Отговори
# 285
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
" Животът отговаря на този, който заслужава, а не на този, който има нужда."
Да имаш нужда и да желаеш не е задължително да се препокриват.Може да нямаш нужда, но да искаш.
А да "заслужиш"???
Е, че кой не заслужава любов?Ако не заслужаваш любов, значи не заслужаваш да живееш, защото животът е любов, всичко е любов. Щом си тук-и-сега, значи ти заслужаваш щастие и любов.


 Wink
Ако самия ти искаш Любов не мислиш ли че и ти трябва да я дадеш  Wink
Няма ка да е едностранно ако ли пък е едностранно на дали ще задържиш полученото за дълго  Wink




Ето го целия цитат , горе е само половината  Wink за която си се хванала  Peace

Животът отговаря на този, който заслужава, а не на този, който има нужда. Не се казва: „Ако имаш нужда, ще пожънеш!”. Казва се: „Ако посееш, ще пожънеш!”. Хората казват: „Аз наистина имам нужда да пожъна!” Тогава наистина имаш нужда да посееш!

# 286
  • Мнения: 863
Клонка, а какво остава с правото на избор на другия човек?Примерно той не желае, не иска да бъде с тази жена.Колкото и силно да го иска тя, как да стане, щом той не иска същото?После, ти сама писа, че не си убедена в чувствата на жената.Ако те са всичко друго вече, но не и любов, то няма как да се получи.А ако този мъж не е нейната съдба?
И аз ще попитам нещо- ако две жени, съпернички, си пожелаят един мъж, на коя желанието би се изпълнило?Обичат го еднакво силно, искат го еднакво силно?

# 287
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ПРИТЧА ЗА ЖЕЛАНИЯТА

Казват, че всички наши желания могат да бъдат изпълнени. Просто ни се дава време да разберем, това ли искаме наистина. Или ни е нужно друго.
Един богат търговец имал четири жени. Отпътувал по работа и няколко дни преди завръщането си изпратил на всяка от жените си писмо, в което я питал какъв подарък желае да и донесе.
Четвъртата, най-младата от жените отговорила, че иска да получи красиви дрехи, благовония и задморски скъпоценности. Третата, често боледуваща жена поискала лекарство, което да я изцери от всичките и недъзи. Втората жена, която била много любознателна, пожелала да получи книги по метафизика, окултни науки и темподобни. Първата от жените загърбила мирските желания и написала просто:"Мой драгоценни съпруже, нищо не ми е нужно, само се завърни при мен жив и здрав и остани винаги наблизо."
Търговецът се завърнал и донесъл на всяка това, за което помолила. Стоки и скъпоценности за най-младата. Лекарства за третата. Книги за втората. А тъй като първата жена искала само него самия, останал да живее само с нея и безрезервно да и принадлежи.
Когато останалите жени усетили, че той рядко ги посещава и живее само с първата, спокойно им обяснил, че просто изпълнява техните желания.

Какво искаме ние наистина?





Iзпълнявайки желанието на първата жена търговеца избира и най-доброто за  себе си  Wink

, а какво остава с правото на избор на другия човек?

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 16:12 от Desss

# 288
  • Мнения: 0
КЛОНКА всеки един от нас си носи един “чичо Гошо“ –тоест неща които сме видели или приживели в миналото и „ни държат влага“ Е виж и Вени хем го искам този мъж защото беше хубаво хем ме е страх да го получа защото ме нарани . Вени горе главата –радвай се ,че имаш избор –постъпи така ,както смяташ ,че е най правилно за теб .
Ето и първата жена –искам го този мъж защото беше хубаво  .
Аз докато разбера кой е моят “чичо Гошо“ що тояжки  отнесох . Laughing
Една голяма холивудска звезда след няколко брака беше казала  :
„Не е важно дали сте получим това ,което искаме .
По важното е след като го получим все още да го искаме“
Явно и нейното желание е било за мъж baby_neutral

# 289
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

„Не е важно дали сте получим това ,което искаме .
По важното е след като го получим все още да го искаме“

Nо за да разберем трябва да го получим  Laughing иначе само ще гадаем ..... с ако ...


 Hug

# 290
  • София
  • Мнения: 2 840
Хора, вие не усещате ли как постепенно сами вървим към извода, че подсъзнанието не може всичко Mr. Green
Какво искал другият човек, пък били ли сме го заслужавали това, дето го искаме, че дали пък изобщо си струва да го искаме...изобщо...

Ако ви се доядат ягоди, отивате до магазина и си ги купувате. Ако по пътя до магазина вече не ви се ядат, просто си купувате нещо друго или изобщо не стигате дотам. Но не разсъждавате неща от сорта"искам ли всъщност да ям ягоди. А дали заслужавам тези ягоди? Дали ягодите имат нещо против да ги изям. А продавачът дали не е привързан към тях? Редно ли е изобщо да си дам парите за ягоди?..."
Единственото, което е логично да си помислим по въпроса е евентуално дали в магазина ще има ягоди и няма ли да ни се наложи да отидем до друг, мислейки как без да се разкарваме, най-бързо и лесно да се сдобием с ягоди.

