За работещите майки на малки деца

  • 9 509
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 932
Feiam, какъв прах, тя последната страница си е за mетла....

Аз да налея mалко mасло в огъня, но повече от 8-9 mесеца mайчинство (дори и да иmаm такава възmожност) не бих седяла. И на mен mи липсва работата, контактите, всичко...
А поне с първото си дете по детските площадки висях със слушалки на ушите, за да избегна разговорите със случайни mаmи или баби тип ''на колко е години, кога проходи, аmа зъбки ли...''
С второто тепърва ще обmисляm стратегията...

# 46
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ами да, в някой страни детската градина започва след 3 месечна възраст на детето

е, тогава и викаме ясла, все пак.
не разбирам за какво спориШ, върни се да про4етеШ вси4ки постове и Ще видиШ, 4е има завърнали на 6, на 9, на година и пр.
не виждам ограни4ение за над 9 месе4ните майки.
всъЩност, за да сме то4ни, и да имаШе, пак Щях да съм вътре, и въпреки ли4ния си опит, Щях да бъда на съЩото мнение.



Feiam, какъв прах, тя последната страница си е за mетла....


 Laughing Laughing

МaНЕВрата, права си, съжалявам  Embarassed Peace

и с останалата 4аст от поста ти съм съгласна.

# 47
  • Мнения: 481
вярно е че децата веднъж растат, а работа винаги ще има. Както казах и по-горе, тук това виждане е много разпространено, но според мен най-важно е майката да се чувства спокойна и да не страда от скрупули.
За мен е по-добре да прекарвам 4-5 часа  ( след работа), двата дни, в които работя от вкъщи и уикендите пълноценно с децата си, отколкото да съм по цял ден вкъщи, но изнервена от ситуацията. Аз съм по-уравновесена като работя.

# 48
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
вярно е че децата веднъж растат, а работа винаги ще има. Както казах и по-горе, тук това виждане е много разпространено, но според мен най-важно е майката да се чувства спокойна и да не страда от скрупули.
За мен е по-добре да прекарвам 4-5 часа  ( след работа), двата дни, в които работя от вкъщи и уикендите пълноценно с децата си, отколкото да съм по цял ден вкъщи, но изнервена от ситуацията. Аз съм по-уравновесена като работя.


Пини, по въпросите  работеЩа/домакиня съм извънредно умерена и уважавам абсолЮтно ли4ния избор (по други въпроси не съм толкова умерена, но т'ва е друг разговор).
всеки си намира собствената компромисна ситуация, която задоволява собственото му семейство.
като 4овек, минал по пътя, напоследък 4есто се питам дали този път задоволява и съЩествата, които наШия избор са задължени да го приемат, Щът не Щът.
оттам и въпросите, които (си) зададох.

леката ирония, с която говоря и на себе си, явно на някой му засяга 4увствителна струна, но това не е мой проблем  Peace

писала съм и друг път, 4е няма гаранция, 4е седяЩа у дома си майка е равностойно на по_пълноценна майка, даже напротив. примери бол.

и все пак, не разбирам, Ще да е мой лимит,  "отег4аваЩите" се да си гледат бебетата.
този живот е дълъг и има периоди, посветени на неЩо, съсредото4ени върху неЩо. един от тези е бебегледането.

ако някой смята, 4е това не е обмяна на опит, или не е по темата, има си модератор, да го извика.
аз се 4увствам съвсем по темата.

# 49
  • Мнения: 481
гледането на бебе е прекрасен период и според не трябва да съпоставяме работа или семейство - двете могат да се комбинират много добре. Важно е майката и детето да се чувстват добре.

# 50
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
гледането на бебе е прекрасен период и според не трябва да съпоставяме работа или семейство - двете могат да се комбинират много добре. Важно е майката и детето да се чувстват добре.

и таткото съЩо  Laughing
много са ми секси мъжете, които си взимат май4инство, за да си гледат децата  Sunglasses
(ей това не е по темата, да  Twisted Evil)

# 51
  • Мнения: 3 638
много са ми секси мъжете, които си взимат май4инство, за да си гледат децата  Sunglasses
(ей това не е по темата, да  Twisted Evil)

Може пък да имат повече майчински инстинкт  Mr. Green

# 52
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Феям, сакън, по-конформистки го давай  Laughing

# 53
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
много са ми секси мъжете, които си взимат май4инство, за да си гледат децата  Sunglasses
(ей това не е по темата, да  Twisted Evil)

Може пък да имат повече майчински инстинкт  Mr. Green

бе, всеки за неЩо си наваксва, знаеШ как е  Laughing

Феям, сакън, по-конформистки го давай  Laughing

ти зна'Ш как налитат тук на мъж с детенце в парка/плажа/рестотанта?  Rolling Eyes
природа, к'во да я правиШ...  Laughing

# 54
  • Мнения: 15
В момента Рая е едва на 6 месеца, а аз започнах работа.И ме е страх дали това ще ни отчужди една от друга.Но най-много се страхувам от това да каже първите си думички и аз да не съм при нея.

Последна редакция: пт, 25 мар 2011, 11:46 от nAtLia-Banikna

# 55
  • Мнения: 653
В момента Рая е едва на 6 месеца, а аз започнах работа.И ме е страх дали това ще ни отчужди една от друга.Но най-много се страхувам от това да каже първите си думички и аз да не съм при нея.

няма да се от4ужди, спокойно, все ти Ще си мама
а за първите думи4ки, стъпки и т.н., какво зна4ение има дали си видяла/4ула баШ първите или може би вторите ? приемаШ ги за първи и готово  Laughing

# 56
  • Мнения: 3 932
Иmаm една колежка китайка, която след 2-я mесец си прати детето при техните в Китай и си го взе, когато според нея ''почвало да иmа споmени'', т.е на година и 2-3 mесеца. Това е другата крайност...

# 57
  • Мнения: 407
Ех, колко ми бяха интересни първите 2 страници.  Mr. Green
Тук е кратко майчинството и на мен не ми се заменят за нищо на света най-хубавите моменти от живота на детето, затова продължаваме да се гледаме.
От друга страна работата дава различен вид изживявания и преди сякаш се чувствах  по-отпочинала и разтоварена. Поне атмосферата в нашия офис беше много позитивна.
С първото имах шанса баща ми да я взима от градина/училище, а аз я водех. За съжаление от миналата година я нямам тази помощ. Сега с второто се чудя как ще се организираме, от няколко месеца търся най-удачния вариант да видим какво ще излезе. Училището на 1то е далече, ще го сменим, да може сама да се прибира, иначе, соленичко ще ми излезе целодневна градина + да плащам за грижи след училище.
Интересно ми е как останалите се справят, току виж ми хрумнала идея.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 367
Иmаm една колежка китайка, която след 2-я mесец си прати детето при техните в Китай и си го взе, когато според нея ''почвало да иmа споmени'', т.е на година и 2-3 mесеца. Това е другата крайност...
Towa  е много любопитен феномен.Имаме 4 познати подобни сем ; едното е с 4ри деца и някак иди дойди,но другите са с по макс 2 деца ,голямото от к на у-ще в 2 от семействата  и бебшоците пак ги изпращат далеч. Връщат ги след 3,за пред у-щна,тогава цялото внимание се насочва към тях с безкомпромисна осторожност,по-голямото към този момент вече е "вкарано в пътя".Не е от бедност сякаш, съдейки по общи белези (лъжливи не рядко).
*
Работата съвсем не е "все там" в много случаи. Редица професии к изискват 10 години у-ще след гимнзия не толерират сценария със седенето у дома повече от 6м,или поне в моите среди е така.

# 59
  • Мнения: 481
В момента Рая е едва на 6 месеца, а аз започнах работа.И ме е страх дали това ще ни отчужди една от друга.Но най-много се страхувам от това да каже първите си думички и аз да не съм при нея.

на пълен работен ден ли си?

Общи условия

Активация на акаунт