Боя за коса - blond 21!

  • 131 354
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
dachita   bouquet

Ако не е много нахално от моя страна, мога ли да помоля да ми обясниш евентуално как бих могла да го постигна( в сайта не видях да е описано). Може и на ЛС, ако ти е по-удобно.  Peace

Предварително благодаря!   bouquet

# 16
  • на Север
  • Мнения: 503
Момичета искам да попитам нещо.
Аз съм на кичури, но и останала ми коса е изсветлена.
Правя се на 2 месеца и всеки път ми мажат ЦЯЛАТА коса с боя.
Притеснява ме, че всеки път ми намазват  освен корените и цялата дължина и стоя около 30 мин.
Така ли трябва да бъде  или само корените се намазват?

# 17
  • Мнения: 372
При положение, че са ти светли дължините, не разбирам защо ти ги мажат всеки път. Така се "горят" постоянно, а и дължините винаги ще са по-светли от корените.  Tired
"Освежаване" е едно, ама да ти мажат цялата коса всеки път...  Shocked

# 18
  • Мнения: 6 617
Момичета искам да попитам нещо.
Аз съм на кичури, но и останала ми коса е изсветлена.
Правя се на 2 месеца и всеки път ми мажат ЦЯЛАТА коса с боя.
Притеснява ме, че всеки път ми намазват  освен корените и цялата дължина и стоя около 30 мин.
Така ли трябва да бъде  или само корените се намазват?
Ако цвета не е отмит няма нужда да ти ги мажат всеки път.
Аз си взех 10,22 и сив коректор за следващия път за корените .Надявам се с 10-та да постигна 8-ца в корените ама дали ще стане  newsm78
На 25мл. боя колко коректор да сложа и оксидант допълнително да прибавям ли ?

# 19
  • Мнения: 3 675
Iliana__ , нищо ли не пише в упътването?
За Koleston Perfect пише, че при десетката се слага 1cm = 0,5g (това е за 30g боя за цялата боя  трябва да се сложи 2cm)

Дали са и пример (той е ако се използва шестица, при нея се слага 5cm=2,5g на 30g боя)
30g Koleston Perfect + 2,5g Special Mix + 32,5g Welloxon Perfect

# 20
  • Мнения: 6 617
Няма преведено на български ,но нещо такова разчитам и аз на 30мл -1см.Аз ще сложа 1/2см.
Оксидант допълнително добавя ли се ?

# 21
  • Мнения: 3 675
Няма преведено на български ,но нещо такова разчитам и аз на 30мл -1см.Аз ще сложа 1/2см.
Оксидант допълнително добавя ли се ?
От примерът, който са дали излиза, че се добавя допълнително още 2,5g от оксиданта заради коректора  Crazy
Но колко е това 2,5g, а при теб ще е още по малко количеството.

Аз следващият път мисля да смеся боята и оксиданта както винаги и да добавя и коректор. Една капка повече или по-малко оксидант не мисля, че е фатално.  Simple Smile

На какъв език ти е упътването?
Ако не е на китайски мисля, че ще можем да ти го преведем. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3
Момичета искам да попитам нещо.
Аз съм на кичури, но и останала ми коса е изсветлена.
Правя се на 2 месеца и всеки път ми мажат ЦЯЛАТА коса с боя.
Притеснява ме, че всеки път ми намазват  освен корените и цялата дължина и стоя около 30 мин.
Така ли трябва да бъде  или само корените се намазват?
преди като ми правиха кичури и на мен ми мажеха цялата коса на следващи път- ненужно е, а и е ужасно вредно. може само за освежаване след 6 месеца примерно.

# 23
  • Мнения: 3 675
преди като ми правиха кичури и на мен ми мажеха цялата коса на следващи път- ненужно е, а и е ужасно вредно. може само за освежаване след 6 месеца примерно.
А с каква цел се прави, защо?
Аз нещо не мога да си представя какво точно са ви правили.

# 24
  • Мнения: 3
преди като ми правиха кичури и на мен ми мажеха цялата коса на следващи път- ненужно е, а и е ужасно вредно. може само за освежаване след 6 месеца примерно.
А с каква цел се прави, защо?
Аз нещо не мога да си представя какво точно са ви правили.
ами правиш си кичури един път, аз за първи път си направих в 5 клас, затова вероятно не съм била много ориентирана, и да речем след 2 месеца като ти израстат корените вместо само на корените те мажат по цялата дължина, което ако се направи няколко пъти така е просто ужасно за косата.... иначе след 6 месеца ако има нужда може да се освежи примерно... говоря за кичури с фолио.

# 25
  • Мнения: 685
 Blush Идвам да следя темата, че има полезно инфо   bouquet първия пост е много хубав -   bouquet

Миналата седмица си поръчах боя и днес е при мен, довечера ще се пробвам да видя какво ще се получи като резултат  Mr. Green
Ето я боята, стискайте палци:
http://prikachi.com/images/618/2929618g.jpg

# 26
  • Мнения: 75
Момичета искам да попитам нещо.
Аз съм на кичури, но и останала ми коса е изсветлена.
Правя се на 2 месеца и всеки път ми мажат ЦЯЛАТА коса с боя.
Притеснява ме, че всеки път ми намазват  освен корените и цялата дължина и стоя около 30 мин.
Така ли трябва да бъде  или само корените се намазват?

А с каква цел ти мажат цялата коса с боя?

От поста ти разбирам ,че косата ти е изсветлена и отделно имаш кичури.
Доста време и аз се боядисвах така.
Кичурите ги поддържах , като  правих нови на 3-4 месеца и то само на израстналите корени , с фолио.
А всеки месец боядисвах израстналите корени и ако се налага освежаване на цвета , разнасях последните 5-10 минути по дължините  от сместта / разредена с вода/.

За да седиш 30 минути намазана с боя цялата коса  , всеки път newsm78 .... единственото , което се сещам е ако целиш допълнително изсветляване ..... дай повече инфо.

anny_ , ще чакаме да споделиш , на каква основа нанасяш.....какъв е резултата. Hug

# 27
  • Мнения: 0
CyberGirl дай малко повече инфо, матират ли ти я знам ли, окислителя знаеш ли колко % е? И мен ме озадачи  newsm78 Ако е с цел матиране или освежаване на цвета по-бива, но изсветляване ...

# 28
  • Мнения: 3 675
CyberGirl дай малко повече инфо, матират ли ти я знам ли, окислителя знаеш ли колко % е? И мен ме озадачи  newsm78 Ако е с цел матиране или освежаване на цвета по-бива, но изсветляване ...
Аз предполагам, че я мажат с безамонячна боя и за това седи по толкова много и ѝ мажат цялата коса.
Друго обяснение нямам.

# 29
  • Мнения: 75
CyberGirl дай малко повече инфо, матират ли ти я знам ли, окислителя знаеш ли колко % е? И мен ме озадачи  newsm78 Ако е с цел матиране или освежаване на цвета по-бива, но изсветляване ...

Матиране... освежаване ... 30 минути , нещо не ми се връзва  newsm78 ... не ,че изсветляването много се връзва.... Simple Smile Peace

Общи условия

Активация на акаунт