Кръв от гърлото

  • 20 522
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Голямата ми дъщеря е със силно възпалено гърло. Заведохме я на лекар, която изписа Инфлуцид, витамини и Бипарокс. Изписала е и Клацид, ако вдигне много висока температура. Като се прибрахме, обаче, тя започна да се дави и да плюе храчки, примесени с кръв. Като й погледнах гърлото - цялото в кръв!
Нормално ли е това при възпаление?
Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 2 090
Не знам дали е нормално, но мен определено силно би ме притеснило това. Обадихте ли се на лекаря си?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 171
Нямам идея дали е нормално, не эвучи като нещо нормално. Zаведете я на друг лекар ако е въэможно. Дано бърzо да се оправи.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 171
За първи път чувам такова нещо.
На дъщеря ми не се е случвало, а аз като дете нон стоп страдах от болно гърло, две гнойни ангини съм карала (лекувани с инжекции пеницилин), спомням си, че често даже слюнката си не можех да преглътна от болка, но кръв в гърлото никога не съм имала..
След това какво значи "Клацид, ако вдигне много висока температура"?
Антибиотик се дава, когато според лекаря и/или изследванията има бактериална инфекция.
Направо вървете при друг лекар.

# 4
  • Мнения: 1 251
Дано не е нещо сериозно, но според мен потърсене УНГ или друг специалист да види гърлото!  Hug
Не съм чувала кръв от възпалено гърло да се получава, пък и с храчки!  Tired

# 5
  • София
  • Мнения: 11 857
Един познат имаше подобен проблем и знам, че при кървави храчки препоръчват незабавно да се отиде на лекар. При този случай, който ми е известен се оказа, че е бактерия в гърлото, която го инфектира и става на рани. След гърлен секрет лекуваха по антибиограма и проблема се реши. Та на твое място бих завела детето на УНГ още днес. И поискай гърлен секрет, евентуално кръвни изследвания с CRP, за да е ясно дали е бактериално или не. Такива изписвания на антибиотици без изследвания ми се струват много безотговорни.

# 6
  • Мнения: 376
Какво означава "заведохме я на лекар" ? При джипи или специалист ходихте? Защото аз не бих позволила на общопрактикуващ лекар нито да ми преглежда децата,  нито пък да се пробва да ги лекува "на сляпо".  

# 7
  • София
  • Мнения: 43 833
връщате се при лекаря. или ако е джи-пи - отивате при специалист, унг...ако проблема не е в гърлото - пулмолог, ако и там не е - да ви насочат към кого да се обърнете и така...

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 12:12 от Angel_Dust

# 8
  • Мнения: 4
здравейте,и ние имахме същия проблем със 7 годишната ми дъщеря.След 3 дни с висока температура,отпадналост,липса на апетит докторката реши че прави гнойна ангина и изписа антибиотик,от който на 20 мин.  се превиваше от болки в коремчето и го повръщаше,след 2 прием го сменихме с оспексин от който изпи една доза,защото както си лежеше каза ,че нещо и тече в гърлото,изплю- кръв.От там  отидохме и пуснахме изследвания,които бяха много добри,няма ше никакви индикации за някаква бактериална или друга инфекция,и докторката каза да спрем всички лекарства,че най -вероятно било спукан кръвоносен съд,понеже сливиците и бяха много уголемени.Обаче след 4 дни тя пак взе да плюва кръв и отново тръгнахме по доктори:УНГ-БИЛО ОТ НОСА,ДРУГ ДОКТОР БИЛО ОТ БЕЛИЯ ДРОБ,след което можете да си представите колко сме били изплашени.От там аз настоях за рентгенова снимка и нови изследвания,които вече не бяха добри и ни приеха в болница с начална форма на вирусна пневмония.Там докторите ми обясняваха,че грипа излющвал лигавиците и от там се получавало това кървене.

Общи условия

Активация на акаунт