Голям оток, без установена причина, вероятно мъртъв мъдрец

  • 5 101
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 741
Здравейте, имам нужда от професионален съвет.

Живея в малък град и имаме един, единствен хирург. Тоест нямам къде да направя повторна консултация.

Близо от един месец имам огромен оток от вътрешната страна, горе в ляво. Отока обхваща 6,7 и 8- ми зъб. При рентгенова снимка не се вижда никакъв проблем. Правих си изследване за виталитет и на 6-ти и 7- ми зъб ми показа 50 mA, а на 8-ми- 110. Тоест има предположение, че е мъртъв мъдреца. Хирурга ми предложи да пия Клиндамицин 600 и ако отока не се повлияе, да ми направи операция- да извади мъдреца и да изреже отока. На въпроса ми ако се направи операцията, отока се изреже, но не е лекувана причината за този оток и той се появи отново- какво ще правим? Хирурга дигна рамене.

Някакъв съвет или идея? Плевен ми е близо- някаква препоръка за добър специалист там?

Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 577
А какво е състоянието на синусите?

# 2
  • Мнения: 2 741
Ами аз лично нямам никакви оплаквания, не знам дали това е критерий  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5
 Здравейте!
 Има ли пломби или коронки на 6, 7,8-ми зъб?
Може имате спомен за кореново лечение на тези зъби?
...направете една панорамна снимка и прикачете я към съобщението.(ако има възможност)

# 4
  • Мнения: 2 741
 Здравейте,

 нямам абсолютно нищо правено на тези зъби. Докато обикалях по лекари един ми казва, че имам малък кариес между 6- ти и 7- ми зъб, а другия не го вижда....В понеделник съм при пети доктор, да видим....

 
 Имам снимка на тези  три зъба ( панорамна не е ли на цялата челюст newsm78). Ето я, дано се вижда нещо...
 
  http://estel4e.snimka.bg/other/z-b.566743.22222590

 

# 5
  • Мнения: 4 068
С термичен или електричен тест потвърждавате , че мъдреца е мъртав.
Аз бих започнал да препарирам 8 зъб и ако липсва болка го махам.
Някаква травма в тази област, зъбен камък, джобове на някои от изредените зъби ?
Отока възпалителен ли е (гладък,напрегнат,мек, болезнен и т.н.) ?
АБ и Аулин, ако е възпалителен.

Намери някой млад колега на който му се чете и не е хирург!

# 6
  • Мнения: 2 741
 Благодаря за отговора  Hug

 Зъбен камък не са ми казвали да имам, нито за джобове, но в понеделник съм при една зъболекарка, която уж се интересува, ходи редовно на семинари дори и в чужбина, техниката й е чисто нова....Хвалят я...

 Единия от докторите при, които бях, предположи, че тъй като мъдреца е леко изкривен настрани и е образувал джоб и се пълни с храна. Аз съм съгласна да ми го вадят.

 Отока не е болезнен, гладък е, не е напрегнат, но не мога да кажа и че е мек, като останалата част от венците е, с розов цвят. Вече пих АБ- Клиндамицин 600, но не спадна, иначе грам не ме боли.

# 7
  • Мнения: 4 068
Не е кой знае какво и една биопсия да направят (ама в Плевен). Това най-точно ще докаже от какво естество е отока.

Надявам се да споделяш резултатите, защото е интересно и ме интересува.

# 8
  • Мнения: 2 741
 Grinning Ще споделям, явно наистина е интересно, защото всеки , който го види и види и снимките и всичките неща, които съм правила казва, че в практиката си не е виждал такова нещо  Tired  Grinning

 Мечтая си, като ми се извади мъдреца, отока да изчезне, хич не ми се иска да ме режат..... Crazy

# 9
  • Мнения: 1 589
Пиши какво е това чудо,че и на мен ми стана интересно

# 10
  • София
  • Мнения: 577
Grinning Ще споделям, явно наистина е интересно, защото всеки , който го види и види и снимките и всичките неща, които съм правила казва, че в практиката си не е виждал такова нещо  Tired  Grinning

 Мечтая си, като ми се извади мъдреца, отока да изчезне, хич не ми се иска да ме режат..... Crazy

Може ли да пуснеш по-голяма снимка. На тая нищо не се вижда.

# 11
  • Мнения: 2 741
 Ами незнам как да я направя по- голяма...

  Да споделя какво стана снощи- докторката силно се притесни като ме видя, каза, че това е "лигавичен оток" или нещо такова. Според нея въобще не е трябвало да пия АБ и добре, че не съм дала да ми вадят мъдрец, да оправят кариес и т.н. Каза ми и въобще да не дъвча на тази страна.

  Даде ми номера на д-р Румен Събов, завеждащ някаква катедра на Стоматологичния Факултет в София. Направо съм била за него- да ми се прави биопсия и да се види какво ще се прави.  Sad Днес към 10 ч ще му звъня, дано може да ме вземе тази седмица. Не ми се мисли каква цифра ще иде, но уви няма как.... Sad

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 09:08 от simpatiuh4e

# 12
  • Мнения: 351
Не бързай с цифрите, защото тези неща минават през касата в клиниките по ЛЧХ !!!

# 13
  • Мнения: 2 741
 Ами дано да е така  Rolling Eyes

 Утре след 14, 30 ч. трябва да съм в кабинета му за да ми пусне изследвания.

# 14
  • Мнения: 351
В частния му кабинет едва ли ще е като в клиника . Sad

Общи условия

Активация на акаунт