Бременност и грип

  • 11 666
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна, Шумен
  • Мнения: 42
Бременна съм в 7 месец и съм хванала някакъв вирус, болки в мускулите, кашлица ужас вчера ходих при личния си лекар и ми преписа да пия антибиотик Стандацилин (Ампицилин) днес се чувствам по добре, но се притеснявам този вирус как ще се отрази на детето някаде четох че можело и то да се роди с този вирус, че и то се заразява. Ако някой има информация ще съм благодарна да сподели.

# 1
  • Мнения: 5 940
Защо е необходимо да се пие антибиотик? Какви са показателите за антибиотик?

# 2
  • Мнения: 9 436
Бих отишла при АГ,не при личния лекар.
Антибиотика е крайна мярка.

# 3
  • Мнения: 2 011
Не знам защо лекувате вирус с антибиотик, но вече сте го почнали...
Няма да се зарази бебето, спокойно. Поне моите и двете не се заразиха, докато боледувах бременеейки. Но за всяко лекарство звънях на АГ-то да потвърди, че може да се пие.

# 4
  • Мнения: 72
Както и другите мами са ти писали по-добре попитай гинеколога си,понякога се налага да се пият АБ по време на бременността,при мен например се появиха някакви бактерии в урината и се наложи да пия АБ,гинеколога ми ги изписа и каза,че трябва да се махнат тези бактерии иначе може да създадат проблем на по късен етап от бременността.Попитай дали в твоя случай е толкова належащо да се пие или може и без него Peace

# 5
  • Мнения: 3 483
Рядко са жените, които не са изкарали някое-друго вирусче по време на бременността.
Споко и лека бременност!  bouquet

# 6
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Мен би ме притеснил повече приема на АБ, отколкото вируса  Simple Smile Зависи какъв е вируса, разбира се  Peace Два пъти боледувах по време на бременността, но освен чай с лимон и парацетамол, друго не съм пила, въпреки че първия път бях много зле.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 098
така както го описваш вируса явно почваш гадният свински грип,
АГ не виждам какво ще помогне при грип, предполагам, че като си в 7 месец ЛЛ достатъчно добре знае и вижда, че си бременна и ти е предписала съобразени с това лекарства...
И понеже  половината заболели свършват с пневмонии и вунозни АБ...може би за това е подходила така...

Дано ес задържи подобрението ти и да се разминеш леко, защото за жалост вируса ако е той е леко на вълни - подобрения и рязки влошавания.

Бързо оздравяване ти желая...пии много фрешове и цитронади с мед.

колкото до раждането на детето с вирус, ако родиш сега, може и да може(при някои може), но ако родиш в 9-тият мисля няма такава опасност.

В здравният има тема от месец вече - Какъв е този грип... ако ти е интересно може да прочетеш  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=557830.0 или да пишеш там...

# 8
  • София
  • Мнения: 9
На 15.02 разбрах, че съм бременна Simple Smile. Притесних се обаче, че и мен не хвана прословутия грип. Веднага отидохме на лекар. Още докато бяхме там, температурата ми беше станала 38С. Направо трагедия - не ми се пиеха никакви хапчета, а за  АБ не можех и да си помисля....  Почти 24ч ме държеше 38-39С. И най-гадното е, че не можех да пия друго освен Парацетамол, чайове с мед и лимон и т.н. Появи ми се и ужасна кашлица.   Нея пък лекувам със Стодал, защото е хомеопатичен сироп и няма да навреди. Да чукна на дърво вече съм по-добре. Общо взето, ако питаш мен, е по-добре да избегнеш пиенето на АБ.

Желая ти скорошно оздравяване  Hug

# 9
  • Мнения: 1 677
Понякога се налага лечение с АБ, лекаря ти е преценил, че това е подходящ за теб АБ. Той е преценил и положителните, и отрицателните страни от приема на АБ.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Лекарят най- вероятно е изписал антибиотика за да я предпази от усложнения , а не против самият грип . Както знаете усложненията са много по- страшни и по- чести при бременни и малки деца . Така ,че според мен е постъпил правилно.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 206
Направо се чудя как й давате  акъл да НЕ пие АБ, при това предписан от лекар.
Тя е бременна и ако е пипнала свинския грип вероятността от усложнения е доста по-висока отколкото при другите. Да не говорим как могат да се развият за часове. Така че напълно адекватно е изписан тоя АБ и то не срещу вируса (както всички тук сме наясно  Wink), а срещу евентуалната и много възможна бакртериална инфекция. Понякога се налага да се направи преценка кое е по-малкото зло и да се вземат мерки.

Към авторката: спокойно, пий си каквото са ти изписали. Вирусът си е вирус, организма ще се пребори. Плацентата ти донякъде предпазва плода. Гледай да не вдигаш темература, обаче. Т.е. гледай да я сваляш бързо. Успех!

# 12
  • Варна, Шумен
  • Мнения: 42
След като си взех АБ се обадих на АГ който ми каза че няма проблем да го пия, че няма противопоказания при бременност! За сега не съм вдигала температура повече от 37,4! По-гадното е кашлицата и хремата, надявам се скоро да отмине. Благодаря за отговорите.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, кашлицата определно е гадна. Аз кашлям и вече 10 дни се влача с някакви тъпи симпроми и пия Стодал и осцилококцинум.. и според мен настинката сама си минава... Но кашлицата ми разгонва фамилията, защото после имам контракции Confused

# 14
  • Мнения: 3 483
Vache, не му е тук мястото, но да ти честитя втората бременност Heart Eyes

(между другото не се плашете толкова от температурата, тя е естествена защитна реакция на организма)

Общи условия

Активация на акаунт