49 ОУ или 130 СОУ

  • 2 570
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, тази година ще сме първи клас и все още се колебая кое от двете училища да избера. Или похвалете друго училище в района на кв. Левски и Суха река. Моля, помогнете!

# 1
  • Мнения: 1 520
Ние сме в 49-то.

Ако трябва да съм честна имах по-големи очаквания от предварителния си поглед.
Няма нещо конкретно, което да изтъкна. Просто явно очаквах едно - и по отношение на дисциплина, и на отношение, комуникация, правила.

Разочарована съм и от наличието  на твърде много роми. Това си е мое мнение, излишно е да се влиза в дискусия.

Уж много класно го рекламираха училището, голям подбор, голямо чудо, голям наплив, дребно сито. Бяха ни наплашили, че едва ли не 600 деца чакат, дрън-дрън. Явно прибират всички записани.

Но сякаш това, което най- ме озадачава лично е липсата на инициатива в комуникацията на учителите с родителите. Аз съм на мнение, че не трябва аз да ги преследвам, за да разбера това или онова. Естествено и те не трябва да ме търсят под дърво и камък, но няма никаква инициатива. 

Иначе материалната им база е добра, но пари, разбира се, се събират от родителите.
Всеки е помолен с каквото може да помага.

Аз лично съм разочарована и от ниското ниво на част от родителите, но го отдавам на това, което писах по-горе.

И все пак училището е поддържано, държи се на определена дисциплина, представям си какво е по други места. Където и обстановката явно говори, че и на директор, и на учители, им е все тая.

За други училища в района не мога да кажа, но това изглежда най-подредено.

# 2
  • Мнения: 657
Вярно е че отдавна не е писано в темата,но ме порази това изказване.Това може да го каже само човек който никога не се е въртял в сферата на образованието.Вие ли сте повече загрижена за детето си или учителят? Разбира се, че родителят е този който трябва да търси госпожата,а не обратното.Обратното се случва във връзка с провинения или отсъствия на детето,или не дай боже някакъв инцидент. Има си родителски срещи които са 2-3 пъти в годината и там се дискутират нещата и там говорят за вашите деца.Наистина ли смятате,че учителят е човек който си седи без работа,чопли семки и мисли само за вашето дете. Имате ли си на представа колко ангажиран е днешният учител и върши далече повече от "само преподавателска дейност".

Общи условия

Активация на акаунт