Kaк да намаля кърмата?

  • 424
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 321
Здравейте!
Моята бебка е на 2 месеца. По принцип се храни лакомо, изяжда кърмата на едната ми гърда, а другата - изцеждам с помпа на Авент. И така сменям гърдите всеки път. Проблемът ми е, че започнах да произвеждам повече кърма отколкото бебето може да изяде. Понякога през деня тя иска да яде през час - давам й, но и гърдите ми произвеждат постоянно мляко - ако не ги изцедя - умирам от болка. Не искам да спирам кърмата - само да я понамаля. Замразявах кърма докато имахме място във фризера, но вече няма и изхвърлям кърма, за което много ме е яд. Моля за съвет.

# 1
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Здравей rinnabg ,
опитай да изцеждаш само колкото да се облекчи гърдата  Peace
Азимах твоя проблем и давах на малката да суче и от двете гърди , първо на едната докъто усетя че ми намалява напрежението и после я местя на другата ,и до сега се кърмим по-този начин .
Дано съм ти помогнала  Hug

# 2
  • Мнения: 9 481
Освен това което ти е казала desivalko_ , че се изцежда само до облекчаване, намали приема на течности(чай салвия намаля лактацията, но да не търсиш пък после как да я увеличиш..), не яж лактогонни храни (пълнозърнест хляб, овесени ядки, сурови ядки, вар. жито..).
Бива за седмица да си ок Peace
Успех и дълго кърмене! Hug

# 3
  • Мнения: 321
Meрси, ще опитам, дано да даде резултат

Общи условия

Активация на акаунт