До Мексико през Мадрид

  • 14 545
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 243
Замисляме едно пътуване до Мексико-Канкун. Всичко е само идея, но така се започва.  Wink
Искаме да летим София-Мадрид- лесно осъществимо. От Мадрид към нас ще се присъединят и други приятели. Обаче нещо не мога да се ориентирам за полети Мадрид-Канкун  newsm78
За сега хотели не обсъждаме, тъй като имаме алтернативно настаняване. Но ако някой е почивал там и на описания на  хотели няма да се разсърдя.
Приемам всякакви предложения и ще се радвам на разкази и споделен опит.
Искаме да си организираме пътуването сами, а не през ТА!
Търсих стари теми, но или не ми е ден/вечер или няма  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 668
Привет!
1. Не пренебрегвай цената на ТА, а само българските ТА  Joy
2. Пуснах да питам любимата ми експедия за твоя проблем и изплю -882 е заа най-евтина оферта хотел и полет от мадрид до канкун и полети след средата на ноември и най-евтина оферта за полети 682 евро на калпак 22-30 ноември
http://www.expedia.es/pub/agent.dll?qscr=cmsh&itty=&itid … p;itdx=&ecid= това е линка на испанската версия , но нещо не мога да ти го препратя заедно с резултатите, които изрови на  мен. дай му Salida desde: мадрид и Destino: (aeropuerto, ciudad, lugar) канкун и се пробвай за различни дати, както и кликни на иконката, която те вълнува - хотел и самолет, само полет и кола или каквато комбинация те устройва.
Аз не знам испански и съответно не ровя из техните сайтове, но са ми казвали, че имат супер изгодни оферти (почти колкото англичаните). Затова ако ще пътувате с приятели, които си живеят там сигурно ще е по-добър вариант направо те да се опитат да изровят някакъв пакет, който да е евтин.
Дано съм ти помогнала

# 2
  • София
  • Мнения: 9 965
Пробвай на www.lastminute.es и на http://www.rumbo.es/. Провери на Иберия офертите, както и на AeroMexico

# 3
  • Мнения: 1 417
Замисляме едно пътуване до Мексико-Канкун. Всичко е само идея, но така се започва.  Wink
Искаме да летим София-Мадрид- лесно осъществимо. От Мадрид към нас ще се присъединят и други приятели. Обаче нещо не мога да се ориентирам за полети Мадрид-Канкун  newsm78
За сега хотели не обсъждаме, тъй като имаме алтернативно настаняване. Но ако някой е почивал там и на описания на  хотели няма да се разсърдя.
Приемам всякакви предложения и ще се радвам на разкази и споделен опит.
Искаме да си организираме пътуването сами, а не през ТА!
Търсих стари теми, но или не ми е ден/вечер или няма  newsm78
Канкун не е най-хубавото място за почивка Confused Но зависи какво търсите де, може би за компания от млади хора ще е по-добре от курортите наоколо, нещо като Слънчев бряг е. Иначе от Немските туроператори /а може би и на други/ излизат изгодни оферти за около 1100-1300 европ, 14 дни ол. инкл. с полет от Германия, предполагам че само билета иначе ще е около 1000 евра.

# 4
# 5
  • Мнения: 1 243
Благодаря на всички ви   bouquet Сега ще разгледам линковете, които сте ми посочили.
Изборът на Канкун е продиктуван от съчетание на полезното с приятното. Имаме малко работа там и се надявам и да разпуснем малко.
mi6i защо смяташ , че не е подходящо? Прекалено е шумно и нагъчкано ли? Моля те да разкажеш, опишеш курорта ако си го посещавала.
Богиня:))) и аз предполагам, че резервация през испански сайт или ТА ще е по-изгодно.Ще проверим и този вариант  Peace
Lana, magarcho  bouquet

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 23:06 от tsve_te

# 6
  • Мнения: 119
Ето нещо за Канкун и други идеи за Мексико :



http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2551646/page/0/fpart/1/vc/1

# 7
  • Мнения: 119
Никак не е лошо в Канкун, само дето наистина си като в Щатите - всичко е направено по американски вкус - заведения и барове от всички американски вериги, пълно с пияни американски младежи. Първия път като бях през '99-та много ми хареса - пясъкът и морето преди цунамито бяха наистина като от картичка - след това донесоха от някъде някакъв едър пясък и колкото и да го минаваха с валяка не беше както преди. Много от хотелите ги построиха наново и последния път през '06 курорта ми изглеждаше като огромна строителна площадка и сигурно заради това се разочаровах. Горещо ти препоръчвам два изключителни като атмосфера и меню ресторанта: El Mortero и Bogart's.

# 8
  • Мнения: 734
Бяхме на почивка в Мексико през 2006-та, в Riviera Maya. Летяхме през Мадрид като и на отиване и на връщане имахме по 24 часа престой в Мадрид с нощувка в хотел там. Полетите Мадрид-Канкун-Мадрид бяха изпълнени от Iberworld.
Иначе курортът, в който бяхме отседнали е http://www.bahia-principe.com/BP/resorts/resort/Coba, ние бяхме в Coba (те са Tulum, Akumal и Coba). В никакъв случай не мога да кажа, че е било шумно или само за млади хора. Имаше голям брой хора на средна възраст и по-възрастни сред почиващите.
Курортите нямат нищо общо с обстановката извън тях - има огромна разлика! В момента, в който прекрачиш стената на курорта се сблъскваш с действителността. На летището в Канкун беше същински ужас.  Joy Оказа се, че 6 човека са ни писали на името на 1 човек от Латвия и първоначално автобусът за курорта не искаше да ни вземе.  hahaha А мексиканците се надпреварват да ти дърпат куфара да го натикат Бог знае къде (я в някое такси, я в някой микробус...пък върви си го търси после). Мексико е страна с много голяма престъпност и дори като четохме тогава в сайта на Външно министерство, съветваха да се ходи с малко пари в брой и да се избягват самоинициативи извън курортните комплекси.  
Иначе почивката, която имахме там беше разкошна! Горещо го препоръчвам като дестинация! Ходихме до едно от трите селища на маите на п-ов Юкатан и се качихме на най-високата пирамида на полуострова. Плажът е прекрасен - изключително фин и бял пясък, чист. В хотелският комплекс постоянно има хора, които чистят и дори подреждат камъчетата, отстрани на пътечките.  Shocked
Добре е да избягвате периода на ураганите, който, ако не се лъжа беше от май/юни до октомври или нещо от сорта - проверете. 1-2 години преди да отидем, нашият курортен комплекс е бил сринат до основи от един ураган, но много бързо са го възстановили.
Преобладават американци и канадци сред екскурзиантите. Наистина американците правят лошо впечатление, но честно казано изпълнения по други страни и курорти съм виждала и от британски граждани, немци, българи и т.н....
tsve_te, при всички положения проверете цената през няколко агенции, възможно е да е по-евтино, отколкото сами да си организирате всичко.
 Peace
В самия град Канкун не сме стояли. В курортният комплекс имаше няколко a la'cart ресторанта, дискотека (с музика, която през 2006-а ми се струваше, че е от преди 10 години и бързо се изнизахме), имаше шоу програми всяка вечер, т.е. имаше къде да се забавляваш и все пак можеше и спокойно да почиваш.

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 15:12 от no_name

# 9
  • София
  • Мнения: 1 946
no_name, а вие с тур. агенция ли пътувахте до Ривиера Майа? С българска или с чуждестранна? Би ли споделила с коя агенция. На какви допълнителни екскурзии ходихте?

# 10
  • Мнения: 734
no_name, а вие с тур. агенция ли пътувахте до Ривиера Майа? С българска или с чуждестранна? Би ли споделила с коя агенция. На какви допълнителни екскурзии ходихте?

В частта с агенцията не мога да бъда много полезна, мисля, че беше испанска, понеже испанска е фирмата, която пое разходите. Дори не знам колко беше цената в тотал.
Предлагаха се различни допълнителни екскурзии - на п-ов Юкатан има 3 селища на маите, едното много често го виждаме по филми - Чечен Ица, другото е Коба (там бяхме ние), то не е на такава открита площ като гореспоменатото, ами е в джунглата, но също е много интересно. Посетихме и едно от подземните им езера - сеноте, имаше опция за къпане там, но като видяхме няколко смърдящи и мнооооого космати американци да се пльосват вътре се отказахме набързо. Посетихме след това едно селце, в което хората са ужаааааасно бедни, много ми дожаля. Нямаха ток (готвят на огнище), децата ходят боси, нямат легла, ами спят в едни хамаци, къщите са от кирпич и слама...но разбира се за американците това се представи по начина "Вижте, тези хора предпочитат да живеят като своите предци! Изхранват се с това, което сами произведат. Ето, тук може да видите домати." И всички "Ааааааа, доматииииии!". Повечето сигурно цял живот са ги виждали само по магазините. Та нас толкова не ни впечатли това шоу, само ни дожаля за беднотията на хората и сладките дечица, които щъкаха наоколо. Гидът беше взел една торба с близалки и им раздаде. Как се радваха тия деца!
Ходихме и да яздим коне в джунглата. Имахме двама гида, единият от които потомък на маите, знаеше доста от езика им и имаше голямо желание да ме научи на една камара думички.  Grinning Да ги бях записала поне...А другият си беше обикновен мексиканец, заведоха ни до едно езеро, където ни раздадоха шнорхели и се оказа, че под една скала се минава и се озоваваш в пещера - т.е. още едно от техните езера сеноте. А в езерото имаше едни много мънички рибки, които по някаква причина хапеха само мъжете.  Shocked Shocked Shocked (ние бяхме 2 двойки)
Иначе имаше още екскурзии, освен тази до Чечен Ица, имаше екскурзия до мястото, където бил заснет филма "Синята Лагуна", било божествено красиво с кристално чиста вода, опция да плуваш с делфини, по пътя се виждат папагали, с една дума - фантастично. Имаше също каране на ATV-та. Другите екскурзии вече малко ми се губят.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
Благодаря ти! Много интересен разказ. Селищата на маите и подземните езера - сенотес наистина са много впечатляващи. Дано скоро да успеем да се организираме, най-вече с разпределянето на малкото дете за отглеждане и да посетим тези места.

# 12
  • Мнения: 734
Благодаря ти! Много интересен разказ. Селищата на маите и подземните езера - сенотес наистина са много впечатляващи. Дано скоро да успеем да се организираме, най-вече с разпределянето на малкото дете за отглеждане и да посетим тези места.

Имайте предвид, че в държавите от Карибския басейн има една особена такса за "напускане на страната", което си е чиста проба рекет.  Whistling Но няма как да се отлети без да се плати, тъй че предвидете една сумичка за това. 2006-та цените на човек бяха, както следва 50 евро/50 долара/500 песос (избираш си как да платиш). Най-изгодно е да се плати в песос, но имайки предвид, че човек си заминава, твърде вероятно е да е изхарчил местната валута, ако въобще е имал такава (доларите вървят навсякъде), въпреки, че цените в песос са най-добри.  hahaha Ние шматките като не знаехме и като си бяхме изхарчили паричките... hahaha
Имахме и перипетии с визите. От близък, който се занимава с туроператорска дейност научихме, че най-близкото посолство на Мексико е в Букурещ, но ни посъветва да кандидатстваме в това в Будапеща, понеже в Букурещ твърде често отказвали виза... Rolling Eyes Ние си бяхме изрядни с документацията, обаче взеха, че ни викнаха на интервю в Унгария.  ooooh! А като знам други познати как за виза за Доминикана само си пратиха паспортите и им ги върнаха с визите... Whistling

Иначе посещението на пирамидите в селището Коба е направено като за мързеливи американци.  Joy Дори има едни дребни мексиканчета с превозни средства тип колело, но отзад са като...карета - с 2 места за сядане. И който го мързи да ходи, си плаща да го возят. Беше много смешна гледката на 40-50 кг човек с мокри гащи върти педалите и се поти, а отзад някой 100+ кг се разплул и заел две места. Но...хора всякакви....

# 13
  • Мнения: 1 417
Визи за Мексико вече няма, както и за Доминикана Simple Smile
tsve_te била съм в Канкун, но само на разходка през деня. Впечатленията са ми от едно супер застроено с огромни хотели място, точно Слънев бряг а на мен предствата ми за екзотична почивка е по-различна Wink Със сигурност вечер изглежда по друг начини и има много места за забавление.
Old Sport е живяла там, така че може да и пишеш на ЛС, ако не се появи тук.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 397
Точно срещу Канкун има един малък остров- Isla Mujeres на около 15-20 мин. с ферибот от Канкун. Едно спокойно място, където може  да усетиш духа на Мексико. Има доста малки хотелчета, страхотни плажове и невероятни рифове в околността. Нямам спомен за плащане на каквато и да е такса.

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 20:58 от mi_sy

Общи условия

Активация на акаунт