ГНОЙНА АНГИНА - упорити налепи по гърлото

  • 144 197
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Моля ви, помогнете! Преди 3 дена се събудих с гнойна ангина - целите сливици в налепи, 38.5 температура... Предписаха ми антибиотик, витамини, трахизан , и ми препоръчаха да си правя гаргара с лайка и сода... Явно антибиотикът подейства, защото вече не ме втриса и температурата поспадна, но гърлото все още ме боли зверски, не мога да ям нищо друго освен супа... Спряха да ми се образуват нови налепи, но старите НЕ ПАДАТ. Докога ще стоят там, вече започвам да се притеснявам... Някои знае ли как да ги махна, че така не се издържа...  Cry

# 1
  • Мнения: 9 463
Вземи си клеева тинктура от аптеката и или прави гаргара (на опаковката пише как) или обтрий директно сливиците-гадно е, но действа безотказно Peace

# 2
  • Мнения: 1 428
Препоръчвам хомеопатия-Меркуриус Солубилус 15 СН -5 пъти по 5 зрънца на гладно и Ангин хил на 15 минути по 1 в рамките на два часа.Също белтък с пудра захар компрес-извлича гнойта.Гаргари с Цитросепт или Клеева тунктура.Това са универсалните лекарства за гнойна ангина в моето семейство и никога не са ме подвели.Не стигаме до антибиотик и ангината на втория ден я няма.Успех!!!

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 2 448
Гаргара с топла кола ги маха налепите веднага Peace

# 4
  • Мнения: 206
Все едно за мен пишеш.
От петък ме боли гърло,назначиха веднага Клацит.но в неделя вече бях с налепи и висока Т.
В спешното на ИСУЛ,ми направиха изследвания/съмняваха се за мононуклеоза/ и те са ми малко странни.Левкоцити само11.5 ,леко завишени тромбоцити гранулоцити-всичко останало е ОК.Утайка 14..Смениха ми АБ с Аугументин.Днес ми е втори ден и незнам на кой свят съм ,през 4 часа вдигам Т,при което главата ме боли зверски,имам ужасен гърлобол още в началото.Т не спада.
Моля кажете-кога да очаквам да се повлияя от АБ или и този няма да ми подейства.Преди един месец пак бях на същото дередже-3дни Сумамед ,без резултат,на 4я смениха АБто със Седакс,имах ефект ъщия ден-дали и Аугументина не ми действа.Направо е ужасно-ще си вадя сливиците на дърти години-това не се издържа. Sad Sad Sad
Имам налепи,които сякаш се увеличават и не падат.Правих компрес с извара и ракия-не помогна на налепа,но сякаш лимфния възел,малко се смали.
Сега ще сваря белтъка и ще поръчам кола.
Извинете ,че се включвам така в темата

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 19:20 от elyam

# 5
  • Мнения: 239
Здравейте!Купете си гранофорин и се мажете 3 пути на ден.Продава се в една аптека на Славейков.Като застанеш с гръб към Мак Доналдс срещу него има безистен и там е аптеката.На друго място не знам дали ще го намерите.

# 6
  • Мнения: 206
Да,имам гранофорин,мажа се с какво ли не.Днес сякаш по-лесно ми пада Т ,но имам зверски болки в гърлото и главата,когато съм с Т.Сякаш ме пробождат и ушите.Налепите не падат,но сякаш са подпухнали.Незнам дали да ходя пак на консултация или да изчакм още един ден.Днес ми е трети ден на Аугументин.Разбира се страничния ефект се прояви,ще го пия с ентерол.

Rififana пиши как си.

# 7
  • Мнения: 1 251
Вземи си клеева тинктура от аптеката и или прави гаргара (на опаковката пише как) или обтрий директно сливиците-гадно е, но действа безотказно Peace

И при мен помага, леко щипе, но поне чисти гърлото! Направо го пия, без да разреждам клеевата тунктура!  Peace

# 8
  • Мнения: 206
Уф, няма такава гадост.
Сега ще гаргаря с клеева тинктура,само това не съм правила още......

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 12:33 от elyam

# 9
  • Мнения: 0
Благодаря на всички за съветите!  bouquet  Вчера една приятелка ми препоръча да си намажа сливиците с нишадър и аз я послушах... Това май беше грешка в моя случай - вярно, че част от налепите се махнаха, но на тяхно място направо останаха РАНИ и дори отново вдигнах температура. Сега болката е направо непоносима.Cry Като ми се поуспокои гърлото ще пробвам с нещо друго, може би клеевата тинктура. Спомням си, че преди години съм си мазала сливиците с гранофорин, но от него повръщах, не ми се ще да се стига дотам...

# 10
  • Мнения: 76
Като имам налепи по сливиците взимам една кърпичка,тензух или бинт,навивам го на някой пръст и бъркам в гърлото.Боли и понякога се разкървява мястото,но поне налепите се махат.Яжте мед,пийте чай от лайка,а АБ почва да действа след 3-тия прием.

# 11
  • Мнения: 206
Истината е,че не е редно да се махат налепите насилствено,защото инфекцията навлиза навътре в сливицата и има опасност от образуване не абцес.
Не,че не го зная,но като ги гледам Twisted Evil
На мен днес ми е трети ден и съм малко по-добре,но пак ме цепи главата.
Преди един месец пак бях с ангина и втория АБ ми свали налепите буквално за часове,даже отидох на работа.Сега е по-различно и мъчително. Cry

# 12
  • Мнения: 0
Момичета, благодаря на всички за съветите... налепите ми се махнаха - не знам дали заради клеевата тинктура, или заради нишадъра, но се махнаха, слава богу, бях започнала вече много да се плаша... Но гърлото ми все още е много зачервено и боли... Вчера си взех трахизан, по препоръка на аптекарката, но не помага. Писна ми вече това гърло, няма ли да се оправя Cry

# 13
  • Мнения: 700
Аз изкарах грипа преди 3 седмици, оправих се, уж се възстанових, но от миналия петък такава гнойна ангина направих, не е истина просто. Петък, събота, неделя, понеделник - просто ужасни дни. Почна се със силни болки в гърлото, после в съботата вече и сливиците адски почнаха да ме болят, в неделя почнах и да кашлям. В понеделник отидох на лекар /личната беше чак следобед/ и се установи, че освен ангина, имам и бронхит. А уж сливиците предпазвали. Веднага почнах антибиотика - Ксоримакс 500 мг. През нощта за втория прием вече установих, че сливиците не ме болят така ужасно. Сега само хремата ме мъчи - доста упорита се оказа и някакси дълбока.
Та за гнойната ангина - от нищо не получих облекчение. Гаргари със сода, гаргара с нишадър, търкане с двете - нищо. Може би защото си го правих сама и не както трябва, незнам. Стрепсилс, неоангин - нищо - явно е трябвало да си минат там 3-4 дни и да се оправя от само себе си.

# 14
  • Мнения: 0
Да се запиша и аз Simple Smile
Аз от 3 години всяка зима поне веднъж месечно правя гнойна ангина Cry стане ли хронична няма отърване от нея Sad
Много ми помагаше гранофорин, но вече не се произвежда. Клеевата тинктура също помагаше , както и гаргара със сода, но .. за кратко.Преварената кола, лично на мен, въобще не ми помогна. В друг форум бях чела за компрес от извара, но не съм го пробвала.
Моят съвет е , ако пак се появи да отидеш да ти направят посявка , за да се установи причината, защото не всички АБ влияят  на всички бактерии. На мен не я направиха навреме (ползваха ме за опитно зайче #Cussing out #2gunfire) и затова сега е хронична и по цяла пролет и есен пия имуностимуланти. Също така знам, че не е добре да се махат налепите с груба сила , защото могат да пропаднат навътре в сливиците.

Общи условия

Активация на акаунт