Скъсани връзки на глезен

  • 6 162
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!Ще си опиша проблема пък ако някой може да каже нещо по въпроса,ще съм благодарен.
Въпроса ми е чисто за успокоение понеже малко съм се притеснил..На 15 декември паднах докато носех един камък тежък около 30-40 кг върху левия ми глезен и по точно на кокалчето от външната страна.Отидох в бърза помощ направиха ми снимки..естествено там ми казаха че няма проблем,да слагам компреси с лед 24ч и след това едно мазило...но уви.Седмица след това отивам на ортопед понеже бях спокоен че нямам счупено и доктора се хвана за главата.Некроза образувана от премазването и скъсани връзки..поне така каза.Сложи ми гипс и на другия ден отидох в Плевен във Военна болница.Доктора започна с лечение за некрозата..разни смрадлики,йодасепт и така доста време докато падне,после ми чистиха раната,отвори се някъква дупка сигурно около 1см навътре в крака ми..но много бързо се изпълни и към момента е почти пълна и зараства,но не е още напълно.Аз спрях да ходя при тоя доктор в Плевен понеже..ходех всяка седмица..буквално,за да ме промие.Маха марлята казва "добре е, продължавай",прави превръзка и си тръгвам и така до следващата седмица..като отида пак.Накрая ми изписа спрей за пръскане вътре в раната уш да храни тъканите,но се оказа че спрея е за заличаване на белези повече отколкото за изпълване на такива дълбоки рани.Както и да е..за това спрях да ходя и сега се мажа с едно мазило Интрасайт,един хирург ми го препоръча.
По голямото ми притеснение са връзките..понеже първия ортопед ми каза,че са скъсани и трябва да се оперирам,а този от Плевен ми каза,че " няма проблем с връзките те ще си зарастнат " и вече последния път като ходих каза..вече са зараснали махай гипса.И сега няма оток,раната зараства,но чакам да зарасне напълно,за да започна някъква рехабилитация.Мъча се да го движа и го движа почти няма проблем...но като тръгна да стъпвам и не мога,боли ме(не в областа кадето ми казаха че са скъсани,а малко към пръстите) и дърпане..просто се чудя дали тези връзки са зараснали наистина и ще се оправя просто ми трябва рехабилитация и раздвижване..А между другото като се оправи раната съм решил да отида да ме видят и в софия, но за сега реших да пиша тук..просто за успокоение.Благодаря предварително.. и се извинявам за тоя ферман..Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 329
Имах подобен проблем. Казвам подобен, защото нямах открита рана. Отидох в Спешния кабинет, защото беше почивен ден, и ми казаха, че е изкълчване. Да слагам лед, риванол...стандартните неща. Личният лекар ми даде 7 дни. След тези 7 дни отидох на ортопед и той каза, че са разтегнати връзки , но е късно за гипс. Един месец бях с подут синьо-черен крак. Не можех да стъпвам. След това 2-3 месеца ме болеше крака и се подуваше. Отидох на друг ортопед. Той каза, че съм имала скъсани връзки и, ако искам да ме оперира. Постави ми 3 инжекции в глезена. От тогава ме боли само при смяна на времето. Някой лекари горещо препоръчват операция /заради парите по клинична пътека/. Но тези операции в повечето случаи не са толкова успешни. Междувременно ходих и на санаториум за рехабилитация. Доста добре се почувствах след това. Рехабилитация има във всяко ДКЦ. Чуи няколко мнения, прецени си състоянието и си реши. Успех!
П.П. Ако искаш да ти кажа някой от лекарите в Плевен, пиши на ЛС.

# 2
  • Мнения: 0
ами много добре,радвам се.при мен тази рана откритата беше най големия проблем до момента,за това не мога нито да тръгна на рехабилитация,дори и да трябва операция не може да се направи докато има рана..и така..сега се затваря всеки ден има по малко разлкика надявам се да стане скоро Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3
Здравейте,

С разкъсани връзки на глезена съм. След лечение с ортеза, репарил гел и лекарства, ме насочиха към физиотерапия.
Моля за мнения за физиотерапевти, които работят в центъра на София или квартал Хаджи Димитър - с направление или по фонд.

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт