възглавници Спелта

  • 9 424
  • 27
  •   1
Отговори
  • далечно
  • Мнения: 1 029
здравейте!
искам да попитам дали някой има отзиви а възглавниците за спане на Спелта биз - Спелта (с обвивки от спелта), Жу (обвивки просо), Туини (спелта и просо)? Удобни ли са? Каква е височината им? всякаква информация ще ми е от полза, тъй като живея в чужбина и не мога да отида и видя възглавниците на живо в някой от магазините, преди да поръчам евентуално да ми донесат. 

# 1
  • Мнения: 34
Една приятелка ме питаше за съвет скоро, ама аз  newsm78 бяха невежа  и тя на своя галва си поръча Туини  от спелта и просо, оттогава ме преследва да си взема и аз - страшно е доволна, само това мога да ти кажа, ако се навия скоро, ще свиркам

# 2
  • Мнения: 2 132
И аз се интересувам колко са високи и дали са от био материали?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 57
А къде продават такива възглавници? newsm78

# 4
  • далечно
  • Мнения: 1 029
в България например тук: http://www.spelta.biz/sleep_products.php - вероятно има и други вносители.

аз в крайна сметка не изчаках отзиви си поръчах, но от Италия, тъй като живея тук и в крайна сметка цената е същата  Simple Smile . След около 5 дни ще пристигне и ще давам отзиви. Суперлативите из италианските сайтове за възглавници от спелта (това е вид жито) са големи, да видим  Party

# 5
  • София
  • Мнения: 807
Loreley, чакам с нетърпение отзиви за новата възглавница!

# 6
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ще пиша обезателно, още си я чакам: пуснали са ми я миналата седмица, но италианските пощи са някаква трагедия безподобна, та предполагам тези дни ще пристигне  ooooh! После ще изчакам 1-2 нощи да я тествам и ще пиша  Peace

Като цяло открих, че в ибей има много оферти. Включително и - като идея - възможност да си купиш специално третиран този сортжито (спелта) за пълнене на възглавници (има разфасовки от 1кг, 3 кг, 10, 20 и т.н.) и сам да си я направиш. Ако има стъчни майки, то това е доста по-евтино решение. Аз обаче с моите две ръце сиу купих готова  Embarassed

# 7
  • Мнения: 15
Аз съм от сръчните Simple Smile Ще се разровя за кройка от списание, ако я намеря ще сканирам, много е лесно !

# 8
  • далечно
  • Мнения: 1 029
доклад за възглавницата, която получих вчера, т.е. след едно спане  Flutter

Много съм доволна, много добре ми пасват тези житени зрънца. Възглавницата се "намества" по формата на главата ти (аз даже смятам да се пробвам да се откажа от кофти навика да си слагам ръката под възглавницата). Идва ми маааалко ниска - аз поръчах стандартниямодел 70х45 см (имаше и 80х50 см, но нямам такива огромни калъфки) - но това някак си не ме притеснява, както би ме притеснявало при обикновена възглавница, т.е. спах си трижди чудесно  Sunglasses

Много ми харесва шумоленето, когато се обръщаш (от търкането на зрънцата едно в друго).
Според мъжа ми вероятно не е подходяща за хора с алергии, тъй като би събирала акари (то не, че другите не събират). ОБАЧЕ аз не му вярвам (аз също имам алергия, макар и не слна, към домашен прах), тъй като тази спелта е крио-третирана и ъъъ...нещо., което на италианцки му кават "обезпрашена"  Rolling Eyes и освен това е от био (което за мен не беше определящо). Съветът е при смяна на сезоните възглавницата да се сложи във фризер за 36часа и после да се изнесе на слънце - вероятно като текуща профилактика срещу акари.  Като цяло на мен ужасно ми харесва, мъжът ми е с резерви (но той си е консервативен, та не може да си представи как ми е хръмнало да спя на жито  hahaha ).

За сръчковците - най-обикновена калъфка трябва да се ушие (правоъгълник), обаче аз нямам машина и не умея да работря с такава, така че  Stop При покупката на спелта, гледайте да е третирана за възглавници - явно си има неща, които трябва да се спазват (третиране срежу и за различни качества), а не просто каквото и да е жито от този сорт. В италаинския ибей бях намерила няколко търговци, които предлагаха на кг третирана, ако някой го интересува. Между 2 и 3 кг е нужно, моята според описанието на търговеца е 2150 г., големият размер (80х50 см) беше малко над 3 кг.

надявам се да съм помогнала   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 807
Loreley  Hug Благодаря за разяснението! Пожелавам ти да сънуваш прекрасни сънища на новата възглавница!  Grinning

Намерих технологията. Предполагам, че спазват това, което е написано:


За пълнежа се използват внимателно селектирани обвивки от органик спелта и просо– предварително се отстраняват по-дребните обвивки и примесите от други растителни видове. След селекцията обвивките на спелтата се потапят в течност, получена от натурален каучук. Течността се просмуква в обвивките без да ги запечатва и без да образува различимо ‘гумено’ покритие. Обвивките остават пропускливи и дишащи.

След каучуковата баня обвивките се нагряват до 80 градуса за няколко часа, докато изсъхнат. По този начин се дезинфекцират и отстраняват всякакви възможни следи от насекоми, спори и микроорганизми.

Каучуковата баня придава на обвивките изключителна стабилност и издръжливост. Обвивките не се разтрошават и не образуват фина прах. Това ги прави неблагоприятна среда за развитие на акари.

Каучуковата баня увеличава живота на възглавниците, пълни с обвивки на спелта – пълнежът трябва да се сменя на интервал от 3 – 5 години в зависимост от желанието на собственика.

Обвивките спелта, използвани за възглавниците идват от Германия и Австрия, а каучукът от екологично чисти плантации в Южна Индия и Шри Ланка при условията на Fair Trade.

# 10
  • далечно
  • Мнения: 1 029
много интерсно, мерси че пусна материала  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 807
Ами и на мен ми стана интересно... все още се чудя и аз за възглавницата. Може би като дойде времето - тогава ще реша, за момента все още се ослушвам  Laughing

# 12
  • далечно
  • Мнения: 1 029
определено препоръчвам   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 313
От Коледа на сам спя на възглавница Спелта. Много е удобна, не само за спане, а и да се облегнеш да четеш например. Идеално се намества и шумоли много приятно. Мъжът ми пък каза, че е много шумно за него и избра тази с обвивки от просо. Ползва си я, но според мен спелтата е по хубава. Като цяло, ако обичате по-виски възглавници, ще се наложи да купите допълнителен пълнеж. Тази с просо е доста по-малко обемна от спелтата.

# 14
  • далечно
  • Мнения: 1 029
а как се вкарва допълнителния пълнеж? поне в Италия тези,които гледах, с размер 75х40 см си бяха всичките около 2-2.5 кг. Тези над 3 кг вече бяха по-голям размер (80 х 50 см или нещо подобно)

Общи условия

Активация на акаунт