Име за момиченце

  • 5 922
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте!Ние очакваме момиченце в началото на април....Но не можем да се спрем на име,то всъщност даже не можем да се ограничим до 5,а да не говорим до 3....Харесват ми много имена,до тук добре,ама после не можем да се спрем на едно....На мен лично името Савана много ми харесва,не знам защо,но....Обаче ми е ясно че няма как да кръстя детето си така,най-вече заради асоциациите,които се правят тук,а и ми е ясно как ще реагират голяма част от хората,та...Ето имената,които сме харесали...
Елица,Калина,Ава,Дария,Сияна,Моника,Миа,Ния,Луиза,Андреа,Лина....
Ще приемам и нови идеи...Предпочитам да не е много дълго,може и с международно звучене да е,даже е за предпочитане,но има и хубави български имена,та....Дано успеете да ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 1 796
Повечето имена, които си изброила, много ми харесват.
И твоето име, ако съвпада с ника ти, много ми харесва Grinning

Бих добавила Ема, София, Лора, Елина ...


# 2
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз, както казах съм фенка на Сияна, други имена, които страшно много ми харесват от списъка са Дария, Моника и Ния. А ако Савана си ти харесва, на мен поне не ми звучи чак толкова неприемливо за БГ.  Peace

# 3
  • Мнения: 24
Аз ако имах момиченце, бих го кръстила Елефтерия. Страшно крсиво име според мен. Идва от гръзки и означава "свобода".

# 4
  • Мнения: 501
Към едното съм пристрастна,вижда се в лентичката ми  Heart Eyes ,но за съжаление напоследък много Дарии ... когато го избирахме изобщо не подозирахме колко е популярно ...  ooooh!
Ако имам някога отново момиченце ще е Ава  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 399
Повечето имена,които си изброила ми харесват,без Калина и Лина! Peace
Савана е страхотно,бих го използвала без притеснения! Peace
Предложения мога да ти давам до утре по това време поне  Laughing ,но ще се огранича с няколко:
Ноела  Wink
Емона  Heart Eyes
Хана  Heart Eyes
Ралица  Heart Eyes
Дана  Heart Eyes
Яна  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 4 555
Много хубави имена Simple Smile
Калина, Дария и Сияна диретно ги зачеркни. Хубави са, но е много вероятно да са по няколко в клас.
Ако имаше анкета, бих гласувала за Ава и Ния, но Ева ми харесва повече Simple Smile
Предлагам ти Елора  Laughing

# 7
  • Враца
  • Мнения: 76
аз съм за Луиза.

# 8
  • Мнения: 4 569
Сияна
София
Мария
Елена
Елица също ми харесва

Имаш близо месец да решиш.
Таткото на какво мнение е?
Аз не бих избрала името Савана-все още ми е странно за Бг.
Защо не Савина?

# 9
  • Мнения: 6 491
Имената които сте харесали са чудесни,а моите предложения са:Анна,Вера,Тина.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Елица,Калина,Ава,Дария,Сияна,Моника,Миа,Ния,Луиза,Андреа,Лина....

червените - да.

# 11
  • Мнения: 11 747
Аз съм за Савана!
От другите, които си изредила харесвам  Луиза и Ава.

# 12
  • Мнения: 31
Благодаря за предложенията....Ема ми харесва,но много Емички напоследък....То май и с имената Дария и Калина е същата работа...Въобщеее,не знам,не можем да решим...Може би като видим бебка името ще си дойде само...не знам....А таткото харесва всички имена,което прави и избора ми още по-труден,никак не помага...А за името Савана-дааа,харесва ми много,но знам как биха реагирали всички,знам че ако детето учи в България-съучениците ще се подиграват,та затова няма как....
И май пак остават Моника,Ава,Миа,Луиза и от вашите предложения-София,Яна,Елина....

# 13
  • София
  • Мнения: 44 084
Сара, Ейми, Лора, Мила, Лилия, Рената, Алина.

Последна редакция: вт, 22 фев 2011, 10:49 от Angel_Dust

# 14
  • Мнения: 399
...А за името Савана-дааа,харесва ми много,но знам как биха реагирали всички,знам че ако детето учи в България-съучениците ще се подиграват,та затова няма как....
...
Laughing Е,хайде,хайде,не е чак толкова странно името,не мисля,че ще се подиграват при положение,че 1/3 от децата вече са със странни имена! Peace
Силвана...прилича на твоя фаворит  Wink
Ирина
Силвия
Валерия
Адела  Heart Eyes
Дея
Бояна Heart Eyes

# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Луиза-класическо име  Heart Eyesи не е често срещано в България.
София също ми харесва Heart Eyes

Последна редакция: пн, 21 фев 2011, 17:54 от veni35

# 16
  • Мнения: 11 747
София в централна и западна Европа е убийствено популярно - ако има значение за вас.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 372
Аз съм за Елица Peace.Страхотно име.Моника и Дария също не са лоши.София ми е много любимо име..Така,че..да обобщя-Елица и София Peace. Наистина си се спряла на много хубави имена,та затова ти е трудно.Предлагам ти да си ги напишеш,да ги изговориш,така ще видиш кое ти е  лесно за изговаряне,кое ти звучи като "вашето" име.Поне на мен тези методи ми помогнаха Blush Peace.

# 18
  • Мнения: 517
На мен Елица ми харесва.

# 19
  • Мнения: 15 379
От изброените - Елица. Много харесвам това име.
Сиана също. Но повече ми харесва с "А", а не с "Я".

# 20
  • Мнения: 1 897
Още един глас за Елица. Peace
Почти до последно това беше един от вариантите за име на дъщеря ми.

# 21
  • Мнения: 399
Дивна Heart Eyes
Диляна  Heart Eyes
Пролет
Любов
Ребека
Беки
Соня Heart Eyes
Саня
Ника  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 4 569
Авторката,изговори избрано име заедно с бащиното и фамилията и чуй как звучи. Wink

# 23
  • Мнения: 547
Андреа/я,София,Дея,Елица е много нежно,Рая,Никол.

# 24
  • Мнения: 1 092
От имената на които си се спряла аз харесвам Дария и Калина. Елица също ми е в списъка на имената с които някой ден бих кръстила бъдеща дъщеря, но то е защото има буквите на двете баби. В твоя случай бих избирала между Дария/ Дара и Калина

# 25
  • Мнения: 432
Повечето изброени имена ми харесват. Възможно е когато бебето се роди просто да видиш кое й отива най-много. Не е задължително да си го избрала предварително. Иначе аз харесвам Инес, Катрин, Екатерина, Мая. Към Антония  Heart Eyes съм пристрастна.

# 26
  • Мнения: 2 216
От имената, които си оставила аз съм ЗА Моника

# 27
  • Мнения: 722
Савана е хубаво, но наистина за България е странно. А как ти се струва Савина? От предложените бих избрала Ава.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 672

Бих ти предложила Лорита.

# 29
  • Мнения: 4 569
Авторката,ориентирахте ли се към име? Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 615
Елица, разбира се! Wink
От мен да мине, може и Калина Wink

# 31
  • Мнения: 6 992
Елица, Ава и Луиза ми харесват от тези.
Най-вече Ава Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 250



Най важното е лека бременост и успешно раждане на малката принцеса Hug

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 11:06 от Caroline

# 33
  • София
  • Мнения: 44 084
А да, те по света щото се пукат да си мислят как ще им звучат имената в България или Аржентина...
Така или иначе няма как да се съобрази човек с цял свят, така че - достатъчно е с личното си светоусещане.

# 34
  • Мнения: 2 253
А да, те по света щото се пукат да си мислят как ще им звучат имената в България или Аржентина...
Така или иначе няма как да се съобрази човек с цял свят, така че - достатъчно е с личното си светоусещане.

 newsm10 newsm10 newsm10

Като не могат да произнесат Елица, ще кажат Ели - достатъчно ясно и звучно! Истина се оказа, че глобализацията затрива индивидуалността. Преди години, когато Ману Чао се противопоставиха на глобализацията, тя още не беше дошла до родния праг. Сега вече ги разбирам, хубаво е да има разнообразие!

# 35
  • Мнения: 432
Аз ако искам да кръстя детето си Елица примерно последното което ще ме вълнува ще е дали чужденците могат да го произнесат. Колкото до гадните рими могат да се измислят за всяко име. Така че според мен това е глупаво. Все едно ти да харесваш Ангел и да не го кръстиш така защото приятелите ще му викат Ачо, което никак не ти харесва. Дай всички да са Ани, Нани и подобни за да нямат гадни рими и чужденците да ги произнасят добре. Stop Друг е въпроса ако теб те е срам, че си българка...

# 36
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Е, чак не мисля, че беше писала, че я е срам че е българка...  Flutter  Иначе и аз съм на мнение, че на всяко име може да се измисли обиден прякор. Но не съм против международните имена, даже много харесвам точно такива, които могат да бъдят произнесени в повечето държави, макар че наистина едва ли можеш да се застраховаш за навсякъде.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 084
ами всъщност ние може да преценим горе-долу дали може едно име да го произнесат англоговорящите. и /или 1-2 езика, с които майката е запозната или в каквато държава живее...

Да де ама как ще прецениш ако детето ти реши като порастне да живее в Корея, Цимбабве или Индия там дали ще могат да му произнесат името.... за фамилията да не говорим....

И защо ние всъщност да успяваме да произнесем на  всякакви чужденци имената...или поне да се стараем, пък те да не могат да направят същото....
И да, малка и не особенно важна държава сме, ама  трябва ли да се съобразявам с  това дали ще може да произнасят египтяните, холандците и шри ланците името на детето ми? И дали те кръщавайки децата си си правят сметки, как ли ще звучат имената им в България????

# 38
  • Мнения: 6 992
Добре че сте се изказали вече, аз бях написала нещо много остро и ядосано, но не го пуснах, че реших, че ще я обидя. Сега съм в по-меко настроение Mr. Green
Моето име е уж по-международно и пак го произнасят грешно.  Laughing Ми не ми пука особено.
Между Елизабет и Елица, колкото и да харесвам Елизабет (любимото ми чуждо име), винаги бих избрала Елица, дори да се роди в Лондон или Ню Йорк и да знам, че ще си остане там.

# 39
  • Мнения: 31
Цитат
Авторката,ориентирахте ли се към име?

Ами останаха само Моника и Елица....Може би ще бъде Моника,но ще видим....Но със сигурност ще е едно от двете имена....
А не разбирам какво става в темата в последните коментари...Какво стана,че има лееееки нотки на заяждане и....Извинявам се,ако не съм разбрала правилно,но....

# 40
  • София
  • Мнения: 44 084
Аааа еми не разбираш...дамата си е изтрила мнението как да разбереш Wink

та беше писала нещо в стила - да мислим младите като си кръщаваме децата какви асоциации в чужбина ще прави името и един ден, ако детето замине в чужбина съседите дали ще можели да му произнесат името....

# 41
  • Мнения: 8 891
И Моника, и Елица са хубави! Леко раждане!

# 42
  • Мнения: 15 379
Моника вече ми е банално.
Елица страшно го харесвам. Дано изберете него!

Леко раждане ти желая  bouquet!

# 43
  • Мнения: 161
Таня, Радост,Ная, Ния Peace

# 44
  • Мнения: 4 555
От Елица и Моника, Елица ми харесва несравнимо повече. Но напоследък всяко бебе е Елица. Последните поне 5 познати момиченца така ги кръстиха. При това хора, които се познават и са си приятелски семейства, явно не ги смущава, че децата им ще са връснички и адашки. За мен е странно. Но явно името ще става хипер популярно, така като гледам.
Лошо няма, разбира се.

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 22:47 от Елора

# 45
  • София
  • Мнения: 44 084
Мен това Ц винаги ме едразнило много...Елина в този ред повече ми харесва...иначе от двете Моника.

# 46
  • Мнения: 399
И Моника, и Елица са хубави! Леко раждане!

Peace

# 47
  • Silistra
  • Мнения: 125
Аз съм за Сияна, харесала съм си Силвия, но е доста често срещано, та Сияна ми звучи мнооого добре  Grinning

# 48
  • Мнения: 6 992
В момента Сияните са повече от Силвиите.

# 49
  • Мнения: 1 615
Е-ЛИ-ЦА, Е-ЛИ-ЦА!
(скандирам) Wink

Впрочем, сериозно ли е това???

От Елица и Моника, Елица ми харесва несравнимо повече. Но напоследък всяко бебе е Елица. Последните поне 5 познати момиченца така ги кръстиха. При това хора, които се познават и са си приятелски семейства, явно не ги смущава, че децата им ще са връснички и адашки. За мен е странно. Но явно името ще става хипер популярно, така като гледам.
Лошо няма, разбира се.

Ние го избрахме като подчертано бг име, което не е от най-често срещаните... И наистина сред децата около възрастта на нашата почти не се среща.
Явно, нова мода сме прокарали Wink

# 50
  • Мнения: 15 379
Е-ЛИ-ЦА, Е-ЛИ-ЦА!
(скандирам) Wink

И аз се включвам в скандирането.
Името е много, много хубаво!
И със сигурност не особено често срещано.


В момента Сияните са повече от Силвиите.

Да, Силвия и Силвана бяха модерни имена преди години. Вече не.

# 51
  • Мнения: 1 897
Е-ЛИ-ЦА, Е-ЛИ-ЦА!
(скандирам) Wink
И аз се включвам в скандирането.
Аз също. thumbsup

# 52
  • София
  • Мнения: 291
Да бъде Елица!!! Аз казах!  Laughing  Hug

# 53
  • Мнения: 4 555
Впрочем, сериозно ли е това???
За мен е сериозно. Всичките ми познати, които родиха момиченца през последната година и половина, ги скъстиха Елица, с изключение на една, която е Ева.
Сега имам три бременни приятелки, които обмислят това име, ако бебето се окаже момиче.

Аз затова съм казвала много пъти, че критерият "красиво, но рядко срещано име" е несериозен. Както е рядко срещано, така за нула време може да стане най-срещаното.

# 54
  • София
  • Мнения: 291
Аз не познавам нито една млада дама /разбирайте на възраст до пет - шест години/ с името Елица.
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...


Wilma Flintstone , чак сега видях, че и дъщеричката ти се казва Елица!  Simple Smile
Да ти е жива и здрава!

# 55
  • Мнения: 399
И аз много,много харесвам името Елица! Heart Eyes Познавам 2 момиченца в градинска възраст с това име и го считам за умерено популярно! Simple Smile
Изумена съм от мнението,че Силвия е разпространено име-аз познавам една-единсвена,която е на 30+...Сияна познавам също само една- на 2г  Simple Smile и също не го считам за често срещано. Peace  

# 56
  • Мнения: 4 555
Аз Сияни не познавам, но гледам, че тук във всяка втора анкета има Сияна, при това обикновено печели. Така че или е популярно, или ще стане такова в скоро време.

# 57
  • Мнения: 2 253
Аз не познавам нито една млада дама /разбирайте на възраст до пет - шест години/ с името Елица.
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...

Една от най-добрите ми приятелки, с която се познаваме от 6 годишни, се казва Елица.  И е точно такава, като в горното описание. Радвам се, че името се популяризира. А ако отиде да живее извън БГ, съкращението Ели е универсално и лесно за изговаряне.

# 58
  • София
  • Мнения: 291
Аз не познавам нито една млада дама /разбирайте на възраст до пет - шест години/ с името Елица.
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...

Една от най-добрите ми приятелки, с която се познаваме от 6 годишни, се казва Елица.  И е точно такава, като в горното описание. Радвам се, че името се популяризира. А ако отиде да живее извън БГ, съкращението Ели е универсално и лесно за изговаряне.


Ами името орисва човек! Знам си аз ...  Laughing

# 59
  • Мнения: 1 615
Аз не познавам нито една млада дама /разбирайте на възраст до пет - шест години/ с името Елица.
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...


Wilma Flintstone , чак сега видях, че и дъщеричката ти се казва Елица!  Simple Smile
Да ти е жива и здрава!


За последното - мерси! Simple Smile И да бъде за всички дечица, независимо то името!!!
Моята наистина отговаря на името си, а го избрахме без конкретна причина. Напоследък я гепи пубертетът, а от там и апетитът, та може и малко на борче да избие, но като цяло, стройна и грациозна като еличка го раздава засега Simple Smile Ние я наричаме, обаче, Пчеличка.

Впрочем, трудното за произнасяне Ц по света може да превърне името в Елиза или Елиса, което не е лошо, според мен.

Сияните наистина са станали доста разпространени. Силвиите са типични по-скоро за близки до  моята възрастова група, т.е. по-вероятно е сега много мами Силвии да има Simple Smile

# 60
  • Мнения: 1
Privet na vsi4ki,
4akam bebe oktomvri. Ako e mom4ence 6te e Boris, no za momi4ence nqmam o6te ime. Nadqvah se tuk da vzema nqkoq ideq. Pro4etoh vsi4ki komentari i nqkoi ot tqh mnogo me vpe4atliha.
No neka parvo da vi dam malko podrobnosti: Moq sin se rodi 1997 i makar 4e haresvah imeto Martin, go krastihme na baba mu Krasimira, ei taka, da se radva zenata. Malko sled tova bez da sme znaeli predvaritelno ili da sme planuvali, ni se otvori pat kam London. Nikoi ne moze tuk da proiznese imeto na deteto. Vikat mu Krasimia. Izvesten e kato Kris sred priqtelite si. Imam namerenia da mu smenq imeto. Deteto bezkraino se stresira, kato malak 4esto si idva6e razplakan ot u4ili6te. Zivota e po-lesen ako si Kris. Moq sin pak e po-6tastliv. Imame priatel, Stanimir, na nego mu vikat Stana mi. Namrazil si e imeto, i toi 6te go smenq. Imena kato Elica, Cvetana posmartno ne mogat da badat proizneseni ne samo ot anglo govorq6tite, ami i dosta evropeiski darzavi.
Vaprosa e da se nameri ime koeto hem da e balgarsko, hem evropeisko, Nina, Sofia, Amelia, Angelina.
Vreme e na barzi promeni v zivota ni i e glupavo da se pravim 4e ne zabelqzvame westernizaciata. Smqtam 4e tova e patq napred, i nikoi koito ne znae kakvo e da zivee6 v 4uzbina s Balgarsko ime nqma pravo da ni sadi.

Predvaritelno se izvinqvam 4e pi6a na latinica, no laptopa mi e nov i maza mi o6te ne mi e slozil kirilica.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 084
Ами ако посочените ти харесват - избери от тях...

иначе - някаква насоченост - дълго, кратко, буква?, имен ден? нещо....или ей, така какви да е имена да се изброяват?

Иначе Българо-международно звучащи има също достатъчно много....

Все пак като съвет...стесни  границите поне до....10-15 имена...

Последна редакция: пн, 28 фев 2011, 16:01 от Angel_Dust

# 62
  • Мнения: 4 555
Интересно ми е какви са ти предпочитанията за женско име Simple Smile

# 63
  • Мнения: 4 569
Аха да направя забележка за кирилицата и видях извинението.
Пусни си отделна тема за да не спамим темата на авторката! Simple Smile



И аз харесвам името Елица.Точно защото си представям 
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...

Познавам
-една Елица и е на 24г. някъде
-една Силвия към 30те.Това име ме дразни.
-Сияна не познавам нито една,но ми харесва името.

# 64
  • София
  • Мнения: 44 084
Аз Сияни познавам...но само дечица...няколко Simple Smile

Елица...за съжаление освен вс друго го свързвам с някои много неприятни персони...

# 65
  • Мнения: 31
Елица ще бъде!  Heart Eyes Laughing
Благодаря много за съветите на всички ви! Hug

# 66
  • Мнения: 1 897
Mного се радвам да го прочета! Grinning
Прекрасен избор!  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 615
http://www.ccepc.fr/Images/champagne.gif

Wink

(не мога да поствам картинки)

# 68
  • Мнения: 6 992
И според мен е много хубав изборът, браво  Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 291


Поздравления за добрия избор на име!
Дано бъде съвършена, както ще го вещае името й!  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 6 992
И двете Елици, които познавам, са наистина фини, красиви и интелигентни.  Sunglasses

# 71
  • Мнения: 4 569
Поздравления за хубавото име! Peace

# 72
  • Мнения: 15 379
Супер!
Елица е страхотно, любимо, чудесно име!

Да е красива, нежна и стройна!

# 73
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Бебе Елица се роди днес, да е жива и здрава и да радва всички!    bouquet

# 74
  • Мнения: 1 897
Жива и здрава да е! И красива, като името, което носи!  bouquet

# 75
  • Мнения: 15 379
Да расте здрава, щастлива и с късмет, малката Елица!

# 76
  • Мнения: 399
Да е жива и здрава Елица!Прекрасно име! Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 8 891
Честитооо!  bouquet  Здраво и усмихнато бебенце да расте!

# 78
  • Мнения: 1 615
Нека бъде малката Еличка
сияйна като звездичка,
здрава като скаличка,
силна като рекичка,
стройна като елхичка
и весела като пчеличка!!!

Simple Smile

/нали си имам вкъщи, мога да редя рими до утре, но тези са ми любимите/

# 79
  • Мнения: 31
Ехее,благодаря за пожеланията за моята Еличка! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт