Дете на 1 година - махане на памперс

  • 4 613
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 270
Започнах да изаквам дъщеря си от третия месец. Тя свикна и после като и дойдеше зора започваше да ръмжи, да се сърди и докато не я събуех да я изакам не мирясваше. На гърне я сложих като взе да се крепи седнала, около шестия мес. А на него дори стана по-стабилна. Никога не е пищяла от гърнето, напротив - в началото и беше интересно какво е това нещо, а сега знае за какво служи и винаги си върши работата на него. Сега се мъча да я уча и да я изпишвам, но това е по трудно, понякога пишка през 5 мин. Не можете да си представите колко е по-лесно така и колко пари се спестяват от памперси (мъжа ми е много доволен от този факт). Не смятам, че по-голямо дете се учи на гърне по-лесно.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не смятам, че по-голямо дете се учи на гърне по-лесно.

Доста по-лесно е.
Най-малкото защото разбира какво се случва.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ако имаш нерви само да переш и постоянно да се слагате на гърне......не съм такъв ентусиаст.
Моя лятото го пробвах...цял месец по гащи (само нощем памперс)...аз ли нещо не можах да се справя, какво стана, не разбрах, ама още сме с памперс.
Вчера в яслата се наакал, свалил си сам памперса и като почнал да се бърше Sick дадоха ми омазаните дрехи в едно пликче.
Детето на сестра ми (момиче) е без памперс през деня от както беше на година и 4 м. (в яслата ги държаха по гащи). Реално и без аварии започна да си казва това лято (2 г и 4 м.)

# 18
  • Мнения: 8 505
Ето какво съм писала в подобна тема:

Първо и помогни да свикне с гърнето-дай и го да си играе с него,за да свикне,а и да разбере,че не е нещо страшно.После я карай да сяда на него с дрехите за по минута-две.Следва същото,но по голо дупе.Когато е на гърнето,питай я има ли пиш или както ти харесва да го наричаш,а когато свърши нещо в него-похвали я много и ако искаш и дай малка награда (някакъв плод или каквото ти хареса).най-важното е да не я караш насила-ако не иска-остави я,също не и показвай,ако се ядосаш.
Това е моя скромен опит.Точно по този начин научих дребното да използва гърнето,но само през деня-засега.

# 19
  • Мнения: 181
 Confusedкоси е на 1г. и 3м когато я сложа на гърнето пиша и ака винаги,ама не казва преди това , бях по4нала да я слагам през 4ас ама то си е голям ужас мисля 4е към 2г ве4е по4ват да осъзнаат за какво иде ре4. bowuu

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Точно преди няколко дни си купих книжка как да науча детето да ходи на гърне Wink Моята е малка, но аз съм амбициозна майка  Laughing Първото на дърти години го научих, второто си викам ще е по-отрано Wink Ето малка част от това, което пише в книжката:

Индикации, че детето ви е готово да ходи на гърне (според авторката, ако тези условия са изпълнени детето може да се научи да ходи на гърне за седмица  Shocked)
- детето е над 18 месеца;
- памперса е сух за период от няколко часа и след следобедният сън, това значи че физически детето вече може да се сдържа;
- детето само си казва, когато се е наакало или напишкало, тоест осъзнава процесът;
- разбира и изпълнява елементарни заповеди, като "донеси топката", "сложи играчката в кутията";
- има желание да участва в събличането и обличането на дрехите си;
- показва частите на тялото си, когато ние ги назоваваме;
- може да седи кротко и да се концентрира сам с играчка или книга за около 5-10 мин.

Е това е за начало  Laughing След като детето може да прави всичко това започват така наречените сухи тренировки за ходене на гърне, а след тях идва същинското ходене Wink
Ако някой има успех да свирка и да дава подробности. Аз веднъж вече се провалих  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
Да допълня темата на Мери: детето започва да контролира пикочния си мехур и червата волево някъде след 16-тия месец.....Така че всички дресировки на деца около годинка за гърне водят до плачевен резултат...поне това, което виждам около мен....Значи към годинка на детето му е интересно гърнето и прави туй-онуй там....Но...хммм, идва периода на отрицанието към година и половина и ела да видиш дали ще ти седи на гърне! Та аз подходих бавно и постепенно - все още пишкаме само сутрин и вечер на гърне, пада голяма радост и пляскане с ръце. Вече воже да казва кога има пиш, ама за акото се казва след като се направи. Може да си събува горе-долу панталоните, така че сега полека-лека се учим на гърне. Но това започна от как направи година и 10 месеца..преди беше купон и гърнето на главата! Така че не виждам смисъл от дресировки за гърне, ама аз по принцип съм от либералните майки и знам, че на нещо като му дойде времето то се случва!

# 22
  • Мнения: 2 839
Не смятам, че по-голямо дете се учи на гърне по-лесно.
Бравос! Според мен даже колкото са по-малки, толкова по-лесно се научават да четат и смятат. Ползвате интернет, ако ползвате и езици лесно ще прочетете. Детето преди 2 години физиологично не може да си за държа нуждите. С други думи - не може да СТИСКА.
Аз тази седмица купих сефте гърнета, ама засега съм ги прибрала в шкафа, отлежават  Mr. Green За справка, вижте ми лентичката  Twisted Evil

# 23
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ние вървим точно по книгата на Мери, след като Алекс направи 19 мес. нощния памперс е напълно сух, сяда с дрехите на гърнето, ако не е зает с друго Laughing, върши си работата и веднага ме вика, сочи памперса и вика пу (така ги учат на градината -"роо" ). Лошото е че веднага сваля всички дрехи. иска да влиза във ваната и да пуска водата   newsm37 , е не може по 2-3 пъти на ден  smile3511...

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Индикации, че детето ви е готово да ходи на гърне (според авторката, ако тези условия са изпълнени детето може да се научи да ходи на гърне за седмица Shocked)
Мери, вярно е. При Мая всички индикации бяха налице, на 1г 10м сама поиска да седи на гърнето и свалих дневния памперс за един ден, нощния - след още 2 дена, защото оставаше сух. Та реално детето ми за един ден започна да ходи на гърне. Но нито съм я карала, нито съм я приучвала методично и т.н. - просто чаках да й дойде времето.

# 25
  • Мнения: 2 910
Когато Марти беше на 6м.я сложих на гърне и започна да си върши работата там,но тогава се изхождаше и по-често и  след като дойде зимния пероид  престанах да я слагам. Отдавна не съм я слагала,но ще позчакам още няколко месеца,за да разбере за какво наистина става дума.

# 26
  • Мнения: 7 831
Ами може да махнеш памперса, но ще трябва непрекъснато да дебнеш детето с гърнето  Wink. Съветвам те да купиш доста гащи  Grinning.
Иначе аз махнах памперса на големия към година и 6 или 8 месеца беше, е дебнех го доста. Чак след като навърши 2 се доверих на преценката му и престанах да гледам часовника и да мисля за гърнето.
Но ако имаш воля, можеш разбира се да махнеш памперса  Grinning и на година.
Успех в избора.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
Темата е мног щекотлива и по принцип всеки родител преценява как и кога да стане това,но и аз съм на мнение,че детето трябва да е готово и само да ви насочи кога е готово за това.В крайна сметка не сме някакви пъдари да дебнем в засада с гърнето из къщи.А идеята да пробваш лятото да махнеш памперса през деня и добра според мен.Може би ако мокрото усещане на дупето му е неприятно ще започне да си казва или показва. newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 1 397
Слагам го от 7 месечна възраст, разбира се не си казва, но много добре знае какво се прави на гърнето. В момента сутрин всичко е в гърнето, през деня ако го видя че се е съсредоточил явно има защо и го слагам, ако не.. не ме чака  Simple Smile ако го сложа просто нс гърнето ако има писх или друго сяда и го върши, ако няма държи краката прави и въобще не иска да седне.
Много сън доволна. Мисля, че и на него му е по-приятно да не пълни памперса.

Общи условия

Активация на акаунт