Ендометриозата - това което лекарите незнаят- Група за взаимопомощ

  • 119 664
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 90
Здравейте, девойки Simple Smile)

Да вдигна и аз ръка тук, че тая работа е много по-"дебела", отколкото изглежда на пръв поглед. Като коя ли не де ...

Аз като съм от по-скоро "светите води ненапити", и какво ... (Почти) не пия, не пуша, ако щете и по мъже кой знае колко не ходя Wink), сравнително добре се храня и смея да твърдя, че винаги малко или повече съм се грижила за тялото си. И духа. Ужким.

Обаче като ти се натрупат 1001 стесчета и има там един "щрак" момент, кой ли знае ...

Все повече се убеждавам, че хората със здрав дух са и наистина със здраво тяло Simple Smile)) Колкото повече си вярваме, толкова повече (нали така, и според Мечо Пух Wink))

# 16
  • Мнения: 45
Момичета, според мен ендометриозата е резултат от безбройните отрови (естроген), които ни заобикалят в днешно време и с които организмът не може да се справи.

И аз си мислех преди, че се храня здравословно, но като погледнах нещата от по-близо след операцията се оказа, че не е така.

Просто нямаше ден без кафе, мляко, сирене и нещо сладичко. Но дори и тези храни са вредни, защото вкрават в огранизма прекалено много естроген и от там се нарушава хормоналния баланс. Да не говорим за козметичните препарати, които са наблъскани с парабени и не знам още какво. Парабените също имитират естроген в огранизма. Друг въпрос ми изникна напоследък - има ли хранителни продукти в последните 10 - 20 години, които да не се продават или в пластмасови, или в найлонови опаковки. Може на някой да му се стори, че съм педантична, но според мен тази пластамаса навсякъде около нас също има огромно негативно влияние. Плодовете и зеленчуците, които са третирани с пестициди и химикали също съдържат фитоестрогени. Просто този естроген е навсякъде около нас, а е открита пряка връзка между високото наличие на естроген в организма и ендометриозата. Да не говорим, че завишения естроген обвиняват и за ракови заболявания, като рака на гърдата и прочие. А и още нещо използването на хранителни добавки и антибиотици според мен също има някаква връзка с ендометриозата. Преди време много момичета бяха писали, че година - две преди да им открият ендометриозата едва ли не са се превърнали в "човека-добавка". И аз бях така, за това си мисля, че има връзка. Предполагам консервантите, които използват съдържат някакви отрови, които организмът не е способен да изхвърли, от там се затормозява черния дроб, не може да функционира правилно и да изхвърля излишния естроген от организма, и следват кистите и гадната ендометриоза. Това е моето мнение и моите лични наблюдения.

# 17
  • Мнения: 90
 #Crazy Че то ако почнем така ... аз, ако не си взема "дозата" лате на ден или сиренце, колкото и да е малка, повече се "наранявам" от стреса от липсата им ... По 200 мл. от едното или 50 гр. от другото на ден, и то в добрия случай, надали е толкова пагубно  newsm78.
 
Пък знам ли, то наистина, ако ги гледаме тези предписания ... би трябвало да се изнесем в някое високолопланинско село и най-добре сами да си копаме картофите. Ама не дай Боже тогава да се разболяваме ...  Praynig

Разбира се си много права, Never say never, даже болезнено, и аз не искам краставици в наелон и храни с повече Е-та, отколкото витамини, и кремове и кремченца с какво ли не в тях. И даже още помня вкуса на дивите ягодки в гората от разходките с Баба и Дядо някога  Joy

Но за съжаление в нашия свят, с нашите пари, заплати, работи, магазини, ежедневие и с тази изобщо система - трябват ни мн. силни и психики, и тела! Само погледни по кое време какво правим ... Wink

По тоя случай, или напротив, те подкрепям напълно в мнението ти и освен да се надяваме някой ден неродените ни Петковци да консумират други краставици, най-много да си пожелаем лека нощ Simple Smile

Интересни мнения почват да се събират тук, браво на boll за идеята   bouquet

# 18
  • Мнения: 147
Момичета много се радвам, че се включвате   bouquet вярвам, че със споделянето на такива неща си помагаме  Hug Hug Hug. Never say never  и М. найстина живеем в едно болно общество, навсякъде ни затрупват с боклуци, но въпроса е защо на нас ни се отразяват по този начин, а на останалите не им влият така  newsm78. Според мен не е само защото имунната ни система е слаба. newsm78 #Crazy Аз например, не мога да кажа, че съм със слаба имунна система. Never say never и аз мисля, като теб за добавките, след като ми намериха отново киста, след първата операция, започнах да пия много добавки, кой каквото ми кажеше уж да укрепя организма си и да повлия на кистата, но тя вместо да намалява, растеше. Определено има някаква връзка. Незнам момичета дали усещате някаква разлика, като не ядете тези храни които не трябва за естрогена, аз лично не се чувствам  по добре от диетата. Confused

# 19
  • Мнения: 1 494
аз избягвам да ги ям, не мога да кажа, че спазвам диета.

Съгласна съм за добавките, тук искам да спомена и всичките инжекции при стимулациите, с които се боцкаме. Не може да нямат ефект и да са свързани с ендометриозата. Може би, при тези, които са предразположени, се проявява. Или в организма ни е имало леко завишено количество естроген и така.

# 20
  • Мнения: 45
На мен диетата ми действа много, много добре. За първа зима от не знам колко време не съм имала никакви проблеми нито с настинка, нито с грип. По-здрава от всякога съм. Да не говорим, че най-накрая успях да загубя 7-8 кг, с които как ли не съм се борила, но никога не съм успявала. И даже ако прекаля с яденето за няколко дни, пак не се връщат - това е най-хубавото.

Между другото натрупването на мазнини в ханша и бедрата също е пряк резултат от повишен естроген и докато не се намали този естроген, сваляне нямат килограмите.

# 21
  • Мнения: 182
Здравейте момичета,

Много се радвам за тази тема.Аз имим много да споделя с вас !

Аз също съм с Ендеметриоза - откриха ми я след като 5 месеца не ставаше бебока!Отидох на лекар и видяха ЕМ киста - подложих се на операция и се оказа наистинатова коварно заболяване.
Не се подложих на лечението - аз съм пълно против него!Смятам дори, че някои от вас могат да се окажат прави, че е фармакологична манипулация.Толкова много мнения и сайтове има за вредите от тези инжекции.... Даже мога да твърдя, че появата на много автоимунни заболявания като хашимото например е страничен ефект от тези ампули.Това го пише на многооо места.

Чудя се само нашите баби - дале са знаели какво е ЕМ - инвитро клиники?

Днес бях в една от Клиниките в София - ами не мога да вляза - толкова много жени!!!
Дали сме толкова болни или всичко е преувеличено стократно?Дали не е някаква мода?Ужас!

Относно диетата- абсолютно съм ЗА - аз съм на диета и месля, че е от голамо значение! Навсякъде пише НЕ на прясното мляко - зачудих се защо - и отговора, който намерих е, че се съдържа някакъв ензим, който не се приема от организма и в червата се превръща в отрова която действа върху имунната система.

Аз съм с авноимунно заболаване - откриха ми го 4 год преди ЕМ.Също имам фиброаденом на гърдата - оперирана 3 пъти.Смея да твърдя, че всичко това има ОБЩА връзка и никой не желае да помисли и сглоби пъзела. Незнам дали фиброаденома е от повишен Естроген...Дали автоимунносто заболяване също не се е появило в слидствие на някакви хормонални динбаланси !

Сега чета някаква статия за лечение на всички заболявания с някакъв уред с високо-честотен ток.Много твърдения има, че всички заболявания са предизвикани от съществуването на паразити в тялото.Ето как накратко е представено:
---------------------------------
Известно е, че бактериите, вирусите и паразитите имат своя собствена честота на трептение. Ако тя е известна, патогенът може да бъде унищожен като се облъчи с по-голяма амплитуда от собствената му честотна вълна, стените на мембраните се разрушават и патогенът бързо умира, открил д-р Райф. Всяка болест, причинена от патоген - бактерия, вирус или гъбички, може да се излекува, когато той бъде унищожен и имунната система възвърне силите си. Предимството на Райфовото лечение е, че то не засяга нито една здрава човешка клетка, защото те функционират на различни честоти. В списъка на Райф има повече от 1500 болести, които той можел да пребори. Освен срещу рак, честотния генератор може да се използва като помощно средство и срещу СПИН, ревматизъм, грип, H1N1, H5N1, астма, шарки, епилепсия, туберкулоза, сифилис, проказа, стрептококи и мн. др.
---------------------------------

Вижте повече инфо: дали наистина може да има връзка:

http://www.lekar.bg/news-158/info-2113/80.%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1% … 0%B8%D1%82%D0%B8/

http://www.zemianazaem.com/archives/162


За витамините незнам с кой да се съглася - аз приемам доста витамини, чесън, Вит Е и рибено масло дават ги все за намаляване възпалителната реакция в организма.Наскоро даже четох за силното действие на Куркумата и Джинджъра върху ЕМ .Има доста статии за тези две добавки и връзката им с ЕМ.



 newsm51

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 19:15 от boggy

# 22
  • Мнения: 147
Здравей boggy много се радвам, че сподели с нас тази информация. Според мен има голяма връзка между нашите заболявания и паразитите. Аз даже се замислих дали да не пробвам тази рецепта на равните  количества  карамфил, джинджифил, кардамон, куркума и кимион в храната - доколкото съм чела тези подправки имат и благотворно влияние върху подтискането на естрогена.  Американките са много против лечението с тези хормонални инжекции с които нас ни тъпчат, много от тях приемат тези подправки като хранителни добавки, тъй като имат добър ефект върху естрогена и най - вече това са природни продукти, а не синтетични.
Аз се замислям за този уред с високо-честотен ток и за вегетативният биорезонансен тест, не е лошо да се пробвам и този вариянт на лечение, стига да има къде тук в България да се направи. Въпреки, че след всичко което преживях с тази болест до някъде се страхувам и да експериментирам вече с нови неща, страх ме е да не си навредя повече.  ooooh! ooooh! ooooh!

# 23
  • Мнения: 182
Аз в момента съм вече на втори курс с тази настойка с Орех-карамфил-пелин.Смята се, че това е най- добрата комбинация за изтребване на тези паразити!Смятам, че имат ефект - със сигурност се прочиства органзма от тях.

За тези апарати - аз от вчера се чудя дали да се взема един - всички около мен ме убеждават, че било измама и само парите на вятъра съм щяла да си дам. С тази машинка не виждам как бихме могли да си навредим - най -ммного да не ни помогне  newsm78 знам лииии

В София има такъв биорезонансен тест, но незнам точно къде!Ще проуча!

# 24
  • Мнения: 182
Метили:

Паразитьт не е безизвестен и е бил изследван поне от 1925 насам. Този паразит си има стадии през които трябва да премине за да може да продължи да се размножава. ПЪРВИЯТ стадии е яйцето. Един възрастен паразит снася милиони яйца. Те излизат навън заедно със съдържанието на червата ни. Възрастният паразит обаче остава плътно залепен за стените на червата (или черния дроб, матка, причинявайки ендометроза, или тимус, причинявайки СПИН, или бъбрек причинявайки Ходжкинова болест).

Лелелелеееееее.....нямам думи  Rolling Eyes
http://zepir.com/bg/diseases/view/id/164/Metili.html

 

# 25
  • Мнения: 147
Метили:

Паразитьт не е безизвестен и е бил изследван поне от 1925 насам. Този паразит си има стадии през които трябва да премине за да може да продължи да се размножава. ПЪРВИЯТ стадии е яйцето. Един възрастен паразит снася милиони яйца. Те излизат навън заедно със съдържанието на червата ни. Възрастният паразит обаче остава плътно залепен за стените на червата (или черния дроб, матка, причинявайки ендометроза, или тимус, причинявайки СПИН, или бъбрек причинявайки Ходжкинова болест).

Лелелелеееееее.....нямам думи  Rolling Eyes
http://zepir.com/bg/diseases/view/id/164/Metili.html

 


Леле  Shocked boggy направо ме хвърли в ужас. Аз да ти кажа до някъде си го чувствам това с паразитите, незнам дали вие имате силни стомашни газове и подуване на стомаха преди и след менструация ( четох някъде, че това са някои от симтомите на ендометриозата, даже  има опасност от запушване на червата или спукване ), освен това от малка си имам едно стомашно разстройство което трудно се повлиява. При мен като се появи болестта, започнаха да ми се появават и едни гадни афти в усната кохина ( четох, че те са проява на много автоимунни заболявания и паразити newsm78).  newsm78.
А как можем да си намалим пропилов алкохол в организма?! Това е важно за да започнем да се борим?! newsm78

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 11:29 от boll

# 26
  • Мнения: 90
Лелеее!
Момичета, вие наистина ме хвърляте в тъча! Sad Имам чувството, че колкото повече внимаваме, толкова повече и почваме да се вманиачаваме ...

То няма начин да не са свързани нещата, ама ... например сега трябва да се старая да си укрепвам костите, ама да не пия мляко. Най-хубаво да плувам заради ЕМ, ама пък покрай почти счупения крак още не смея да се разспортувам. (Вчера го пренатоварих и днес сакън да не ми го "върне" със седяне вкъщи...). А и ей сега като пак стане -10, аз накъде с тия мокри коси и вледеняващ вятър. Ама нали било каляващо пък иначе - я ги немците как са пораснали на студ... И колко вируси още чакат зад ъгъла, поредната модерна доза.

... Почвам пак да се шашкам и пак се сещам и за бабите ми, че и за майка ми, които надали са знаели толкова много. А като гледам колко по-здрави са (били) и почвам да се питам къде е разковничето...
Май също и в здравия сън и непукизъм Wink))

Вие сега с всичките тия диети искате да ми кажете, че не трябва да пипам прясно мляко ли? Евтл. тогава от онези обезмаслените или без лактоза, или ... идеята е просто да НЕ е мляко!?! Лошо ми се пише на душичката тогава, при моята любов към лате-то и капучиното Wink И после като "изравня" резултата с покачване на сресовите хормони и ензими от липсата на удоволстийцето ми и ... за какво си говорим изобщо :/

И газовете покрай МЦ ли ги оправдаваме, т.е. "преписваме" на ЕМ? Да се "успокоя" тогава, че всичко оттам тръгва Wink))


Ами освен едно "успокоено" лека нощ да ви пожелая и ... да си стискаме палци с по-малко нерви да постигаме повече качествено ежедневие Simple Smile))


Усмивки от Севера Simple Smile
М.

п.с. Честно казано на мен най-много ми е тъжно за това, че чрез ЕМ биваме лишавани от възможността "случайно" да забременеем. Особено на фона на всичките коментари в другата тема по случай "искаме, ама не става" ... и ми става мн тъжно. Някога като спрях хапчетата, след толкова години взимане, си мислих, че хем ще оставя организма да си почине най-сетне от хорноми, хем някой ден, живи и здрави, като нали, и да има поне мъниичко изненада. А то какво излезе ... Сега още повече тровене, и ако имам изобщо мн късмет и упорствам, може да ми се разминат по-горе описаните "модерни" клиники.
   
Не е ясно кое кога е почнало и пораснало, ама след като 5 г. съм била на хапчета,и после година и малко без, се оказа, че кистите ми са грамадански и не може да са се развили за толкова "малко" време (1 год.) - това според диагностичката. Единият вариант е да съм си ги "гледкала" и подтискала от 16-17 годишна, другият е наистина да се е отприщило всичко много здраво след като съм спряла влиянието на противозачатъчните.

И разбира се, да не забравяме от цялата сметка на повлияващи фактори онзи с голямата буква - Стес. И генетичната предразположеност или обремененост, както ви звучи по-зле. Веднага занаизскачаха разни близки и далечни лели по (полу)права линия, които имат общо с ЕМ.

Както казах току-що, лека да ни е нощта ... а преди 24 г. (почти) не ми е минавало през ума, че ще трябва някой ден като нали ..., да се налага да стискам палци, да броя храни, температури, хормони, моменти, изобщо ...

# 27
  • Мнения: 147
М. много си права, и на мен ми е много трудно с всичко това, защото освен ендометриозата се оказва, че имам и други заболявания и мисляйки, че си помагам на едно, започвам да си вредя на друго, като в затворен кръг.   #Crazy #Crazy #CrazyДобре е поне, че ти знаеш какво друго имаш като заболяване, защото при мен е още по лошо - имам странни симптоми, ходя на различни лекари и ми казват, че нищо ми няма, а аз продължавам да си се чувствам зле.
А за газовете съм напълно сигурна, че е от ендометриозата, четох го в английски статии, там пациентите са много по информирани за симптомите на болестта от нас. Установили са й, че жените болни от ендометриоза много често имат и съпътстващи болести като: ревматоиден артрит, фибромиалгия, по активна функция на щитовидната жлеза, синдром на хроничната умора ( установили са, че той се наблюдава 100 пъти повече, при нас- нещо което много и мен мъчи, има случай в които се чувствам толкова безжизнена).  Интересен е факта, че жените болни от ендометриоза, рядко имат едни и същи симптоми, изключвайки болката и появата на кисти и сраствания, като вътрешни белези. Това ме навява на мисълта, че болестта се провокира от различни причини при всички, но с един общ корен, носител или нещо друго не знам. Но е странно, не мислите ли? Коя друга болест няма еднозначни симптоми у всички пациенти?
При мен не мога да кажа, че е наследствено, нито майка ми, нито баба ми или далечни роднини са имали ендометриоза  newsm78 newsm78 newsm78.
А относно диетите и на мен ми е трудно, да ги спазвам, опитвам се доколкото зависи от мен, но винаги има случай в който се изкушавам да си хапна от любимите неща - дори и малко. Според мен да лишаваме организма си съвсем от тях също не правилно. Просто трябва да търсим баланса, има продукти които понижават естрогена - като куркумата и джиндифила. Аз сега си правя и едно пречистване на организма със сол. Мисля да опитам и с орех-пелин-карамфил като boggy

