Пъпки по лицето на бебо!

  • 36 624
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 271
Ами дано да няма повече! При нас случая беше такъв и се ядосвам, че всички казват акне, еритема и т.н. ще мине, трябва време... Особено по форумите... А не винаги е така.
Разнесоха се нашите и видяхме ефект - бавен наистина само от лекарствата на Дерматолога. Преди това мазах с какво ли не... лайка, смрадлика, калиев перманганат, спирт, розова вода, всякакви бебешки кремове. Лекарите все питаха за мас, сол, яйца и такива бабешки илачи за хубава кожа дали сме прилагали, но не бяхме...
После кожата, особено по рамената засъхна и се лющеше и мазах с хидратиращо мляко... Мъка си беше... ooooh!

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
saxophone ,какво каза д-ра?

# 32
  • София
  • Мнения: 1 946
Имаше прекалено голяма опашка от чакащи и се отказах. Имаше 7 човека пред мен, всички кашляши и кихащи. За 15 мин не мина нито един. Прецених, че за 2 часа може и да не успеем да минем, но със сигурност ще успеем да си лепнем някое вирусче.  Tired
Отделно, че вчера пъпките бяха малко по-добре. Днес пак е така. Днао се оправят. Във всеки случай, ако видя влошаване или че излиза нова пъпка, ще ида на д-р, макар и на частно.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 475
Аз днес минах през доктора без бебо и му казах за пъпките.
Каза обичайните неща - сменете праха, сапуна, не яж мляко и пр.
Ох, май накрая пак ще опрем до вечния АД. Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 1 946
А, да, аз междувременно спрях млечните и цитрусите. Започнах също да го мия с водичка лицето почти на всяко повръщане, а той повръща много. Преди забърсвах само, но сега гледам да го измивам.

# 35
  • Мнения: 2
Нашето бебе получи подобни пъпчици по бузките когато беше на около 1мес.Излязоха му по бузките и вратлето,червени,повечето с бяло връхче.ЛЛ ни изписа Цинков мехлем,от който поотминаха,но кожата му стана грапава,със ситни пъпчици и няколко черни точки.Вече сме почти на 4мес. и се чудя как да го оправя Rolling EyesПедито ни изписа Фусидин,но и от него ефект няма Sad

# 36
  • Мнения: 271
Нашето бебе получи подобни пъпчици по бузките когато беше на около 1мес.Излязоха му по бузките и вратлето,червени,повечето с бяло връхче.ЛЛ ни изписа Цинков мехлем,от който поотминаха,но кожата му стана грапава,със ситни пъпчици и няколко черни точки.Вече сме почти на 4мес. и се чудя как да го оправя Rolling EyesПедито ни изписа Фусидин,но и от него ефект няма Sad
Барбина, ние минахме през пъпки- не знам дали същите, но мазах, освен фусидин и с крем Дермалибур на А-дерма. мисля че имаше зинк в него, но и овес. Писала съм и прдеи години в тази тема...

# 37
  • Мнения: 1 110
Ние също имахме пъпчици по лицето и по нежните места на тялото. Оказа се, че са от прегряване. Регулирах температурата и всичко премина. Дано скоро и при вас се открие точната причина и проблема да отмине.

# 38
  • Мнения: 1 359
И ние имахме такива пъпчици, По препоръка на педиатъра мазах с Нахткерцен балсам на д-р Тайс. Два пъти на ден. След 5-тия ден пъпките изчезнаха, разредих мазането по 1 път на ден за още седмица. Сега се случва да я намажа по 1-2 пъти седмично, когато забележа някакво зачервяване или пък излизаме на разходка (балсамът е за суха кожа). Препоръчвам го силно, освен това не е специално за лице, можете да го използвате навсякъде.
   И на мен ми разправяха как бебешкото акне не се нуждаело от лечение и си минавало само, да но нашето започна да се разпространява и по вратлето към гърба....

# 39
  • София
  • Мнения: 477
И ние отново сме със ситните червени пъпки по лицето. Имаше ги първия месец, сега отново излезнаха. Той се обрива от А-дерма продуктите. Другата седмица сме при педиатъра да видим какво ще каже? Някой да е мазал със судокрем по лицето?

# 40
  • Мнения: 451
и малкия имаше такава напаст като беше бебе - морях ги с отвара от лайка и Судокрем-а Peace

лошото е,че сега пак почнаха да му излизат пъпки особено около устата,но на този етап по-скоро го свързвам с лапането на ръцете постоянно ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт