колко често пиете антибиотик

  • 8 710
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
от името на една позната питам, дали е много опасно ? в началото на декември детето пие сумамед 3 дена,после след 1 месец пак антибиотик Зинат 5 дена заради прекарана варицела и усложнение от нея. Сега детето е с грипче и се чуди ако поддържа случайно температура, може ли пак да пие антибиотик или вече е противопоказно и какъв според вас, понеже не е сигурна, че доктора им ще предпише правилното лекарство. Тя е от Плевенско и сега няма интернет и ме помоли да пусна този пост.

# 1
  • Мнения: 376
Аз съм пила по един антибиотик през 4-5 години, като дете не са ми давани антибиотици. Сега съм на 35 години и може би съм изпила общо 3-4 антибиотика. Децата ми са на 4 и 6 г. и са изпили по 3 антибиотика през интервал от 1 година, а не веднага един след друг.
 Детето на моя приятелка е на 6 години и не е пило досега антибиотик. Било е веднъж с 40 градуса температура, но майката е устискала и не му е дала.

# 2
  • Мнения: 2 082
ако е грип-не виждам антибиотика как точно ще помогне.на колко години е детето?според мен имунитетът му е слаб в следствие прекараната шарка и антибиотиците.по-добре е нещо за подсилване на организма-пробиотици,мед,лимони,орехи,прополиси и т.н
за температурата-температуропонижаващи .какво точно му е на детето?

# 3
  • Мнения: 1 844
За съжаление, от дете ми се е налагало да пия често антибиотици по различни причини.
В последните 2 месеца съм пила три антибиотика по 1 седмица.. Sad Първо беше заради зъб, а после пък уринална инфекция. Mr. Green Дано скоро не се налага. Peace
Иначе за детенцето едва ли ще има проблем, още повече щом е необходимо. Просто нека пиенето на антибиотици да е съчетано с повече течности, сокове, витамини и имуностимулатори.
А за грип някои лекари изписват антибиотици, не за да лекуват самия грип, а да се презастраховат от нежелани усложнения- бронхоплевмония и тн. В този случай аз лично оправдам приема на антибиотици.
Поздрави и бързо възстановяване на детенце!  bouquet

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 440
Всички знаем вредата от антибиотиците,но често тя се пренебрегва .До антибиотици е желателно да се прибягва в краен случай.Моят съвет е поне да се дават пробиотици по време или след изпиването на антибиотика ,за да се пречисти черният дроб.

# 5
  • софия
  • Мнения: 636
не пия. с алергии съм към АБ - досега са ми предписвали 3 пъти дори секциото ми го правиха с подсилване на сърцето с атропин и адреналин без да пускат АБ. Разчитам на профилактика и хомеопатия. Мъча се и с детето ми да е така, макар че трудно се справям - тя по принцип не боледува, но има повече критични състояния с инфекции и вируси покрай ДГ.

# 6
  • Мнения: 90
Аз до преди 9 месеца бях през две седмици с гнойна ангина и съответно на антибиотици. От там имунитета ми се срина тотално и започнаха едни бели течения и гъбични инфекции, които и сега не можем да излекуваме.

Мога да си представя пък на децата как влияят - не ми се мисли....

Така си напатих от антибиотици, че не искам и да чуя за тях!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Не съм пила от 20г. сигурно АБ...последно преди 5 - 6г. пих един Бисептол заради цистит.
Децата ми не са пили също от поне 5г. ни АБ, нито друго традиционно лек. Лекуваме се с хомеопатия и народна медицина.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 097
Ами вече не помня откога.

# 9
  • Мнения: 2 478
За първи път пих АБ на 23 год, бях болна от бронхит и си мислех, че умирам.
След секциото мисля, че пак ми вливаха някакъв АБ. Това ми е!
Синът ми до 2 год. не беше пил лекарства, но след това бронхит. На 3 год. постоянни възпаления на гърлото и няколко АБ, докато не оперираме 3-тата сливица. Сърцето ми се свиваше, когато му давах тази гадост. От тогава Слава Богу не боледува, освен една ангина.

# 10
  • софия
  • Мнения: 636
относно твоята позната Аб не се пие за щяло и не щяло. А усложнения от варицела не се лекуват с АБ. Тя май го бърка с бонбони като чувам какво се случва....И сега вместо да се чуди и да се тюхка че няма интернет да вземе да си заведе детето на някой свестен лекар, закото така стават белите. А за прост грип не са дават АБ-ако има хрипове и опасност от брнхит, ако има повече по 5 дни т над 38л5 - това вече е друго, ама за 37-37л8 и леко зачервено гърло да дава АБ и то без лекарска намеса е направо безумие. Нека педиатър преслуша детето и да прецени.то съвсем няма да има имунитет ако за месец пие 3 АБ. След всеки прием трбва да се приложи опашка за след АБ с цел бързо и адекватно възстановяване.Успех.

# 11
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз не съм пила АБ от 30г.(сега съм на 40).
Синът ми досега е пил 2 пъти, като единия път сигурно можеше да му го спестя. Но беше 1-вото му боледуване, бях в чужда страна и мноооого уплашена от приказките на местния лекар-светило.

# 12
  • Мнения: X
здравейте момичета.
скъпа daniart1 не е така както пишеш, и това дете не пие за щяло не щяло антибиотик. и явно не си доктор, за да знаеш,че точно усложненията от варицела се лекуват с антибиотик. Едно силно възпалено гърло, афти , болки в ушите и темпартура 38,6 няколко дена, няма как да не изпише добър педиатър антибиотик. Тук просто защитавам приятелката си.
Да вече за трети трябва много да пази детето за да не стигнат, дай боже да укрепне.
Винаги всяка болест е индивидуално и зависи от организма на човека. И тя не иска да тъпче детето си ей така за спорт.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
До преди няколко години давах всеки изписан антибиотик, но приключих с тази практика. Ограмотих се по темата, придобих опит и сега съм оставила антибиотиците за много крайни случаи.
Преди 2 седмици изписаха на едното антибиотик заради грип, което е абсурдно. Лекувах я с имуностимуланти и хомеопатия. В петък бяхме на преглед- вече няма грип Simple Smile

# 14
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Аз не съм пила от 9 г.Дъщеря ми е на 7 и половина,от 5 г не е пила,а сина ми е пил 2 пъти заради бронхит,първия на 2г и 3 м.Лекувам ги само с хомеопатия,при щерката действа мигновено,при малкия напоследък не винаги,но антибиотик в много краен случай,когато не минава от нищо друго.

Общи условия

Активация на акаунт