ламинат в хола - проблем

  • 1 674
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 450
Здравейте всички,

Аз продължавам да пиша по моите проблеми по апартамента.
Тръгнахме да си слагаме ламинат в хола - 10 мм - дебеличък. Оказа се обаче, че подът ни е твъъърде крив, на вълни. Направихме една саморазливна замазка, за да се изразвни всичко това. Днес решихме да измерим резултатите, но се оказа, че все още на няколко места е криво. Не до степента както в началото, но все пак криво. Сега седим и се чудим какво да правим. Можем ли да сложим още един слой саморазлвина замака върху първата?! Дали ще се получи напукване или нещо подобно? Въобще някой сблъсквал ли се е с този казус?

Предварително благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 1 174
С по - дебела подложка дали няма да стане ?
Саморазливната замаска не би трябвало да се напука, това все пак е цимент, щом долната е добре изсъхнала, няма проблем да се сложи отгоре нова.
А защо не питате в магазина, където продават замаската  Peace би трябвало да знаят.

# 2
  • Мнения: 753
Нашият хол също беше на вълни.
Имаше дюшаме, старо, още си го има и върху него с по-дебела подложка наредихме ламината.
Заспа!Някак си той си се намести и вълните изчезнаха.

# 3
  • Мнения: 1 450
Ние все пак решихме да направим още една саморазливна замазка. Пък да видим какво ще стане. Сега обаче друг проблем се явява на хоризонта. Как ще направим прехода между ламината в хола и плочките в коридора. Горе долу ми се струва, че ще са на едно ниво, но тъй като и врата ще сменяме, не знам преходника къде точно трябва да се пада. Ще се радвам ако някой може да ми изпрати снимка. Дали е по-редно плочките да се виждат в хола, или малко ламинат да се показва в коридора, за да не се пада лайсната точно под вратата.

Благодаря ви  bouquet

# 4
  • Мнения: 753
Нашата лайсна е точно под вратата.Има такова разнообразие от лайсни, че може да си изберете точно каквато ви пасва на вас.
При нас се получи така, че ламината и плочките бяха на едно ниво и дори не взехме от нормалните лайсни, а една такава, само се залепваше.
Трудно ми е да качвам снимки тук Mr. Greenнещо не се справям....

# 5
  • Мнения: 65
Ние все пак решихме да направим още една саморазливна замазка. Пък да видим какво ще стане. Сега обаче друг проблем се явява на хоризонта. Как ще направим прехода между ламината в хола и плочките в коридора. Горе долу ми се струва, че ще са на едно ниво, но тъй като и врата ще сменяме, не знам преходника къде точно трябва да се пада. Ще се радвам ако някой може да ми изпрати снимка. Дали е по-редно плочките да се виждат в хола, или малко ламинат да се показва в коридора, за да не се пада лайсната точно под вратата.

Благодаря ви  bouquet
Не е проблем, че лайсната се пада под вратата, даже мисля, че е по-добре.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 450
Момичета,

Сложихме си ламинат най-накрая  Simple Smile. Какво ще стане само времето може да покаже, но искам да изразя първите си впечатления. Ламинатът е от фирма Сиамекс, която има няколко шоу рума в София, но аз горещо ви препоръчвам да отидете в централана на Ботевградско шосе. Там има мноого голямо разнообразие от размери и разцветки, а и персонала явно е в час. Поради въпросния проблем с пода, ние си взехме ламината още преди месец, но забавихме поставянето. Фирмата каза, че ще ни изчака колкото е необходимо. Единствено трябваше да звъннем на предния ден да им кажем, че сме готови. Те разполагали със страшно много монтажници и явно няма начин да се улучи някой да не е свободен. Момчето дойде точно в толкова часа, в колкото беше записано. Свърши работата за три часа. Най-впечатляващо за мен беше, че няколко часа след като той си тръгна, от фирмата звъннаха да ни попитат дали сме доволни и имаме ли някакви забележки. Това ме изуми - ние българите не сме свикнали на такова внимание.
Ако ви предстои ремонт и на вас пробвайте с тях. Видях, че известните паркети Лия и Спейс са си закрили някои магазини - а това не ми говори много добре.

Ще пиша пак след време да ви кажа имам ли забележки!!!!

Общи условия

Активация на акаунт