Подаръци за неродено бебе

  • 5 217
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте, за Коледните и новогодишни празници бяхме в Португалия и получих много подаръци за бебето, а аз съм бременна и ми стана малко странно. Веднага попитах защо подаряват неща за бебе което все още не е родено и ми отговориха , че при тях така е прието. После разбрах, че и в други страни като Франция и Италия също правят такива подаръци. Как е при вас в държавата в която живеете?

# 1
  • Мнения: 1 049
Ами ако са много близки подаряват, но повечето намират време за това чак като се роди бебето.  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 677
В Бг са подарявали на нероден Петко само бабите.
Мен не ме притесняват подаръци получени преди бебчето да се е родило.

# 3
  • Мнения: 945
Тук(Канада) се прави baby shower - събират се приятелките преди раждането на бебето и се подаряват подаръците, има и лека почерка, интересно е.
Тук го няма това суеверие, че е лош късмет да подаряваш, или купуваш нещо за бебето, преди то да се е родило.
На мен много ми харесват ето тези торти от памперси Peace ама вече съм изпълнила плана с бебетата Wink

# 4
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Мислех, че австрийците не са суеверни, но много се изненадах, когато разбрах, че те вярва точно в това, че не трябва да се купува на бебето нищо, докато не се роди. Не всички, но има много хора, които вярват в какви ли не измислици от този род.

# 5
  • Мнения: 3 932
За Канада иmа вече вклУчване, саmо да добавя, че аз лично одобряваm подобна практика  Peace Суеверията на никой не са улеснили живота...

# 6
  • Мнения: 71
Благодаря ви за отговорите. Аз също не робувам на някакви суеверия и купувам всичко предварително, беше ми интересно в другите държави как е.

# 7
  • Мнения: 1 175
И в САЩ е същото като в Канада - женско парти със сладкиши и бебешки подаръци  Grinning И нищо не им става на бебетата от нечие суеверие. Евреите също го вярват това с неродения Петко. Имаме една колежка еврейка, която беше бременна миналата година, и решихме да й направим baby shower - изненада - в офиса. Събрахме пари, купихме подаръци, взехме балони и торта - абе погрижихме се да я изненадаме приятно. А тя като се вкисна, това било на лошо, ние евреите така не правим  ooooh! Това си е жест на внимание, все пак, голяма работа. Пък и тя е еврейка само по далечен произход, иначе си е американка, а в Америка това не е на лошо, така че айде стига. На бебето нищо му няма, много е пораснало и хич не му пука в какви глупости вярва майка му  hahaha

# 8
  • Мнения: 71
Идеята е страхотна  Simple Smile и аз обичам приятните изненади, подаръците и хубава компания Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 804
Тук в Сирия гостите ходят след като се роди  бебето,но не е проблем подаръка да се купи по-рано.
Това лято ,преди да тръгнем за БГ купих подаръци за 2 роднински бебета преди да са се родили,родителите нямаха нищо против.

# 10
  • Мнения: 655
И тук получих подаръци преди да са се родили бебетата.

# 11
  • Мнения: 1 436

Редно е да се уважават страховете на хората, казвам аз. Аз също отказах baby shower - далеч съм от мисълта, че шауъра щеше направи нещо на бебето, но пък ми беше неуютно да празнувам нещо, което не се е случилo Tired.

# 12
  • Мнения: 35
според мен, единствен аргумент в полза на изчакване е, че може да се избере дали трябва за момиче или за момче.. не винаги е ясно  Mr. Green  а в отминалите времена, когато са плели и шили за новородено, чудя се как ли би се отразило такова суеверие... все пак бебетата се появяват голички на този свят...
на мен и ми подаряваха и сама си купувах, когато нещо ми харесаше.

# 13
  • T"A
  • Мнения: 2 515
а в отминалите времена, когато са плели и шили за новородено, чудя се как ли би се отразило такова суеверие... все пак бебетата се появяват голички на този свят...

В миналото децата са износвали дрешките едно на друго, това консуматорско поведение е от последните няколко десетки години  Wink

Дидитка, много ме изненада постът ти.

В Израел не се подарява нищо предварително. Родителите купуват най-необходимото за начало и се уговарят с магазина да им пази покупките до раждането, когато ти ги доставят вкъщи. След раждането вече се прави големия купон и се носят подаръци за майката и бебето.

Но има и изключения и ние бяхме едно такова (приготвихме си всичко вкъщи предварително). 9 месеца си мечтах за baby shower по американски, но накрая сама търчах да организирам покупките за бебока. Което има и положителен аспект, разбира се  Wink

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Аз имах baby shower за първият ми син - беше страхотно и много вълнуващо. Харесва ми също и традицията родителите да си направят регистър в някой бебешки магазин и така близките знаят точно какво да им подарят за бебето - това е огромна помощ за едно младо семейство. За второ дете не се прави шауър, понеже се смята, че родителите имат неща останали от първото дете.

Общи условия

Активация на акаунт