пак не се вижда нищо

  • 1 583
  • 27
  •   1
Отговори
  • в джунглата
  • Мнения: 916
ходих на лекар днес 7ми ден от заъснението на менструацията, но пак нищо не видя, а вчера ми се появи и слабо кафеникаво течение предписа ми прегнил5000, нош па и утрогестан 100 и пи каза да отида след 1 седмица до тогава почива. никакви изследвания не ми каза да си направя. не знам на какъв ехограф да ходя че да се вижди нещо, според мен не е толкова рано при положение че споре д мен е заченато около началото на месеца. незнам ак ще издържа още 1 седмица като спя по 3 часа на ден от притеснение. според вас кога ще се види (ако изобщо си види)?

# 1
  • Мнения: 1 029
Миличка споко,при мен и двата пъти се видя чак през третата седмица от деня на М.Дано всичко е ок и това зацапване спре.Само бъди спокойна,аз и двата пъти откачах от притеснение и какво от това,само нерви.Каквото трябва-това ще стане,споко!С теб сме!  bouquet 

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
благодаря за бързия отговор, направо недоумявам как на едни се вижда толкова късно а на други например  на приятелката ми на деветия ден от забременяванета (на втория от закаснението на м) това според нея.
но маи всичко е божа работа
мерси

# 3
  • Мнения: 4 324
Потвърди ли се, че си бременна? Кръвен тест прави ли?

Дънди, рано е още .................... Ако си забременяла началото на този месец, ти тепърва влизаш в 6 г.с. Не мисли за най-лошото !!!! Това ще навреди на бебето!!!!

Пий си хапчета, особенно утрогестана .


# 4
  • в джунглата
  • Мнения: 916
кръвен несъм, той не ми каза. само два обикновенни +

# 5
  • Мнения: 4 324
Направи и кръвен.

Интерсно ми е откъде си? Кой лекар изписва тези хапчета без да е направил кръвен тест............

Почти винаги положителен уринен тест, значи наличие на бременност, но все пак е възможно и да греши (мноооооогооо малко възможно) Моя съвет е да направиш и кръвен тест. Трябва да се видят и нивата на ЧХГ.

Честита ти бременност Simple Smile И по-малко вълнения !!!!

# 6
  • в джунглата
  • Мнения: 916
от бургас, мерси сигорно ще си направя

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Дънди, кръвния тест наистина би показал дали има бременност, а защо не отидеш и при друг гинеколог за второ мнение?
С вагинален ехограф ли те гледаха?

# 8
  • в джунглата
  • Мнения: 916
днес ,не но като ходих на втория ден от закъснението беше с вагинален

# 9
  • Мнения: 90
 Може ОВУТО ти да е било по късно в случай че не си го засичала по някакъв начин. всички  лекари гледат ама според мен само някои виждат.аз съм имала извънматочна и при мен симптомите бяха следните:Не много силно напрежение в гърдите и се чувствах някакси празна.Тъй като преди съм забременявала маточно и знаех че трябва да чувствам матката си по набъбнала а не беше така.Гледаха ме многократно на видеозон теста си ми беше + но при мен се видя някакво образувание в матката което лекарят ми реши че е гроздовидна бременност.Но уви беше извънматочна и до последно никой не я видя.Тоест докато тръбата ми не се пръсна и не изпаднах в колапс.Това се случи на 60 ден от последната менструация и/ОВУ на 17 ден=43 дневна бременност.Затова  те съветвам да потърсиш мнения на няколко лекари и наистина да се успокоиш и да изчакаш отиди след 2 дни и имаше една теме тук някъде във форума за кръвният тест и динамиката при ЧХГ то.Ако някои се сеща да я покаже на момичето.
Пожелавам ти успех от мен.Стискам ти палци.
Надявам се да съм била полезна.

# 10
  • Мнения: 479
Извънматочната не се диагностицира, т.е. не може да се види на УЗ. За нея се съди по липсата на плоден сак в матката, промяната на ЧХГ - което не е с нормално нарастване, както при нормална бременност, както и други симптоми като болки кървене...
Задължително трябва да направиш кръвен тест, т.е. бета ЧХГ и то два или три пъти, за да се проследи.
Кафявото зацапване не е много добър симптом. Болки или тежест, преобладаващи от едната страна имаш ли?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Подобно кафяво зацапване при мен беше ЕДИНСТВЕНИЯТ прознак на извънматочната бременност. Нямах болки, нищо друго. До последно даже твърдяха, че изобщо не съм бременна. Докато един ден не засякоха течност в коремната кухина (не беше кръв), която 2 дни след това бе съпроводена от болки и ме оперираха по спешност. Едва операцията доказа извънматочната... Така че Дънди, не се оставяй, а потърси още едно мнение и искай кръвен тест през 48 часа, да се види как се движи ЧХГ!

# 12
  • Мнения: 90
 Моят лекар каза че категорична диагноза за извънматочна може да се постави само ако се визуализира плоден сак със сърдечна дейност извън матката преди операцията де.
(което според моето мнение може да стане твърде късно)защото при мен плодният сак се беше вгнездил в левият рог на матката и изобщо нямах никакво зацапване а внезапно разкъсване.Може би и затова разкъсването стана толкова късно защото рогът на матката е по широк от самата тръба.Вече се огелпих.
Леле сигурно стресирахме момичето.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 356
кръвен несъм, той не ми каза. само два обикновенни +

той не ти каза, ама аз ти казах предния път, спомням си много добре!
не мога да те разбера, хем търсиш тук съвети, хем пак правиш само това, което ти казва лекаря ти, а то очевидно те притеснява и не те удовлетворява!

слушай ме сега внимателно...

1. за да се види плоден сак на вагинален ултразвук, като правило, ЧХГ трябва да е надвишило 2000 единици.
2. за да се види плоден сак на вагинален ултразвук, трябва да са минали минимум 7 дни закъснение или 21 дни от овулацията.
3. за да се види рано плоден сак на вагинален ултразвук, трябва апаратът да е с висока разделителна способност и лекарят да е опитен.
4. бременност се диагностицира първо с кръвен тест, едва след това с УЗ.

постарай се да ги осмислиш тия неща, които ти казват хората тук. и предния път ти казах, и сега ще повторя - отиди и потърси и друго мнение, вместо да спиш по 3 часа на нощ и да се паникьосваш излишно.

# 14
  • варна
  • Мнения: 53
И моят съвет е направи непременно кръвен тест.прави ли и днес тест за бременност,ако е положителен и кървиш,и още няма нищо на ехото,положението може наистина да е сериозно,не губи време,ако е спукана вече тръбата кървенето ще продължи,ще имаш и болки и трябва да те оперират.Защо не го пусна този кръвен тест до сега ,само се изнервяш,не отлагай повече. Sad ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт