Здравната застраховка в Сащ

  • 2 783
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 86
Zdravei,
sega prochetah temata i reshih i az neshto da napisha.
Moiata zastrahovka sashto e BCBS PPO i plashtam 10% dokato platia 1000$za edna kalendarna godina, sled tova  100% se pokriva vsichko. Neshto naposledak ni se vidia che samo plashtame i dadohme vsichki statement-i na agenta koito ni napravi zastarhovkata da gi proveri. Saglasna sam che ima mnogo vidove zastrahovki spored zavisi. Nie s maja mi si napravihme, zashtoto az triabvashe da si izsledvam shtitovidneta zleza i doktorat koito mi go preporacha kaza da ne spomenavam che sam hodila pri nego, zashtoto ako nedai si boje biaha otkrili neshto seriozno niamashe da go pokriat. Moite izsledvania struvaha okolo 800$(vinagi charge-at poveche insuarans otkolkoto ako ti  plashtash)V nai-loshia sluchai ako se okaje che triabva da platish sumata govori s tiah da ti ia razdeliat na vnoski(vinagi go praviat).
Sigurna li si che insuaransa ti pokriva rajdaneto? Povecheto iskat da im plashtash pone godina predi tova.
Uspeh i pishi kakvo e stanalo Simple Smile

# 16
  • Мнения: 804
 Ето пиша какво стана Grinning Вчера бях на преглед и взех мъжа за подкрепа , той да се разправя. Пак заявиха, че нищо не им е платено от иншурънса и ако искам да ме прегледат да платя в кеш или да отлагам пак часа. Моя мъж обаче като кипна и извикаха менъджърката, тя ни каза, че нищо нямат налице платено  #Cussing out, склони обаче да се обади пак до компанията. Върна се усмихната и каза, че ще ме приемат, че трябва да плащаме 10% от прегледите, 15 копеимънт и един дедактъбъл, който вече бях платила наполовина. Ние това си го знаехме, защо обаче беше нужно да се разправяме и търпеливо да чакаме нещата между тях да се изяснят. Явно обмяната на информация става бавно, както казахте.
  Пристигна ни и едно писмо от компанията, пише, че понеже не сме им изпратили един докомент в рамките на 45 дни(декларация за предишна застраховка, ние обаче нямахме и само написахме , че нямаме и не сме попълнили наистина този документ), те ще ни чарджат, не пише обаче колко и за какво, предполагам, че за тези изследвания става въпрос. Дет се вика здраве да е, ще си ги платим.  Мъжа ми се обажда отново, но пак нищо не схван милия, а хем е доста по-добре от мен с езика и преводач не му намерили, та накрая тикнал телефона на негова колежка. От цялата работа разбрал, че нещо в документите липсвало и май пак трябва да ги попълваме newsm78 #Crazy  Не мисля, че идеално е разбрал де, ама ще видим какво ще ни пратят за празниците Mr. Green

# 17
  • Мнения: 804
Missy, мисля че покрива раждането, защото вече ми изискаха 10% от раждането, дедактъбъл и аз започнах да го изплащам. Май за по сигурно пак ще попитам, мерси че ме подсети Hug

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
За сведение, моето раждане 2002 година струваше 35,000$ до ден днешен пазя сметките и не мога да повярвам. 

 Shocked Shocked Shocked каква е тази цена дето са ти я сложили? да не би някой да е напъвал вместо теб??? ужас! ей за това си мисля, че застрахователните компании имат все пак някакво положително влияние на здравеопазването - озаптяват донякъде алчните лекари и особено болници - като гледам сметките преди да минат през застрахователя и след това, понякога намаляват почти на половина.

# 19
  • Мнения: 3 491
За сведение, моето раждане 2002 година струваше 35,000$ до ден днешен пазя сметките и не мога да повярвам. 

 Shocked Shocked Shocked каква е тази цена дето са ти я сложили? да не би някой да е напъвал вместо теб??? ужас! ей за това си мисля, че застрахователните компании имат все пак някакво положително влияние на здравеопазването - озаптяват донякъде алчните лекари и особено болници - като гледам сметките преди да минат през застрахователя и след това, понякога намаляват почти на половина.
И на мене ми е малко странно чак такава сума, но знам ли ... Зависи и от раждането какво е, де. За моето първото раждане през 2000 сметката пристигна по погрешка у дома, и беше $5,500 + $1,000 за епидурална, общо $6,500. Но застрахвателите си платиха всичко, а и не сме плащали година предварително, аз забременях 4-5 месеца след като дойдох тук. Може пък вече да са захитрели.  Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 404
Както казах и преди до ден днешен пазя всички сметки и не мога да повярвам на сумата.  Наскоро ми извадиха сливиците и цената беше около 9,000$( лекар $1262 + болница $5580 + тестове (pre-admission testing) $800. Дано да не идват други.  Тези суми ви ги казвам че са без никаква осигуровка.  Сметките от раждането само на една единствена бяха $20,000.  Страшно съм разочарована от цялата им здравна система и ето ме сега със 15,000$ от това лято и със самолетен билет за БГ през Януари за да ида на лекар.  Само за сведение правиха ми и ендоскопия която е съвсем кратка процедура и за която получих $700 от лекаря и $2500 от болницата.  Както вие се чудите на моите сметки така аз се чудя на вашите.  Раждането ми беше в Mercer Hospital, Hamilton, New Jersey а операцията на сливиците и ендоскопията в Princeton HealthCare System, New Jersey.  Магнитен резонанс в Америка струва 2500$, това е за врат на друга част от тялото незнам.  Разочарована съм не само от цените, но и от лекарите също.  Не казвам че няма добри лекари, но аз такива не намерих.  Цяло лято ме пращаха на какви ли не изследвания, толкова пари, липсващи сливици, сонди на стомаха и ще се окаже че е или шип или дискова херния на врата.  Ако някой иска мога да прикача поне тази сметка за $20,000 за да видите за какво говоря. Раждането ми беше нормално, даже лекар не присъстваше а акушерка сърдита че е посреднощ.  Лекар само ме ши след това.  Стояхме два дни, без никакви усложнения. Това е.

# 21
  • Мнения: 804
 Душица. наистина страшно звъчат тези сметки и напълно ти вярвам. Сега пък ти ги съди дето по погрешка са ти извадили сливиците и са ти тръснали голямата сметка. Моето раждане явно ще е 4100, защото платих 10% 410 . И все пак още не съм родила, може после и други сметки да излязат. Явно обаче със застрахователите си имат други цени.
  Мои познат изкара една нощ в болницата, беше повръщал до несвяаст и беше много обезводнен. Горкия застраховката му от работа започна няколко дни след инцидента и си беше без застраховка. Направили му скенер, прелели му няколко системи, някой друг тест и нищо не открили. За това пък сметката е 16 000 #2gunfire И за какво? Нищо не са му помогнали, нито излекували, ужас!

# 22
  • Мнения: 3 491
Момичета, разбрах, че имало и такъв бизнес - фирми, които правят одит на сметките от болниците. Ето тук:

http://www.hospitalbillreview.com/

Не че препоръчвам на патилите да се захващат с нещо, което не съм изпитала на собствен гръб, но поне си струва да се провери. А и съм сигурна, че има американски форуми, където препатили хора си споделят патилата и оправиите. Ние, колкото и да искаме да помогнем, сме с ограничен опит. Аз поне, де.

# 23
  • Мнения: 404
Днес се обадих за една от сметките да питам.  тя е на стойност 5580$ или нещо от този сорт.  Там си пише цена за всяка от услугите (лекарства, анестезиолог, патолог, хирургически инструменти, следоперационно легло и други).  въпроса ми беше за тези други, там стойността е 2440$.  та обадих се и питам какво е това други след като всичко е изредено преди това, и ми казаха че наема на outpatient operating room е $2440.  Операцията беше около час.  Правете сметка за какво става дума.

# 24
  • Мнения: 3 478
Ами и ние сме с БКБШ (в Сев. Каролина), но явно някаква много ефтина. Надяваме се с нея това което трябва да платя от джоба си за бременност и раждане да се спре на $2500. С нашата плащаме 20% + дедъктъбъл+ още един дедъктъбъл май само за тестове, който пък е $2000 за година. Верно че от работа ни я поемат напълно, но това, което трябва да доплащаме е ужасно много.  Но иначе и аз съм чувала, че не покриват болести, които си имал преди да се застраховаш.

 Та малко офф, но реших да не пускам друга тема, надявам се няма да е проблем. В процес на търсене застраховка за бебето съм. Не искам да съм към сегашната ни, защото ми дадоха много висока цена и търся друга алтернатива. Моля ви ако някой знае за някоя по-ефтина, която мога да ползвам за бебе да свирка. Не се вместваме в графите за соц. осигуровки и други от този тип, но пък и не ми се иска да плащам завишени суми ако не ми се налага. Предварително благодаря, ако някой има идея.

Смайли, разправия му е майката с тези хора. Не се оставяй, досаждай им, онзи ден само с туй се занимавах. Дигнаха ми нервите, ама се разбрахме в крайна сметка.

# 25
  • Мнения: 2 257
и ми казаха че наема на outpatient operating room е $2440.  Операцията беше около час. 

При мен outpatient operating room и въобще цялото "удоволствие" беше за около 2- 2 1/2 часа и ми пратиха сметка за около $5000. От тях ~4500 плати Блу Крос, а аз $5-600. Безумни са им цените...

Последна редакция: пт, 02 дек 2005, 22:57 от G&J

# 26
Mnogo e slojno bez zastrahovka. I pri vsichki polojenia e po dobre da imash niakakva ot kolkoto nishto. Vinagi sme bili zastrahovani no po razni stechenia na obstoiatelstvata situatsiata beshe razlichna prez poslednite dva mesetsa. Uspiah da zastrahovam samo detsata a nie taka na kasmet. E jivota obicha da ni iznenadva. Na maja mi mu se naloji da se obadi na emergency.Slava bogu e jiv i zdrav. Parvata smetka ot 24 chasovia prestoi v bolnitsata e samo $8000.  #Crazy

# 27
  • Мнения: 804
missZ,  гледай от по рано да се информираш за подходяща застраховка за бебо, че те по често боледуват, а и предполагам, че редовно ще ходим на консултации , педиатър.  Моя мъж сега ми сервира, че трябвало да започнем да плащаме застраховка за бебето още преди да се е родило #Crazy, защото пак може да има проблем #Cussing out По този въпрос непременно трябва да разберем как стоят нещата, за сега не сме сигурни дали е така.
   Мами с бебчета, кажете трябваше ли предварително да застраховате още неродените си отрочета? Ние ще се опитаме да говорим със застрахователите, но трудно ги разбираме, говорят с много увъртания и с по сложни термини, а засега не ни намериха преводач, нито моите познати са с по-добро ниво англ. от нас.

# 28
  • Мнения: 3 478
Ами аз затова от сега съм се разтърсила, че ей сега ще дойде Април, а трябва предварително да се уговори тази работа. Дано някой даде идея, не ми се иска с БКБШ, защото ми дадоха много висока цена, все си мисля че има и по-евтино, пък нали е и бебе. Че аз навремето като сама си плащах застраховката ми беше 2 пъти и кусур по-евтино от това, което ми предлагат за бебето сега.

# 29
  • Мнения: 2 257
Моя мъж сега ми сервира, че трябвало да започнем да плащаме застраховка за бебето още преди да се е родило #Crazy, защото пак може да има проблем #Cussing out По този въпрос непременно трябва да разберем как стоят нещата, за сега не сме сигурни дали е така.

Според моя план(BCBS), след като се роди бебето, в срок от 60 дни трябва лично да се отиде и да се застрахова детето, не става с имейли и обаждания. Ако се ожениш, срока за добавяне на съпруга/та е 30 дни от датата на сватбата. Иначе чакаш open enrollment, което е веднъж годишно при груповите застраховки, за да добавиш нови членове на семейството. Хубаво разберете, да няма изненади....Успех!

Общи условия

Активация на акаунт