пият ли сокове децата ви

  • 1 746
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Сокове пие много рядко,обикновено когато се съберат прекалено много плодове вкъщи (тодава правя сок за трима ни),а още по-рядко-купени-не детски.През останалото време яде всякакви плодове според сезона.

притеснявам се 4е не може да си набави нужните витамини и особено сега зимата няма много плодове

Напротив,има досста плодове-грейпфрути,лимони,портокали,ябълки,киви,банани,а можеш да и даваш и витамини за през зимата.

# 16
  • Мнения: 5 713
Не, не давам сок. Предпо4итам да й настържа ябълка или да й нарежа на куб4ета някой по-мек плод и да си яде сама.

# 17
  • Мнения: 2 672
давай тогава плодове - ябълки , банани, портокали и каквото имате на пазара

# 18
  • Мнения: 3 663
таня не пие сокове от няколко месеца
както си пиеше изведнъж спря и не иска и това е
но за сметка на това гризе плодове доста
всеки ден изяжда по 2 цели плода поне

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Добре де, хайде сега един въпрос към майките на по-големите деца, които умишленно не дават сокове,защото парчето плод било по-полезно:
 Едно дете на около 1 година, как може да яде парче портокал? Или се слага  с портокала в пералната и се омазва на спокойствие?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз, откакто прояде настъргани плодове, спрях да му правя сокове. Давам му ябълки, круши, тиква... Само по някога правя сок от моркови, но рядко. Скоро ще му дам и портокал, мандарина... Може и банани да си хапва...

# 21
  • Мнения: 5 577
Пием сокчета, но задължително поне един банан на ден.  Peace

И богато обедно меню - картоф, морков, зелена подрпавка. Така набавяме нужните витамини.

# 22
  • Мнения: 1 493
  Затова давам след всяко ядене за десерт малко пасирани плодове или плодово пюре.Когато е с лъжичка ги похапва без проблем. feeding






За да се усвоят добре плодовете не трябва да се дават за десерт, а самостоятелно между храненията. Опитай с банан ! Успех !

# 23
  • Мнения: 3 663
билянка, таня яде портокали (от само няколко дни всъщност Simple Smile) не на сок
обелвам кожичките на парчето, накъсвам го на по-малки и слагам в някоя купичка
давам и я и тя си взема едно по едно и си яде Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 713
Едно дете на около 1 година, как може да яде парче портокал? Или се слага  с портокала в пералната и се омазва на спокойствие?
То4но портокал още не съм дала, защото на скоро полу4и един обрив, незнайно от къде. Давам на пар4ета и по-то4но на куб4ета круша, банан; лятото пъпеш.

# 25
  • Мнения: 516
Роси пие сокчета от 2месеца и половина. Много ги обича и аз постоянно и правя- ябълки, моркови, портокали, круши абе общо взето каквото и направя го пие с удоволствие.  #Milti sweating

# 26
  • Мнения: 6 390
мойта бебона не пие сок
като й дам  Sick Sick Sick
караме само на вода  Laughing
плодове обаче не ми отказва  Wink Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
Наистина може да е период,но аз пък мисля,че не трябва да насилваш за да не се откаже съвсем.Изчакай 1 седмица и после пробвай пак и то не след ядене.
Аз купувам сокчета на ТЕДИ и Хортекс.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 181
Зори не пие сокчета. Предлагала съм й най-различни, но...
Наблягаме на суровите плодове Wink
И ние тъй Grinning!
Последният ни хит е да си държи сама обелената ябълка и да ръфа Laughing!

# 29
  • Мнения: 140
Аз купувам сокчета на ТЕДИ и Хортекс.
Цитат

Мога ли да попитам сокчетата на Теди и Хортекс от каква възраст могат да се дават,защото на тях не пише?Пробвали ли сте сокчета на Ганчев?




Общи условия

Активация на акаунт