# 28
  • Мнения: 1 298
Момичета, според мен ендометриозата е резултат от безбройните отрови (естроген), които ни заобикалят в днешно време и с които организмът не може да се справи.

И аз си мислех преди, че се храня здравословно, но като погледнах нещата от по-близо след операцията се оказа, че не е така.

Просто нямаше ден без кафе, мляко, сирене и нещо сладичко. Но дори и тези храни са вредни, защото вкрават в огранизма прекалено много естроген и от там се нарушава хормоналния баланс. Да не говорим за козметичните препарати, които са наблъскани с парабени и не знам още какво. Парабените също имитират естроген в огранизма. Друг въпрос ми изникна напоследък - има ли хранителни продукти в последните 10 - 20 години, които да не се продават или в пластмасови, или в найлонови опаковки. Може на някой да му се стори, че съм педантична, но според мен тази пластамаса навсякъде около нас също има огромно негативно влияние. Плодовете и зеленчуците, които са третирани с пестициди и химикали също съдържат фитоестрогени. Просто този естроген е навсякъде около нас, а е открита пряка връзка между високото наличие на естроген в организма и ендометриозата. Да не говорим, че завишения естроген обвиняват и за ракови заболявания, като рака на гърдата и прочие. А и още нещо използването на хранителни добавки и антибиотици според мен също има някаква връзка с ендометриозата. Преди време много момичета бяха писали, че година - две преди да им открият ендометриозата едва ли не са се превърнали в "човека-добавка". И аз бях така, за това си мисля, че има връзка. Предполагам консервантите, които използват съдържат някакви отрови, които организмът не е способен да изхвърли, от там се затормозява черния дроб, не може да функционира правилно и да изхвърля излишния естроген от организма, и следват кистите и гадната ендометриоза. Това е моето мнение и моите лични наблюдения.

ИЗКУСТВЕНИ ЕСТРОГЕНИ. Не обичам да се фанатизирам, но в случая подкрепям цитираното тук мнение на Never say never, във всичките му аспекти. Примерно, съвсем без кафе и да не може, то винаги може ДА СЕ НАМАЛИ.

СТРЕС И НЕРВИ. Второто, с което се съгласявам, е че ЕМ се разразява почти винаги при нервни, стресирани и чувствителни натури. Обяснение виждам в това, че стресът и нервната натура влияят на хормоналния баланс на организма.

МЕТЕОРИЗЪМ И ЕМ. Чест симптом е, и връзката е пряка и недвусмислена - при мен изчезна моментално с операцията (след дълго неуспешно лекарствено лечение и какви ли не диагнози от гастроентеролог).



# 29
  • Мнения: 90
Браво на ne li ta, мн. хубаво го е формулирала  Stop! Остава сега и да изпълняваме всичко и най-вече по-малко да ни пука Wink  Outta Joint

С риск да ви прозвуча нахална, че толкова го повтарям, но може ли да ви питам още веднъж, конкретно, как точно да се справя с въпроса мляко?! newsm78 Ясно е, че ще се намалява всичко, ама, особено пък в комбинация със сиренцето - просто не бива да си лишавам и без това чувствителната натура  #Crazy от малкото ми така любими неща. Та такова без лактоза или соево някак си не изглеждат правилната алтернатива - също както и по-обезмасленото. Остава значи какво?  chef И една чаша на ден наистина ли може да има такова влияние ... акъла не ми го побира! #2gunfire

Хм, при мен пък въпросният метеоризъм (както и стресова чувствителност...) си бушува с пълна сила, както и когато си иска. Не мога да кажа дали е почнало точно с болестта, но със сигурност не ми е минало след операцията. Въобразявам си, че и тук нервното състояние има общо.

Ама сме едни принцеси с грахови зърна ... ще ми се да бях понякога по-"корава" и здрава девойка, по-скоро пич Wink

Шегичка за лека нощ, че нещо мн. сериозни станахме  Joy

Общи условия

Активация на акаунт