английски език с "Британика"

  • 66 286
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 403
Действително има известен проблем с часовете, особено ако държите детето ви да посещава курса на определена госпожа. Тази година ни е много трудно, но пък ако се откажем ще се обезсмислят шестте години обучение досега. Освен това се оказва, че децата са доста издържливи на натоварване. Миналия срок синът ми три пъти в седмицата се прибираше сам от Алианса, готвеше си уроците и после отново пътуваше към училището. Пътят му само в едната посока е около час. Не вярвах, че ще се справи, но успя и дори не мрънкаше.

# 31
  • Мнения: 8 567
http://alliance-bg.com/courses-language/kursove-po-angliiski-ezik-za-uchenitsi
В сайта на Алианс виждам,  че от 2 до 6 кл. децата имат по 5,75 уч. часа общо седмично, в Британика мисля, че са 5 ч. седмично по 40 мин.
Т.е. в Алианс имаш около 25-30 часа повече годишно.
За по малко пари.
Ако ти е удобно да ходиш само по време, когато те ти определят и само на онова място, където се помещават е по-изгодно.

То и към Бритиш консул има курсове, мисля, че са най-добри, но пък и цената им е също толкова добра!
Че и повече!

На моя син ще му трябва не по-малко от половин час за отиване и още толкова за връщане от Алианс.
Това си е цял час плуване например.

Въпрос на избор - цена, качество, време..

# 32
  • София
  • Мнения: 403
И аз смятам, че в Бритиш консул курсовете са по-добри, но пък цените им са много високи. Синът на моя колежка учи до 10 клас в Алианса, изкара CAE и от тази година го записаха в Бритиш консул да усъвършенства езика. Мисля, че това е доста добро решение.

# 33
  • Мнения: 40
И аз смятам, че в Бритиш консул курсовете са по-добри, но пък цените им са много високи. Синът на моя колежка учи до 10 клас в Алианса, изкара CAE и от тази година го записаха в Бритиш консул да усъвършенства езика. Мисля, че това е доста добро решение.

По дефиниция се предполага, че в Британския съвет ти осигуряват гарантирано качество на преподаването, вкл. преподаватели с матерен език английски или поне такива, живели достатъчно дълго време в англоговоряща страна, за да не се отличават много от местните  Grinning Ако преподавателите са такива, можете да сте сигурни, че получават възнаграждения значително по-високи от тези на българските им колеги в другите езикови школи. Които са дразнещо, да не кажа обидно ниски - поне такива бяха преди 2-3 години, сега в кризата може да са паднали още повече. В държавата на абсурдите не секват опитите да се ловят маймуни с трици, още по-добре ако може и без трици да стане номера Grinning

# 34
  • Варна
  • Мнения: 282
За Британика смятам, че малко лежерно подхождат към обучението. Дъщеря ми е там втора година, а приятелката и почна в Европа, и като гледам материала, които вземат, постоянните тестове и проверки ще я настигне скоро.

# 35
  • Мнения: 1 296
Ние днес пак говорихме с моя син за тази ,,Британика,,. Препоръчах му да погледне и Бритиш консулт какво предлагат, както и Алианса. И сме на кръстопът с една дума Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 165
Ох и ние така. Започвам да си мисля, дали няма да е па добре да го запиша отначало във друга школа и после във Британика- за доусъвършенстване на езика newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 403
Ох и ние така. Започвам да си мисля, дали няма да е па добре да го запиша отначало във друга школа и после във Британика- за доусъвършенстване на езика newsm78


Извинявай, но не можах да се сдържа. При толкова негативни отзиви за Британика, да решиш да си пратиш детето там да доусъвършенства езика, това не мога да го разбера   ooooh!.

# 38
  • Мнения: 165
Права си! Но повечето които са недоволни, децата им продължават да ходят на Британика. Затова се замислих... Embarassed

# 39
  • Мнения: 8 567
На Британика таксите са едни от най-високите, в същото време имат повече филиали и повече групи от всички останали, обучават годишно повече деца от останалите школи.
За да преминеш в следващо ниво ти е необходим успех над 75 %. Поддържа се ниво сред децата там над средното.
От школата полагат всякакви усилия децата да го постигнат - допълнителни часове, срещи с родители и т.н. Независимо от това има и деца, които отпадат.

Може и те д а не са доволни, но вероятно форматът на обучение не е подходящ за тези деца.
Това, което харесвам е, че не ги залъгват с напразни обещания, само за да им вземат парите.



# 40
  • Мнения: 165
Една съседка ми каза, че внукът и бил ходил на англ.език във Авенир, но не намерих в интернет такава школа. Чували ли сте я?

# 41
  • София
  • Мнения: 403
Права си! Но повечето които са недоволни, децата им продължават да ходят на Британика. Затова се замислих... Embarassed

Да ти кажа и това също не го разбирам. Да си даваш доброволно парите след като не си доволен от обучението, това си е жив мазохизъм.

# 42
  • Мнения: 1 296
Може би не всички родители гонят някакви цели с тези курсове там, а по-скоро поддържане ниво на езика. Затова правят този компромис. Докато ние трябва да се насочим към школа, която след това гарантира успешно представяне при кандидатстване в чужбина. И честно казано, мисля, че вече закъсняваме.

# 43
  • Мнения: 8 567
За колко голямо дете говориш, tzarina?

И за какъв език?

# 44
  • Мнения: 165
Права си! Но повечето които са недоволни, децата им продължават да ходят на Британика. Затова се замислих... Embarassed

Да ти кажа и това също не го разбирам. Да си даваш доброволно парите след като не си доволен от обучението, това си е жив мазохизъм.


и пак си права  Peace

Общи условия

Активация на акаунт