Ако методът с подсъзнанието и желанията е наистина ефективен, би следвало нашите желания да бъдат точно толкова лесно осъществими, както и купуването на ягоди.
Но не е така, нали?
Значи...???
Или е, но ние просто правим някъде грешка.
Ето и сега - задавам въпрос за евентуален бъг, като не поставям под съмнение ефективността на самата система. Но вместо това ние откриваме безброй неща, които всъщност отричат самия метод.Че даже и го доказахме. Mr. Green
Всеки процес има начало и край, веригата се затваря и работи. Ако не тръгне, ти търсиш дефект в уреда, не в процеса. Включваш кабела към контакта и печката ти загрява. Ако не ще, не се съмняваш, че това е начинът, търсиш дефект по веригата. А тук се оказва, че търсим всичко извън самия процес, значи не смятаме, че той работи сам по себе си.

# 291
  • София
  • Мнения: 606
Ех отдавна не беше идвало желание да пиша, но днес ми дойде най-накрая...

КЛОНКА: Аз пък знам, че подсъзнанието може всичко и с духовна работа върху себе си можеш да измениш и действителността около себе си...    Heart Eyes

Всичко е енергия и вибрации и ако спреш да гледаш на всички събития като черни и бели, а някак започнеш да усещаш себе си в нещото, което се случва... живота ти става прекрасен .... и всичко се подрежда по най-добрият начин за теб... и ти си сигурен, ако ще и моста по-който минаваш да гори...

humanis - Благодаря ти, че ми напомни за 4та чакра, чудех се как материализирам толкова бързо желания в последно време... явно съм балансирала добре чакрата...

# 292
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
"Позитивното мислене без позитивни действия носи едно позитивно нищо" Mr. Green


КЛОНКА  Peace анджЪк  Wink



p.p. твоите две познати от поста ти по-назадИ правеха ли нещо или само си искаха и чакаха  т.е. предприемаха ли нещо ?

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 18:46 от Desss

# 293
  • Мнения: 1 346
Lilian_V , Humanis напълно подкрепям мнението ви   bouquet Казахте го така кратичко и ясно!




# 294
  • София
  • Мнения: 2 840
Лили, ама те и двете изменят действителността/бях се сетила и за трети пример, там нещата са съвсем фрапиращи откъм реализация, но и откъм "що това си пожелах..."/, нещата им се получават но при едната стигат до едно ниво и се повтарят, без крайния резултат, а при другата са като в криво огледало - хем получава това, което иска, хем то е баш това, което не иска.
Затова мисля върху техниката, върху евентуалните грешки.

Дес, какви действия, бе, мила - иска хляб - получава брашното, маята, меси тестото, втасва, слага да се пече и като отваря фурната - там няма хляб, а брашно, мая, тесто. Ей това е бъг някакъв.

Аз ако тръгна личния си опит да споделям, няма да съм полезна сама на себе си, щото аз никога не съм била съвсем наясно дали наистина искам нещо. Аз обичам подаръците - каквото - такова. Засега се кефя на добрия вкус на Вселената, улучва ме в общи линии. С малки изключения, но никой не е съвършен, както се казваше в един култув стар филм.

# 295
  • Мнения: 287
"Позитивното мислене без позитивни действия носи едно позитивно нищо" Mr. Green


Под това бих добавила,че под позитивни действия аз лично не разбирам ритуали и молитви с известен или неизвестен произход, а конкретни действия в реалния живот в конкретната посока.

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 19:02 от nikolexa

# 296
  • Мнения: 863
Можем да поискаме любов, мъж, който да притежава такива или онакива качества и съответно да го привлечем.Но не можем да получим мъж, който не ни иска!Това е "бъга"!Защо не си представите обратното?Някой мъж ви е безразличен, или непоносим, или дори ви отвращава.Е как ще стане да ви накара да го пожелаете със силата на мисълта си? ooooh!

# 297
  • Мнения: 605
Lilian_V  Hug
Във втория казус бъг не виждам.Точно и се изпълняват желанията-свалят я и обвързани и необвързани както иска жената.Отам нататък изборът е нейн.
При първата жена тотално нарушение на правилото(аз много го харесвам)Без Вреда за Никого.Тя не само му проваля връзките, ами и направо му пожелава неприятности.Така не може е май може,но всеки си носи последствията.

# 298
  • София
  • Мнения: 606
КЛОНКА - това за което говориш е различно, мацките имат кармичен урок и трябва да си научат грешката и да прескочат... това става с мислене върху нещата и с промяна на поведението в тези ситуации... Има и техники на изчистване на кармата - Даян Стейн примерно или Нина Ничева.

При чистото искане в живота, това дето те правят, винаги има нотка на майтап от страна на Вселената... ще ти дам пример някоя желае кола и я получава, но после няма пари за застраховката й примерно.  Laughing

# 299

Общи условия

Активация на акаунт