Американски колеж - тема 2 (втора)

  • 163 694
  • 1 445
  •   2
Отговори
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 635
Дано не ми се сърдите  newsm53
 старата тема
сайта на колежа
и малко инфо  Peace

# 1
  • България
  • Мнения: 2 164
 До колкото знам, ограничението за 50 стр. е за отчетните теми, а тази е по-скоро дискусионна.

# 2
  • Мнения: 7 831
До колкото знам, ограничението за 50 стр. е за отчетните теми, а тази е по-скоро дискусионна.
Добре казано! Не беше нужно да се отваря нова тема, но ще уважа желанието ви. Темата се отнася до конкретни въпроси свързани с кандидатстването и училището.
Това не е отчетна!
Няма нужда от запис, има извести.
Почистих, нямаше нито едно мнение по темата. Ако се наложи да го правя пак, ще я заключа!
Хубав ден!

# 3
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не знам дали видяхте, но за АК 01.04. ще е учебен!

# 4
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Благодаря за инфото за колежа.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 361
Учи ли се в дните на изпити за края на срока?
 От колко почват и в колко свършват?

# 6
  • България
  • Мнения: 2 164
 Не се учи. В дните на изпитите имат само изпити - сутрин и следобед по един. Бъди сигурна, че твоята девойка е наясно Wink

 Според мен тази тема е излишна. В старата имаше много повече информация, което я правеше полезна. Мисля, че няма да е зле модераторът да обедини темите.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 220
Тъй като постът ми "+1" беше изтрит, а аз изцяло заставам зад мнението на SofiaV, ще се аргументирам по-пълно. Confused
Бих искала старата тема да продължи, тъй като там пишат хора с ценен опит, завършили колежа. За съжаление те се включват рядко и то по конкретно поставени въпроси, което едва ли ще се случи в новата тема.
Дъщеря ми ще кандидатства догодина и за мен е важна всяко мнение и информация.

# 8
  • Мнения: 7 210
Подкрепям мненията на София и Ironic. Peace
Мен лично темата не ме интересува, понеже не ни предстои кандидатстване в колежа, но я следя, защото пишат потребители, чиито мнения уважавам и ценя.

Не знам дали е възможно отключването на стара тема и сливането й с нова. Thinking

Към авторката на новата тема: Взимането на инициатива не е лошо нещо, но в някои случаи е редно човек да се допита или до модератор или поне до редовно пишещите в старата тема за АК, преди да се предприеме пускането на нова.

П.П. Гледам, че новата тема е прегледана около 270 пъти за два дена, значи все пак предизвиква интерес. В първи пост е даден линк към предишната тема, следователно потребителителите с опит и повече информация за колежа са известени, че има нова тема и при добро желание от тяхна страна биха се включили отново.

# 9
  • Мнения: 425
Здравейте, отдавна не съм писала в темата, но със сигурност за около година съм изчела всичко в старата тема. Бях помолила майки на кандидатствали дечица да напишат какви теми за есе са дали на изпита. Никакъв отговор! Защо така? Декларация за поверителност ли сте подписали?

# 10
  • Мнения: 7 210
Преди две години децата трябваше да пишат литературно съчинение по случка, или както го наричат американците: есе по казус/ Laughing/
Имаше начало на някаква случка и децата трябваше да я доразвият по тяхно усмотрение, като можеха да бъдат участник в действието или негов свидетел. Доколото си спомням ставаше въпрос за група деца, които се сбиват на улицата.
Дъщеря ми никога не беше писала есе. Беше се запознала какви са изискванията /теза, изложение и заключение/ от интернет дни преди изпита. Изкара малко под 16%.

Последна редакция: чт, 10 фев 2011, 10:12 от Фран Джонсън

# 11
  • София
  • Мнения: 2 361
Миналата година темата беше "С кой бих се срешнал, ако не бях този ден на изпит в колежа"(или какво бих правил.
 Не знам как точно се формулират темите, но имаше разминаване в изказвнията на някои деца.
Мисля, че гледат най-вече грамотност надецата, речников фонд и лични качества.

# 12
  • Мнения: 425
zuri, Фран Джонсън , благодаря   bouquet Бях чувала, че са давали и картинка, от която да се продължи съчинението. Дали не преплитам информация, дали някой се сеща за такава тема през годините?

# 13
  • Мнения: 7 210
Доколкото си спомням някой беше споменавал за съчинение по картинка/снимка на усмихнат ученик пред АК/.
Темата беше нещо от сорта: Защо е щастливо детето?

# 14
  • Мнения: 1 970
Да, имаше такава снимка по която писаха децата, доколкото си спомням, когато имаше снимка нямаше тема...
Моята дъшеря завърши колежа през 2009, сега е втора година студентка.
Та при кандидатстването й, още си спомням какво й дадоха - снимка на която имаше компютърна мишка и молив. Тема нямаше. Спомням си, че на информационната среща бяха казали,  че могат децата, ако искат и стихотворение да напишат, тяхна работа. Оценката е комплексна - какво си написал как си го написал и колко си грамотен.
Така че, какви са темите няма значение - могат да бъдат всякакви, наистина...
После спряха май да дават снимки...

Общи условия

Активация на акаунт