Евтини мебели в София - къде?

  • 8 078
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 10
Здравейте,

тъй като съм в нова квартира, ми се налага да си взема някои мебели. Ключовата дума тук е квартира - не искам да давам много пари, тъй като не се знае за колко време ще трябват, пък и парите накуп... Както и да е Simple Smile Не държа на супер качество.

Въпросът ми е къде най-тънко сте забелязали мебели в София? За момента се спрях на някои оферти на магазините Моббо и Хоп. Ако сте пазарували от там, можете ли да ме посъветвате как стои въпросът с доставката, колко струва и т.н.? Всякакви идеи и впечатления ще са ми полезни.

Мерси!

# 1
  • Мнения: 353
Явор и Арон също имат евтини мебели, на Явор доставката е безплатна, на Арон в зависимост от района, в Айко също може да намериш нещо подходящо... в Метро също имаше на промоция маса със 4 столчета и гардероби няколко вида, но по-добре от едно място си поръчай всичко за да не се товариш 2 пъти с транспорт Peace

# 2
  • Мнения: 20
До сега най-евтини мебелите са ни излизали от Мебели БГ+, води се че се намират в ТК Европа, тел: 92 011 92, в района на магазин Zona e. Сега си взехме една маса за хола, с цвят по наш избор, разтегателна и не е много ниска, за да става и са хапване за 146 лв. Това беше най-изгодната оферта, на други места като кажем цвят по наш избор и веднага ни слагаха надценка.
Те са прекупвачи не производители, но си слагат по-малко надценка явно, няма да забравя преди две години си купуваме от Айко на невероятна промоция спалня с гардероб и нощни шкафчета САМО за 1000 лв. (без малко), след месец разбираме за този неугледен магазин и че тази спалня там е към 800 и малко. Дали не си изядохме ушите, а Simple Smile

# 3
  • Мнения: 20
а забравих да кажа, че там транспорта и монтажа се плаща отделно, но то и в Айко се доплащаше, защото иначе нямаше сами да си сглабяме спалнята

а ето на тази фирма са ни мебелите http://www.irimbg.com/ - евтинки и прилични

# 4
  • Мнения: 10
Много благодаря за съветите, тази седмица ще се обикаля! Simple Smile

Аз досега бях в Хоп в Дружба, откровено казано има доста прилични неща на супер цени. Харесах си рафтче за книги за 66 лв, секция (малка) - на промоция - за 209 лв. и нощно шкафче за 52 лв. с две чекмеджета и уж пише, че е от бук.

Доставят до входна врата - долу, т.е. нямат опция за катерене по етажи и сглобяване, но пък доставката е 5 лв., което си е направо безплатно Simple Smile Впечатли ме също, че доставят и събота и неделя.

Май следващите спирки ще са всичко в Люлин и Моббо.

# 5
  • София
  • Мнения: 21
Моббо

# 6
  • Мнения: 33
Ако не е късно мога да предложа един изключително евтин и удобен вариант за квартирни мебели. Офертата е, че има една фирма, която предлага плоскости и всякакви допълнителни нещица, необходими за мебели. На нас 2 шкафа с вратички и бюро за компютър с 3 чекмеджета ни излязоха около 150 лв, добавихме и няколко рафта с директно закрепване в стената, за да може при следващо пренасяне, да си ги монтираме по нов начин, в зависимост от разпределението на жилището.  Предимството е, че сам си избираш размер и форма, но трябва да си наясно къде и какви плоскости са необходими. Ако те интересува предложението, мога да обясня по-подробно каква точно е системата.

# 7
  • Мнения: 20
Може ли да обясниш и коя е фирмата

# 8
  • Мнения: 33
Фирмата се намира в индустриална зона до София МЕД (Дружба 2), на 50 метра от тях има цех, където ти режат плоскостите по размер. Правите си схема какви шкафове, рафтове и т.н. ви трябват, Чертаете си скицата, оразмерявате си я и вадите на друг лист всички дъски, които ще ви трябват със съответни размери и бройки. Избирате си плоскост (цвят, покритие и др., от това зависи и размера на плоскостта) в "Роси"(в Google-то излизат първи), отивате в "Мимостил", казвате им размерите на плочата, диктувате вашите размери (те си имат програма, която ще ги напасне на плочата) и ще разберете колко плочи ви трябват за необходимите мебели. Казвате къде да има кант, къде - не, ще има ли панти (за да направят дупки) и останалите подробносто, ако има. Връщате се в "Роси" и си купувате плоскости, кантове и другите необходими неща, те сами ще ги занесат в цеха.
Неудобството идва от това, че трябва да си имаш елементарни познания, за да може правилно да изчислиш размерите и да не стане гаф, но и в двете фирми ще ти помогнат, ако имаш нужда.
Надявам се, че успях да обясня разбираемо. Ако има нещо неясно или мога да помогна с друго - тук съм  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Еником също имат отвреме-навреме много добри предложения, доставката е безплатна.
За Моббо вече са писали.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 529
Може и втора употреба да се намерят доста запазени мебели и уреди.  В продавалника има интерести предложения.

# 11
  • Мнения: 0
В Моббо има невероятни цени, доставката е или отивашдо склада им в Божурище и си го взимаш още същия ден или на следващия си го взимаш от магазина в Банишора. Няма допълнително оскъпяване за втория вариант, но ти трябва кола. Обади се в магазина и виж колко струва и дали може да ти го доставят на място.

Обичам да си купувам мебели най-вече от Como на околовръстното. За мебелите, които предлагат цените са много добри и е доста по-евтино от Айко.

Евтини и стилни състарени мебели има на втория етаж на Скай Сити. Ръчна изработка са, но такива цени няма и в Como и в Моббо. Освен това жилището ти ще е обзаведено с атмосвера.
Струва си! Ако не го откриеш веднага, питай някой от другите магазини, всеки го знае.

# 12
  • Мнения: 58
Темата е поостаряла, но все ще влезе в полза на някого:
С две ръце съм за JYSK - има разнообразие от леки и евтини мебели (точно като за квартира), всичко е на склад и няма да чакаш 1 месец да ти дойде поръчката, пакетирани са на части, така че лесно се превозват с кола, има намаления постоянно. Единствено се иска да ги сглобиш вкъщи, но това не е много сложно, освен ако не се бориш с някакви чекмеджета например.
Оттам обзаведох един апартамент и една селска къща, превозвайки голяма част от нещата с колата си - единствено един по-голям гардероб и трапезария се наложи да ми го доставят от магазина.
С нетърпение чакам да отвори и любимата ми ИКЕА, дано по стара традиция не се олеят с цените точно в нашата бедна държава...Иначе съм мъкнала какво ли не оттам - от Гърция, от Румъния, че веднъж и един куфар работи пренесох от Виена.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 120
Интересуват ме мебели от чам, т.к. са по-леки. Къде има по евтини и по-качествени?

# 14
  • Мнения: 910
IKEA -та в Гърция къде се намира ? разгледах им каталога -май са на цени като в МОБО ?!?

# 15
  • Мнения: 1 650
препоръчайте къде кухненски мебели

# 16
  • Мнения: 58
IKEA -та в Гърция къде се намира ? разгледах им каталога -май са на цени като в МОБО ?!?

Най-близката мисля, че е в Солун, в района на летището. Не се влиза в града.

Общи условия

Активация на акаунт