стане веднага.
Щом няма проблеми,споко,ще стане!
Успех и скоро да се радваш! Peace

# 34
 newsm61 zdraveite.. vsi4ko hubavo..ama ne razbiram zashto tolkova silno me bolq korema tazi nosht..Cry( i to za okolo 5 minuti..i sega ne me boli..Sad( dobre, 4e lekara mi kaza, 4e nqmam vyzpalitelni procesi..ina4e koi znae kakvo bih si pomislila i bih se oshashkala. 4esto me nabolqva desniq qi4nik.. Ginekologyt mi kaza, 4e desniq qi4nik e v ovulaciq. Moje bi zaradi tova me nabolqwa ot dqsno..no tova s bolkite v korema nisko dolu ne razbiram i mi beshe mnogo losho:(( imah 4uvstvoto, 4e shte umra.. Dali ne e vyzniknal nqkakyv problem???

# 35
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Че ще умреш е сигурно,но няма да е сега!  bouquet
Споко,то толкова лесно ако се мреше,половината форум да не е между живите.
Я си пусни едно хубаво филмче,я излез на слънчице,хапни малко от нашите почерпки,живей си живота,пък като се стигне до умирачка да знаеш ,че си живяла!

# 36
e-e-e az ne sym kazala, 4e shte umiram be:)))) prosto iskah da kaja, 4e mi beshe losho..hm:) #2gunfire #Crazy Rolling Eyes Laughing Laughing

# 37
  • Мнения: 902
Здрасти,Галя.Личи си ,че си новак все още.Дано не ти се наложи да приемаш тези дреболии(които сега те притесняват) като нещо нормално.Аз вече 1г. 8м. чакам и малко неща ми се струват необичайни.Това с болката е съвсем естествено.Много момичета имат такива болки нипосредствено преди или при самото пукане на фоликула.Просто понякога се усеща по-силно.Аз всеки месец съм така,че на всичко отгоре и кървя след това.Но съм сигурна,че настъпва заветната овулация и това ме успокоява.Не се шашкай.Всичко ти е наред.Просто те е обхванала треската.първите месеци е като че ли най-тежка.Успокой се и не мисли само за това.Мисленето в повечето случай не помага.Мисли си за предстоящите празници и възможността да ги оползотвориш по най-добрия начин.И ти пожелавам най-голямата коледна изненада.

# 38
# 39
мен май ме забравихте,а? Ако настъпва оплождане може ли да се наблюдава болки ж корема за малко.. прерязване ниско долу..?? newsm78

# 40
  • Мнения: 2 123
Галя, доколкото знам, може да се усети някакъв спазъм, но не може да се докаже дали това е точно имплантирането или болката е от нещо друго.
 По принцип подобно на този спазъм е т.нар. придърпване, присъщо за първия триместър. Но не е задължително. Не го мисли толкова, скоро ще разбереш дали е било имплантиране Crazy  bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 6 360
мен май ме забравихте,а? Ако настъпва оплождане може ли да се наблюдава болки ж корема за малко.. прерязване ниско долу..?? newsm78

не.

# 42
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Не. Не се усеща никаква болка, гъделичкане, парене, щипване и каквото друго си внушите при така нареченото оплождане или момнта, в който сперматозоида влезе в обвивката на яйциклетката /ако болеше зачеването, как ли щеше да боли докато милионите спермчета се блъскат за да разбият бронята  newsm78/ .

Виж може и да усетиш след около 7 дни и то ще е по време на имплантация, но това е рядко срещано  и пак не е сигурно дали не е от внушение!

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
мен май ме забравихте,а? Ако настъпва оплождане може ли да се наблюдава болки ж корема за малко.. прерязване ниско долу..?? newsm78
то забравя ли се туй бе.....
Съвет от стар кадър...гледай си живота..не се втелясвай..и най-важното не втелясвай и нас.

# 44
мен май ме забравихте,а? Ако настъпва оплождане може ли да се наблюдава болки ж корема за малко.. прерязване ниско долу..?? newsm78
то забравя ли се туй бе.....
Съвет от стар кадър...гледай си живота..не се втелясвай..и най-важното не втелясвай и нас.

Xepa много си мила! Благодаря. Ако не си настроена добре явно не си за този форум. Извинявай ако има нещо

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Дали аз съм за този форум мила моя не ти решаш мисля Twisted Evil
А за доброто ми настроение не се притеснявай...докато има спамърчета като тебе то ще си остане такова Mr. Green
И не на последно време - извинена си. Айде със здраве...

# 46
  • Мнения: 357
Извинявайте, ако ви прозвучи малко грубо, ама тоя форум се обърна на петъчен пазар, къде ще му излезе края ако всяка от нас пусне темичка със заглавие:

''Нещо ми става''
''Дали ще имам бебе''
''Вълнувам се за еди какво си''
''Тук ме заболя, а пък там ме засърбя''

Мисля, че някой хора първо трябва да се научат да четат преди да започнат да пишат, има си БИБЛИОТЕКА за тая работа, както ПРАВИЛА за форума  smile3554, иначe всички сте добре дошли, ние нищим подобни проблеми в седмичната, моля заповядайте там   bouquet

# 47
Ок, няма да пиша повече. Извинявам се на всички и ви благодаря за всичко. Желая ви късмет и успех!

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Ок, няма да пиша повече. Извинявам се на всички и ви благодаря за всичко. Желая ви късмет и успех!
Пак на криво разбрана цивилизация ли ще си играем newsm78
Не това имах предвид ама като си рекла.....
Мисълта ми беше да пишеш във форума...ама смислени неща бе...толкова ли е трудно да ме разбере човек Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 1 029
то забравя ли се туй бе.....
Съвет от стар кадър...гледай си живота..не се втелясвай..и най-важното не втелясвай и нас.
Съжалявам Галя,че не си разбрала,но това явно е шега.
Момичета,защо не питате в седмичката за тези неща наистина,просто не мога да го разбера?Аз също съм от по-новите,но първо прочетох правилата и тогава започнах за питам.Не,че не трябва никой нищо да не пита,но нали затова са се потрудили мацките с Библиотеката и Правилата.Първо гледайте там,моля,моля,моля!

# 50
  • Мнения: 634
Здравейте, момичета. Не пиша често, но чета форума от 1 год. С риск да се нахвърлите върху мен искам да попитам всъщност каква е целта на този форум? Досега си мислех, че е именно за споделане на всякакви въпроси, свързани със забременяването, включително

''Нещо ми става"
''Дали ще имам бебе''
''Вълнувам се за еди какво си''
''Тук ме заболя, а пък там ме засърбя''


Да разбирам, че това се повтаря и е досадно, но мисля, че всички сме минали през този етап...затова всеки може най-малкото да избере коя тема да чете и коя не. Точно по тази причина аз лично много рядко чета седмичната, защото ми е досадно да чете кой как се е събудил, пил кафе, какво е облякъл и т.н....но никога не бих си позволила да упреквам когото и да било.

# 51
Аз мисля, че не всички както те самите си мислят са съпричастни към всички. За да се публикуеат такива теми значи вълнуват този, който ги е публикувал и има нужда да получи подкрепа, съвет и т.н. По-важна е подкрепата..а другото ще го прогнозира лекаря. Нека да се разбираме и сме съпричастни, а не да злобеем. Който не желае да чете такива теми да не ги чете.. не е ли така..?? важното е, че доста жени от такива "маловажни" теми, според някои, ще бъдат успокоени и настроени положително. Така, че всички сме големи хора.Никой нищо лошо не е написал..като е писал, че такива теми не е хубаво да се публикуват, но когато човек има проблем..въпреки, че според някой е маловажен е много раним когато не получи разбиране, а упрек защо си публикувал тази тема. Така, че хайде да не пишем повече по тази тема, а да го даваме малко по-ведро и усмихнато.  bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
...Нека да се разбираме и сме съпричастни, а не да злобеем. Който не желае да чете такива теми да не ги чете.. не е ли така..?? 
....Така, че хайде да не пишем повече по тази тема, а да го даваме малко по-ведро и усмихнато.  bouquet  bouquet  bouquet
newsm10


Тъй като в тази тема иде реч за друго ( виж първия постинг ) ако нямате какво да кажете по въпроса , не пишете моля , защото тя вече е изродена и би следвало ключ .

Правила на Форумите
........
2. Гневни или оскърбителни постове няма да бъдат толерирани и ще бъдат премахвани.

Всички теми с "израждащ" се характер ще бъдат заключвани ......
....
10. Потребители, които подклаждат спорове ......., ще бъдат предупреждавани.

Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат или изказват нецензурни изрази по отношение на потребител/модератор/администратор на форума.
.............................
Това са правилата, които важат за всички подфоруми.

Общи условия

Активация на акаунт