Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ноем. 2005, 08:13 ч.

Откъде моркови без нитрати?

• 1 014
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
Ами това е въпросът ми. Искам да му дам сокче, а не смея заради нитратите.

# 1
Алекса,аз в началото взимах готови. На ХИПП. И сега си пием готови,щотоооо...Веднъж се пробвах да му направя на пюренце абълка с банан-и се изрина. Предполагам,че може и да е било от суровата ябълка,която...кой знае де е расла,де е пасла. Sick
А иначе само ако имаш село-друг начин не виждам.

# 2
Нитратите са водноразтворими, така че като ги накиснеш във вода ще се отделят. Аз лично не съм пробвала , но и водноразтворимите витамини също ще се отделят, така че ... от село търси!

# 3
Вземаме само от Метро и Била, където контролът съществува. Или само ние така си мислим за успокоение Wink

# 4
аз лично имам от градината на баба ми
но ако нямах точно сега (визирам, че е зима и не е баш сезонът на морковите) бих купувала готови сокове  Confused
и с киснене във вода също е вариант, но не е ясно каква част от витамините ще се разтворят  Confused

# 5
  • София
Мерси момичета!  bouquet

# 6
  • София
Когато започвам нов сок добре ли е да е от готовите? Сигурно ли е, че нямат консерванти или нещо друго в състава, което да ни побърка от колики, от които едвам се отървахме, сега много рядко се появяват... Rolling Eyes

# 7
Когато започвахме със сокчетата, педито ни каза , че първоначално е хубаво да се започне с фабрични сокчета, където чрез специална технология се премахва киселинността на плодовете. Ако имаш възможност вземай на Хип.

# 8
Ние започнахме с сокчетата на Хип,без консерванти са,в някои от тях дори няма захар и са за предпочитане.Има сок от ранни моркови,разкошен е. Алекс го пиеше с удоволствие.Не сме имали колики,но тя по принцип не е страдала много от колики.Спрях се на готови сокчета откакто една майка ми се оплака,че бебето и се натровило от правен сок от купени от пазара моркови.

# 9
Когато започвам нов сок добре ли е да е от готовите? Сигурно ли е, че нямат консерванти или нещо друго в състава, което да ни побърка от колики, от които едвам се отървахме, сега много рядко се появяват... Rolling Eyes
Точно на промишлените киселинността е премахната и опасност от колики няма.
Давах сок на Стаси от 50 ден......а той си имаше силни такива.
консерванти нямат,просто са стерилизирани

# 10
не се лъжете, няма нищо по-хубаво от прясно изцедени сокове

# 11
 нитрати има във всичко!
Но са в допустими граници Wink
Така че давай си сокчето и не му мисли много-много Wink
не може да живее в стерилна среда детето!
ПО-добре "нитратни"  и пресни, отколкото консервирани с консерванти- иначе как ще издържат неопределено време- и "не пресни".
При всяко консервиране малко или много се рушат витамините!
и са по-малко отколкото в пресният сок.
то и ти ако се храниш само с полуфабрикати, замразени храни и прочие , едва ли ще даваш на детето си прясно Wink нищо лично , но статистиките и болниците го доказватА уж искаме децата ни да са по-близо до естественото Thinking

Последна редакция: ср, 23 ное 2005, 23:37 от мойри

# 12
мойри, принципно си права, но с морковите и зелените зеленчуци (маруля напр.) знаеш, че е малко по-особено
има доста случаи на деца с нитратни натравяния точно от моркови  Confused
иначе абсолютно съгласна за фреш продуктите  Peace

# 13
  • София
ХИПП или от село от баба.

Около пазарчето на "Графа" има и разни бабички, които продават собствената си продукция - ще ги познаеш по това, че морковите им са с нормален размер - може от тях или от всеки друг пазар, където има истински баби, продаващи собствена продукция.

# 14
  • София
ХИПП или от село от баба.

Около пазарчето на "Графа" има и разни бабички, които продават собствената си продукция - ще ги познаеш по това, че морковите им са с нормален размер - може от тях или от всеки друг пазар, където има истински баби, продаващи собствена продукция.

Да споделя, какво видях...има едни баби при театър София, до канала, седят и продават. Та, същите тези баби често ги зарежда един човек от борсата. Така че огледайте добре в кашон ли ги продават, имат ли вид на домашни.
Също попитайте и къде ги отглеждат, защото, ако са от Д.Богров или Гара Яна...по-добре си купете от магазина.

Най-добре е чрез познати...все някой има вила или село, от където може да ви донесе или купи. Аз така си намерих смолянски картофи.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт