Гинипрал - от коя седмица най-рано??

  • 7 011
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 536
Здравейте! Simple Smile
Изписаха ми гинипрал от 15та седица. Чух мнения, че това лекарство не е ефективно въобще в по-ранните седици, а едва след 24та-25та седмица.
Има ли момичета на които е изписан толкова рано и как се чувствате???
 Има ли реална полза или само ще се тровя?

# 1
  • Мнения: 135
не се притеснявай,аз съм на гинипрал от края на 4 месец. Моята докторка така каза, че се изписва в началото на 5ти.(сега съм 21-22 седмица и все още го пия).

# 2
  • Мнения: 68
Аз пиех Гинипрал от седмия месец, пих го до средата на деветия месец.На мен лично не ми действаше никак добре- получавах ужасно сърцебиене,виеше ми се свят Sad Всеки организъм е различен!Дано на теб ти подейства по-добре   bouquet

# 3
  • Мнения: 139
Аз го пих от 16 седмица докато влязох в деветия месец. Преди това бях на Прегнил - инжекции.

# 4
  • Мнения: 536
Към майчетата започнали прием около 16та седмица - какво усетихте, получихте ли облекчение, контракциите овладяха ли се?? /Не говоря за странчните ефекти от лекарството-познавам ги добре Wink /

# 5
  • Мнения: 135
Към майчетата започнали прием около 16та седмица - какво усетихте, получихте ли облекчение, контракциите овладяха ли се?? /Не говоря за странчните ефекти от лекарството-познавам ги добре Wink /
Не. И до момента го пия заедно с още други лекарства ефекта е нулев. Но при всеки е различно.

# 6
  • Мнения: 27
И при  двете си бременности съм пила гинипрал , но от 23 седмица .Преди  шестоя месец , няма ефект.

# 7
  • Мнения: 318
Пиех го от 14та седмица, по препоръка на най-страхотния лекар,гинепрала ми  помогна  да задържа матката си в размазано,нокаутирано състояние, защото това беше жизненоважно за мен ,и за бебето. Успех!

# 8
  • Мнения: 54 063
В упътването пише , че не е  ефективен преди 20 седмица , но на мен ми го предписаха от 15-16 .
Устисках до 28 седмица , но вина за това има един лекар , който ми каза да го спра , защото много трудно съм щяла да родя , ако си подтискам постоянно контракциите .

Резултата е , че 2 седмици след като го спрях ми изтекоха водите , а след още 6 дни родих .

# 9
  • Мнения: 536
Tакаа, започнах най накрая този гинипрал в 17та седмица. Искам да споделя, че ИМА осезаемо облекчение, въпреки че бях скептик. Матката се отпуска за няколко часа, през които се треса, и след това пак на камък..
 Много раздвоена съм заради този Верапамил, който е противопоказан при бременност. Sad  Но пък без последния е някакъв кошмар- все едно умираш от инфаркт или нещо подобно...

# 10
  • Мнения: 536
В упътването пише , че не е  ефективен преди 20 седмица , но на мен ми го предписаха от 15-16 .
Устисках до 28 седмица , но вина за това има един лекар , който ми каза да го спра , защото много трудно съм щяла да родя , ако си подтискам постоянно контракциите .

Резултата е , че 2 седмици след като го спрях ми изтекоха водите , а след още 6 дни родих .


Така ме наплаши и мойта лекарка, вика: "пийте го, защото като спрете гинипрала веднага идвате тука и ми раждате.."

# 11
  • Мнения: 54 063
Hari 75Hug

На мен също не ми понасяше верапамила и на своя глава реших вместо него да пия обикновен валериан на таблетки . Той поне е безвреден .
Да ти кажа много добре си бях , нямах такова сърцебиене и не ми падаше кръвното , че моето си беше ниско . Peace

# 12
  • Мнения: 139
Аз пиех гинипрала с изоптин - за намаляне на сърцебиенето.

# 13
  • Мнения: 215
Здравейте искам да попитам за гинипрала,пия го от началото на 6 месец,спрях си сама изоптина,защото ме е страх да не вреди на бебчетата ми.Но от вчера имам стягане на сърцето и имам чувството че ми се стяга и матката/оказа се че нямам контракций,но какво е това стягане тогава/. Hug Май ще трябва да пия и изоптина Cry

# 14
  • Мнения: 25
Аз пиех гинипрал от 24г.с. седмица до 31г.с тогава ми изпадна тапата и ме приеха в МД за задържане със 5 см.разкритие и 50%скъсена шийка  на системи гинипрал задържаха ме 4 дни и малоумния доктор реши ,че съм по добре и ми изключи системите Родих сутринта двете си момиченца и само благодарение на добрия екип от неонатолози ,сега сме вече на 2 години без последствия от това че са родени недоносени ! И аз се чуствах зле като го пиех но нямах избор +него пиех и диаспорал бяха ми изписали и изоптин ,но не съм го пила не посмях.Прекарах бременността само на легло и въпреки всичко родих в 7месец.До тогава не си давах сметка какво е да отглеждаш недоносено бебе и то две, страхове,притеснения не разрешават свиждане или 1 седмично ,радваш се на всяко грамче което качват изобщо тежък период Ако нещо ви притеснява допитайте се до втори, ако трябва до трети лекар ,защото повечето наши специалисти се грижат да има повече недоносени ,а би трябвало да е обратното

Общи условия

Активация на акаунт