Броколи, карфиол, зеле като първа храна???

  • 11 376
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 304
МИ май до средата на януари може да намериш ако се не лъжа, но те съветвам още сега да вземеш да замразиш готово пюренце, за да си имаш
По добре е да е замразено и то веднага след като го направиш

# 16
  • Мнения: 636
мами, знаех си, че мога да разчитам на вас!!!  Hug Hug Hug

още едно въпросче тогава: докога е сезонът на тиквите? имам предвид, докога ги има по пазарите (за правене на пюренца от прясна тиква, за да не замразявам евентуално  newsm78)??? простете за глуповатия въпрос, ама като не знам... Embarassed
май през цялата зима ги има. аз съм замразила и когато свършат, ако на пазара няма, ще купувам готово пюре.

# 17
  • Мнения: 3 550
Аз пък все съм си мислила, че зеленолистните зеленчуци са маруля, салата, спанак и др. от тоя род, а изброените от теб са в друг род. За захранване с маруля нямам и понятие как се прави, може би се вари. А свареният спанак става съвсем кашкав и не ми е известно да има някакви отрицателни последици за организма.

# 18
  • Мнения: 829
Стейси, какво да ти кажа, и на мен ми е мътно понятието "зелени листни зеленчуци" и когато д-ра го каза, аз изрично попитах кои точно има пред вид и тогава той изброи ''броколи, карфиол, брюкселско зеле, спанак". това беше. но може и той да не е наясно...

благодаря пак за отговорите!

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тиквите може да ги складираш ако имаш маза. Иначе аз съм привърженик на рязането на тиквата и замразяването й сурова, а не на готово пюре, но както си прецениш.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт