Любители на котки - тема 48

  • 45 506
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 116
Момичета, опашката му е гола от месеци. Аз нали го храних цяла зима от терасата. Но понеже нашия апартамент гледа зад блока, където реално не ходя, а котките не ходят пред блока... не го бях виждала отблизо и не знаех, че е питомен и може да се гали. Мислех, че е дивичък, като повечето котки наоколо. Та... поне 3 месеца има откакто го знам и си е все с гола опашка, козина няма да му поникне.
За другата събота сме насрочили кастрация и операция на опашката, дано всичко мине добре.

# 736
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте отново! От час вече ви чета, но накрая наваксах Simple Smile

Много се радвам, за Опашатко, толкова е хубаво, че има дом! Страхотни сте момичета!
А това за приспиването няма да го коментирам. Просто нямам думи.

Да попитам нещо- чувала съм, че на белите котета очичките не се мият с лайка, защото пожълтява козинката?! Някой има ли опит? Свършиха ни капките и мислех да пробвам, но не се решавам да не пожълтеем.

# 737
  • Мнения: 4 116
Най - мнохо да пожълтее около очите от лайката, но леко ... иначе няма начин да пожълтее цялото  Grinning

# 738
  • Мнения: 616
Дами, пускам нова тема и отивам да я редактирам, още нищо не е оправено, че много пишете, да не ни заключат Hug

НОВА ТЕМА

Както винаги, пишете ЛС за добавки!

# 739
  • Мнения: 481
Пробвай с борова вода. Купува се от аптеката и успокоява очите. Ако има възпаление действа успокояващо. Но може и с чайче от лайка.  Hug

# 740
  • София
  • Мнения: 1 825
Съжалявам да го кажа, но авторката на това изказване не е готова да има котка.
Моят съвет е час по-скоро животното да бъде дадено на по-хуманен собственик.

В темата вече имаме животно: с откъсната опашка, без око, с киста под окото... Имаме такива, които бяха отписани от лекарите, но се справиха с упоритостта на стопаните им. Не ми се мислеше какво щеше да стане, ако всеки си приспиваше животинката при най-малкия проблем.

Аз бих опитала да излекувам опашката на Опашатко, нямаше да се дам толкова лесно. Ако опашката е напазана с някакво мазило, то няма да закача по предметите и мебелите. Така няма да се разранява. Смятам, че не е поникнала козинка, защото животното не е било лекувано.
Вие си знаете, но аз бих дала още един шанс нещата да се оправят.

# 741
  • Мнения: 359
 Спокойно бе, хора, никой никого няма да приспива /освен върху възглавничка, под одеалото Sleeping/! Жената не го е казала с лоша умисъл.

Намазах опашката с геритамин. Ще видим дали ще има подобрение.

# 742
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Жената не го е казала с лоша умисъл.

Не се говорят такива неща  Stop

# 743
  • София
  • Мнения: 13 045
Копирам поста на Марипоса и в тази тема, защото съм почти сигурна, че някой търсеше сиво коте. Дано да види снимките и да ѝ излезе късмета на красавицата Praynig:

Много е сладка Сивушката, графитено сива, дори нослето е в същия цвят.На около 8 месеца е, кастрирана и ваксинирана Simple Smile
Разпространете слуха, може да и излезе късмета Simple Smile






# 744
  • Мнения: 72
сладурче

# 745
  • Мнения: 2
Здравейте!Какво правите вие,притежателите на дългокосмести сладури,огато им пада козината?Моите бонбони сега си я сменят и аз непрекъснато съм въоръжена с прахосмукачка и четка да събирам косми. LaughingОсвен това ги реша с гребен.Преди няколко години на предишна моя котка давахме хапчета против падане на козината,но нямаха ефект.Дали сега са ги подобрили?Моля ви споделете Hug

# 746
  • Мнения: 72
Здравейте!Какво правите вие,притежателите на дългокосмести сладури,огато им пада козината?Моите бонбони сега си я сменят и аз непрекъснато съм въоръжена с прахосмукачка и четка да събирам косми. LaughingОсвен това ги реша с гребен.Преди няколко години на предишна моя котка давахме хапчета против падане на козината,но нямаха ефект.Дали сега са ги подобрили?Моля ви споделете Hug
Има нова тема  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт