проблеми в 14 седмица

  • 1 420
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
от началото имам проблеми с киселините а накрая сега и повръщане... :оооох:незнам дали е нормално или не тъй като ще е моето първо раждане а около мен няма подобни случаи..моля ако на някой му се случва същото или знае нещо по въпроса ми даде своето мнение.
благодаря Hug

Последна редакция: пт, 25 ное 2005, 12:10 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Напълно естествено е да ти се гади, че и киселини да имаш. Е, има мами и без такива проблеми, но има и такива като теб Wink Гаденето ще трябва да го изтърпиш, само да не повръщаш много, че ще се обезводниш. Посъветвай се с гинеколога си за тези неща. Иначе на мен ми помагаше да си ближа лимонче и повече течности. Simple Smile

# 2
            До края на  3 - я месец имах и гадене, и повръщане. Бях в болницата по това време и ми бяха изписали някакви хапчета, но не помня какви. Но имаше жени , които и в по-голям месец имаха тези проблеми. Консултирай се с лекар по този въпрос.

# 3
  • Мнения: 3 069
Аз имам все още този проблем , но до преди 1 седмица не ми даваха никакви лекарства.Сега взимам ДЕГАН и съм много доволна.Взима се само при нужда , ако нямашгадене през някои дни можеш и да пропускаш!Леко бременеене!

# 4
  • Мнения: 191
ами това са нормални реакции на организма но до 3-ч месец . NaughtyСтискай зъби

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
Абсолютно нормално е да ти се гади и да имаш киселини. Аз лично от началото на 2-ри месец повръщам. Киселини? Да много редовно, на мен ми помагат плодове като мандарини и портокали. На мен така ми се гадеше от всичко, че смъкнах 8 килца, но си стискам зъби. Ще премине не се притеснявай. Леко бременеене   bouquet

# 6
  • Мнения: 433
Аз повръщах през цялата бременност, някакъв ужас направо. А за киселините да не ти говоря... При всяка жена е различно, както и всяка бременност е различна.

# 7
  • Мнения: 108
Ох, не е лесно да се става майка. Какви ли не трудности преминаваш още през бременността. И аз повръщах до третия месец и имах и киселини. Дано да не се стигне до обезводняване само. Пий повече течности и като ти се повръща яж солети. Поне на мен това много ми помагаше. Пожелавам ти леко бременеене и повече да стискаш зъби - само не се отчайвай,

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 317
При мен киселините започнаха след като спря гаденето-от 4-ти месец насам. Помага ми само газираната вода, но незнам дали ще ти понася. Не е лесно, но всичко минава. Кураж! smile3503

# 9
При мен повръщането до края на 3-тия месец беше истински кошмар и след това започнаха зверските киселини, дори и вода да пия ,пак ме тормозят и нищо не ми помага. Пробвах с газирана вода - резултатът - хълцане, изобщо не мога да пия газирано. Пробвах и със сода за хляб и от това ефект кой знае какъв няма. От горе на всичко пак започнах да повръщам, без да има гадене преди това. Много странно, нали? Само си стоя и изведнъж - бързо към банятааааааа. Естествено не е както до третия месец, доста по-рядко е, но пак е много неприятно и гадничко. Но в името на бебчовците всичко ще изтърпим  Hug

# 10
  • Мнения: 554
И аз повръщах първите три месеца. Като се почна от втория, така до края на третия, но няма как.Това е нормално. Много е неприятно. От всичо най-мразя да повръщам, но минава. И на мен ми бяха изписали Деган ампули. Но аз като почнах да ги пия и повръщането спря. Също така аз повръщах като хапвах определени плодове.
Но поне като повръщаш знаеш, че бебчето е добре. Лека бременност!!!

# 11
  • Мнения: 1 138
terina а като не повръщаш а само ти се гади това значи ли че нещо му има на бебчето. аз въобще не съм повръщала  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 116
Аз не съм повръщала, само ми се гадеше Simple Smile Нищо му няма на бебето  Laughing Някъде към 4 месец това усещане изчезна но започнаха киселините, чак докато родя Simple Smile Еее ужас беше, но резултата е налице и съм една много щастлива мама Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 381
Toва е напълно нормално.И на мен ми се гадеше и имах киселини, напълно те разбирам.Моя приятелка повръщаше до към 4 месец.Все пак се посъветвай с лекаря.Има някакви таблетки, доколкото знам.Скоро ще се почувстваш по-добре.Обикновено това са временни реакции.Пожеалвам ти леко бременеене!!!  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 128
Аз в понеделник на 28.11 влизам в 5тия месец, но повръщането не спира и това си е. Най-кошмарен беше целия 3ти месец. Повръщах повече от 10 пъти на ден, обезводних се и бях доста време в болница на системи. Пила съм Деган, но не ми помогна, слагах анални свещички, но и от тях нямаше кой знае каква полза. Сега пия Церукал и смело мога да твърдя, че имам доста голяма полза. Е, повръщането не е спряло, но поне не е толкова много.
Относно киселите неща, включително и плодове - на секундата ги повръщам.
Не знам докога ще продължава така, но вече започвам да усещам липсата на витамини - за 2 месеца ме тръшна 2 пъти грип.

# 15
  • Мнения: 8 505
Не ми се е гадело,не съм повръщала,но ми се появиха киселини.Лекарства за тях не съм пила,но се наливах с газирани напитки-много ми помагаше.

# 16
  • Мнения: 554
Поли, отговорих ти на лични...
Дибо, мисля, че трябва да се посъветваш с лекар за повръщането, защото вече би трябвало да спира. Поне аз така мисля.

# 17
  • Мнения: 1 128
Terina съветвам се постоянно с гинеколога си, но за съжаление не може да се направи почти нищо. Вариантите са да оставим организма ми сам да се пребори с повръщането или да ме вкара пак в Патологична бременност, но аз категорично отказах. Такъв кошмар беше там, че дори не искам да си спомням. Оставям настрана това, че по цял ден бях на системи, ами като си свидетел как кюритираха 1 момиче в 6тия месец, защото бебето и растяло само на глава newsm45, или на момичето в моята стая, което беше с празен плоден сак smile3518, и какви ли още не случаи, имах чувството че и аз ще изляза от там без бебе (НЕДАЙ СИ БОЖЕ!) newsm17. Така, че само и само да не се връщам там ще се мъча да се справям някак си.

Общи условия

Активация на акаунт