кърмеща майка на близначки-за цеденето

  • 1 075
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
В момента има изключително много информация, която доказва по напълно категоричен начин, че не съществува абсолютно никаква връзка между соковете и рискът от анемия. Освен ако не става дума за прясно изцеден сок от червено цвекло, съдържанието на желязо в плодовите сокове не е високо - дори не знам има ли въобще...

Аз, както и много други мами в тоя форум, не съм давала сокове и детето не само че нямаше анемия, но растеше, развиваше се и наддавеше прекрасно докато я захраних. От друга страна, даването на сокове на възрастта на твоите дечица, крие потенциални рискове от намаляне на количеството на приетата кърма, а като евентуална последица от това - недобро наддаване, риск от храносмилателни смущения - колики, диария (или обратното - запек), риско т отключване на алергия в по-късна възраст...

Ако искаш - виж в тоя сайт - има доста инфо на български, и сама решавай
http://www.karmene.greatnow.com/

# 16
  • София
  • Мнения: 1 110
Аз захраних точно по това време (4,5 месеца) с плодово пюре, после петия зеленчуково, шестия месно и каша. Сокове досега не съм давала и не мисля скоро да давам. Вече давам пресен пасиран плод с кашата и мисля че това е достатъчно.
Аз имах леко нисък хемоглобин по време на бремеността и пиех Малтофер няколко месеца. На шест и половина месеца децата бяха с хемоглобин 110 и 114.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Понеже моето дете е с анемия, която се появи след годинката, много съм се чудила има ли наистина връзка между храненето и детската анемичност.Защото Ники само на кърма беше с добър хемоглобин, а когато вече ядеше меса, жълтък и всички други такива неща - изведнъж -  проблем ShockedСпоред хематоложката най-полезното за бебето, откъм желязо, е кърмата Simple SmileНе е много богата, но пък се усвоява на 100% WinkТака че няма за какво да се притеняваш, нищо няма да изгуби детето от липса на сокове.След шести месец, когато депата в организма се поизпразнят, желязото трябва да се набавя чрез храната.И когато се случи такова детенце като моето, което расте просто прекалено бързо - организмът не успява да усвои достатъчно желязо, колкото е необходимо на бързо развиващата се кръвоносна система и вътрешни органи - и се появява анемията.
Изводите за мене са - ако детето си расте що годе в норми, ако се кърми на поискване и се захрани след 6-я месец, като до годинка кърмата си остава преимуществената част от менюто, проблеми с нисък хемоглобин не би следвало да има.Соковете просто нямат никаква връзка с този процес.Не знам защо педиатрите все ги набутват в темата за анемиите Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт