кърмене и камъни в жлъчката при майката

  • 1 735
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте на всички  Simple Smile Имам нужда от помощ. Когато бях бременна правех едни задушавания от 3-я месец и не можаха да открият от какво е. Мислеха, че е от бебето, но когато родих и пак направих това задушаване установиха че имам камъни в жлъчката. Кажете как да се справя с кърменето и тази ужасна диета за жлъчка. Имал ли е някой такъв проблем? Много се притеснявам, че кърмата ми може да спре , заради нещата които не трябва да ям, нещата които стимулират кърмата.

# 1
  • Мнения: 3 562
Здравей аз имам подобен проблем,
повръщам от началото на бременността и всички смятаха, че като се родим ще престана. Това обаче не се случи и се оказа, че язвата, която имам от 15 годишна се е възпалила и ме мъчи. Тъй като кърмя лечението е невъзможно и ми се налага да съм на много строга диета - ям само пасирани супички от картофи и моркови и кисело мляко - не съм приемала твърда храна вече 3 седмици  Sad за сега нямам проблеми с кърмата, но смятам да си взема витамини за кърмачки, защото храненето ми въобще не е правилно и пълноценно Sad Нямам представа ти каква диета се налага да спазваш, но на мен от всичко разрешено да ям само млякото стимулира кърмата и наблягам на него  Simple Smile Предполагам течности не са ти забранени - наблягай на тях и късмет с оздравяването  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 6 254
Аз съм бивша кърмачка Grinning, но съвсем наскоро се оказа, че имам камъни (много каза док Sad) в жлъчката, та сега се образовам по въпроса. За стимулиране на кърмата най-много помага приема на много течности, най-вече вода, сок, супи; тези по никакъв начин не пречат и на жлъчката. Това,  на което наблегна доктора е нищо пържено, намален прием на всякакви мазнини, яйце (жълтъкът пречи, четох сега из нета), шоколад (за мое съжаление  Blush). Супи, плодове, зеленчуци, нетлъсто месо са позволени, каква диета са ти назначили на теб?

# 3
  • Мнения: 11
Здравейте, аз имах подобен проблем при първото ми дете - 10-тина камъчета и почти всеки ден бях дежурна в спешните звена - Пирогов и т.н. НИщо не помагаше - нито спазмалгон, нито но-шпа(по време на бременноста и след раждането). При всяка следваща криза си казвах - този път ще извадя жлъчката, но след като отминеше си казвах - аз трябва да продължа да кърмя. За това се изцеждах и от двете гърди и съхранявах излишното количество във фризера. Така при всяка криза имах храна за бебчо и можех да пия обезболяващо. Единственото, което ми помагаше бе вливането на банка в спешното звено. Тогава си казах - Край стига вече, все нещо някой може да направи. След обикаляне по болници и "велики" лекари(всички ми казваха ножа е решението), след пробване на какви ли не бабешки рецепти, се свързах с една ирисоложка. Благодарение на нейните билки и строга диета - аз изчистих тогава жлъчката си. Снимките показаха - чиста жлъчка.
Но това ми отне близо две години и много тренировка на волята. Без пържени картофки или каквото и да било пържено, без зелени салати, без бобови храни, абе по това време имах чувството - че е без всичко. Само варени ястия, печени или такива приготвени на пара, сирене(без кашкавал), ориз, кисело мляко, картофи, пилешко месо, риба, зеленчуци. Начина ми на хранене се смени на 180 градуса. Благодарение на това кърмих дъщеря си до 11 месеца - въпреки, че пазех строг хранителен режим, ходех на работа и се налагаше да се изцеждам за да има за бебо(при спешни ситуации). 
Всичко е възможно, но зависи какви усилия сте склонни да положите. А за бебоците - няма страшно, стига да се храните разнообразно, макар и това да не любимата ви храна.

# 4
  • Мнения: 6
Здравейте и аз имам камъни в жлъчката и кърмя 2-месечно бебе. Направих 2 кризи и от 3-4 дни имах постоянна болка. Консултирах се с много лекари и всички казваха - под ножа. Мен обаче ме е страх (имам вече една коремна операция). Снощи пробвах тази рецепта:


Цитат
Предварителна подготовка (понеделник до четвъртък)
За по лесно отстраняване на жлъчните камъни се препоръчва да направите няколко клизми в началото на седмицата, за да се очисти дебелото черво. Може 1-2 дни преди лечението да приемате само сок от ябълки и моркови, а след това сок от портокал и грейпфрут. Пийте достатъчно вода.

