Странно закъснение

  • 2 458
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,

до сега само ви четях, но се превърнах тези дни в голяма питанка, а не мога да си запиша час при лекар в момента... Знам, че няма да го заместите, но да питам дали има някой със сходен опит:

Цикълът ми е по-къс - около 26 дни. Закъснение е абсолютно нетипично за мен, по-възможно е да ми дойде седмица по-рано отколкото да закъснее дори с час.
Правим опити от известно време, имам поводи за съмнение, но всички тестове до сега са отрицателни. Закъснението ми е вече 4 дни, от 24 часа с леко зацапване, което също е абсолютно нетипично - при мен идва с гръм и трясък винаги.
Гърдите ми бяха страшно подути до вчера, сега спаднаха и са леко болезнени само.
Има ли смисъл изобщо от кръвен тест?

Пожелавам ви приятна вечер!   bouquet

# 1
  • Мнения: 625
Аз също съм с цикъл 26 дена и никога не ми закъснява,подранява понякога дори с 4-5 дена,но никога не закъснява.Случи ми така,че  ми закъсня.Направих тест-нищо.Изчаках 3-4 дена,пак тест-пак нищо.Имах зацапвне-не просто капка,а доста сериозно.Отидох веднага на лекар и ужас-киста 6см.Много се уплаших.Пих 10 дни утрогестан за предизвикване на цикъла и най-накрая той дойде,Отидох пак на преглед на 12-ия ден и кистата се беше свила на 9мм.Сега продължавам с утрогестана и вероятно съвсем ще изчезне.Изобщо не очаквах подобно нещо.Иди на лекар,че...аз направо не бях на себе си,имам и тема пусната тука-момичетата ми помогнаха със съвети,за което много им благодаря.Направи и кръвен за всеки случай,но ако е отрицателен-не губи време.Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 932
Има смисъл - пусни си кръвен тест.

Може да е бременност, може да е късна О. или ановулаторен МЦ.
Стискам палци да е станало Simple Smile

# 3
  • Мнения: 12
Е, нямаше смисъл, дойде в крайна сметка.
Благодаря ви за светкавичната реакция!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 35 932
Добре е да мериш БТ и да правиш тестове за О. за да си сигурба, че овулираш всеки МЦ.
Зацапването може да е инцидент и да не се повтори, ако обаче пак се повтори може да показва проблем и е добре да се разбере какъв е.

# 5
  • Мнения: 12
Точно това си и мислех - този месец да си взема тестове за О. Ще видим какво ще покажат.

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте,
искам да споделя нещо с вас и ... ако имате наблюдения,ако можете дайте ми съвет ... Закъснява ми вече 20 дни....правех тест и е отрицателен... но .. освен напрежение в гърдите .. друг признак на цикъл... липсва.. Бихте ли ми казали,има ли възможност нивото на хормони да е различно при всяка жена .. и тестът да не отчита бременност,а да има такава?
Благодаря Ви

# 7
  • София
  • Мнения: 1 197
няма невъзможни неща! според мен си пусни един кръвен, защото ако не е бременност 20 дневно закъснение си е повод за притеснение! посъветвай се с доктор! между другото, с 20 дневно закъснение, ако има бременност ще се види и на вагинален видеозон Peace успех!

# 8
  • Мнения: 142
Здравейте,моят цикъл трябваше да дойде на 1 май но до ден днешен го няма.Правих 3 теста и бяха отрицателни.Накрая отидах на лекар прегледа ме на видеозон и ми каза "засега бременност не виждам" взе ми цито на маска и ми предписа дуфастон за да предизвика менструация.след прегледа каза ,че на пръв поглед няма нищо тревожно ,но чакал резултатите.Възможно ли е да съм бременна и още да не може да се види? И ако съм дуфастона може ли да ми навреди ?

# 9
  • Мнения: 7 987
Здравейте,моят цикъл трябваше да дойде на 1 май но до ден днешен го няма.Правих 3 теста и бяха отрицателни.Накрая отидах на лекар прегледа ме на видеозон и ми каза "засега бременност не виждам" взе ми цито на маска и ми предписа дуфастон за да предизвика менструация.след прегледа каза ,че на пръв поглед няма нищо тревожно ,но чакал резултатите.Възможно ли е да съм бременна и още да не може да се види? И ако съм дуфастона може ли да ми навреди ?

цитонамазка се пише Simple Smile
То всичко е възможно, обаче едва ли си.
Дуфастона го изписват и на бременни, така че не се тревожи. Те сега го изписват като витамини Simple Smile

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 543
Иди най -добре на лекар!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Не може след толкова много време тестовете да са фалшиво отрицателни.

Общи условия

Активация на акаунт