Начало на лечението
Може да започнете в петък. Не приемайте твърда храна следобед.
Ще ви трябва:
- 470 мл (1 pint) студено пресован зехтин (2 чаши), по лек вариант половин до една чаша зехтин!
- 470 мл (1 pint) прясно изцеден лимонов сок (2 чаши)
- Масло (олио) от мента за вкус
- Сок от ананас или зеленчуков сок
- Измерването може да стане с чаша или супена лъжица

Лечение
12:00 часа на обяд: Спрете приемането на твърда храна
6.30 pm: Спрете приемането на течности за пиене
7.00 pm: Изпива се една четвърт чаша (четири супени лъжици) от зехтина. Следвайте веднага с една или две супени лъжици лимонов сок. Легнете и се отпуснете.
Повтаряйте това на всеки 15 минути интервал. Изправяйте се, поглъщайте дозата и лягате отново.

Можете да четете или гледате телевизия.
Не забравяйте, ако имате ужасно гадене или усещане за повръщане, използвайте 1-2 капки масло от мента в зехтина или малко количество сок от ананас или зеленчуци, докато отново можете да продължите на обикновен зехтин и лимонов сок.
Ако изпитвате трудности при приемането на зехтина и лимоновия сок може да увеличите времето от 15 минути на 20-25 минути интервал. Опитайте се да преглътнете зехтина и лимоновия сок. Ако прекалено много ви се повдига вземете толкова, колкото можете.

След като приключите с приема на зехтина и лимоновия сок си легнете да спите. Легнете на дясната си страна. Тази позиция ускорява процеса на навлизане на зехтина в жлъчния мехур и действието му като смазка. Това, заедно с омекотяващо действие на лимонов сок ще спомогне за освобождаване на камъни по-лесно от жлъчния мехур. Останете в леглото и си почивайте.

Към 2.00 - 3.00 ч. най-вероятно ще се събудите с желание да отидете до тоалетната. За някои, това може да не се случи до 11 ч. на следващия ден. Ако първото движение на червата е към 2.00 - 3.00 ч. вероятно няма да изхвърлите камъни, но при всяко следващо ходене поглеждайте в тоалетната чиния. Може да забележите зелени неща в изпражненията или зеленикави течни изпражнения. Някои камъни в жлъчката се разтварят от лечението.


Само че мн. ми се гадеше затова я направих на 2 части: първо 2 дози а след 4 часа другите 2. Изхвърлих доста тъмно зелени работи които явно са камъчета. Следобед ще ида на ехохраф живот и здраве и ще гледам да пиша. Болката отшумя и съвсем леко ме притеснява. Кърмех през цялото време. Консултантката по кърмене Aila (много съм й благодарна за всички съвети) каза, че не е проблем - няма нищо вредно за бебето в зехтин и лимон. Опасността тук е, че ако камъните не са холестеролови, няма да се стопят от зехтина и при излизането им може да се получи страшна криза. Моите бяха най-големите 10мм затова рискувах.

# 5
  • Мнения: 3 562
Аз направих отново криза и пак смених доктора - накрая се оказа, че жлъчката ми е пълна с камъни "до горе" по думите на последния доктор (вече си мисля, че ако посетя четвърти доктор, ще получа четвърта диагноза Crazy) Та така - доктора ми даде два листа със забранени и разрешени храни и от тогава не съм правила криза. Казаха ми, че ме чакат с наточен скалпел само да спра да кърмя  ooooh! На въпроса дали мога да пробвам с билки или хомеопатия доктора отговори, че след като не искам да спра да кърмя трябва много да се пазя (с храненето) и да не предприемам билколечение т.к. единствената добра новина в моя случай била, че камъните са малки и си стоят в жлъчния мехур - т.е. не са запушили каналите. При едно билколечение може да тръгнат надолу и да се наложи спешна хирургична намеса, което няма да е добре нито за майката нито за бебето.
Иначе ми казаха рецепта с прясно мляко и коприва:
1литър прясно мляко и две шепи коприва се варят докато течността стане половин литър - тази течност се изпива в рамките на 1 ден и така - 1 седмица.
Аз не смея обаче да пробвам, т.к. първо - нямам идея какъв вид са камъните ми и второ - все още кърмя.
Като спра (след3-4 години, ако бебка реши) ще пробвам с билки и тогава, ако нямам избор и под ножа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт