Парфюмни размисли и страсти - 96

  • 38 828
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 435
Биха ме подразнили дори и момичетата на Дъглас,ако ме напръскат с някакъв аромат без да съм пожелала  Wink


Обещавам да не те пръскаме с аромат,който не харесваш Hug

Hug   bouquet почти не сте пробвали,освен май едно Гучи Гилти,ама за щастие не успяхте Laughing леле да взема да го пробвам ли най-накрая newsm78


Честно казано мен не ме изнервят обясненията и доказването на това колко съм некомпетентна парфюмно,освен в случаите,когато бързам.В крайна сметка на тия хора затова им плащат,на това са ги обучили,а това че собствениците са некомпетентни е друг въпрос.

пп.А и нали разбирате,че тези момичета нямат право,да ви препоръчат парфюм,който те самите не предлагат Wink

# 211
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Приятно ми е - Богиня!, влизаш в магазина, хвърляш един гаден поглед, с леден глас казваш "Не, благодаря!!!" и си душиш на спокойствие Joy Joy Joy
Преди Коледа дори в Бз един симпатичен мъж търсеше подарък за жена. "Консултанката" го поведе към някакви бла-бла.... С кеф го запознах с любимия ми Инсоленс, Извънземното, заведох го при "просташката" Самсара и така...
Човека остана да се чуди.....

# 212
  • Варна
  • Мнения: 1 423

П.С. Дразнят ли ви момичетата от Рефан, които стоят до ескалаторите или входа на магазина, препречват ви пътя и искат да ви пръснат с някоя гадост, настойчиво така искат. Една овца дори ме пръсна без да ме пита.  #Cussing out

Много ме дразнят. Адски са агресивни и го правят без елементарен финес и такт даже. Вече без да искам изградих подсъзнателен маниер само като ги зарна, да придобия вид и осанка на руска матрона, минавайки покрай тях и не посмяват  Mr. Green


А като заговорихме за парфюмни клишета - възраст, масови и проч. какво мислите за поредната глупост - аромат + визия?


Мисля, че това е един твърде елементарен подход. Ама нали пък, не може да очакваме от п(р)одавачките да са психолози  Simple Smile
По правило, като че ли на блондинките най-лесно се лепят етикети - щом е блондинка, значи нещо леко и ефирно ще предложа - това им е в главите и изобщо не се замислят, че освен една руса коса в тази жена има събрани хиляди други качества. Както и с брюнетките - веднага са склонни да й сервират една добре сиропирана ориенталска баклава. Бе дълга и широка тема.

А това пък за възрастта и разделението на парфюмите ми е най-любимо. Е к`во да правя сега, като едновременно ползвам и компотената, комерсиална Ескада Магнетизъм, и шипровия КдГ2 примерно? Да не говорим, че съвсем до скоро бях обсебена от някои много хард шипри и Хабанита...
Ми пък, да си кажа честно - радвам се, че съм всеядна и мога да изпитам еднакво удоволствие както от простичкото "хляб и сирене", така и от "октопод на скара". Не мога да си представя да прекарам живота си в безкрайни ограничения, понеже някакви си измислени етикети се опитват да ми наложат незнайно какво.

За масовките - не ги обичам. Ако трябва да направя отново препратка към храната - ами ако ми мирише отвсякъде на скара и кебапчета, така ще се преситя, че веднага ще пожелая боб-чорба.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Годес, вивинка, благодаря за съветите. Отивам пред огледалото да тренирам гадния поглед Simple Smile

Едно е да предлагаш, друго е да си налагаш мнението и да спориш, когато си некомпетентен. А те повечето са такива.
Моето възпитание допуска известна доза снизходителност, затова не ги режа от самото начало. Но и дори да си миролюбив като цяло, трудно ще се сдържиш, когато за любимия ми Слон се изкажат - Това е голяма гадост, как можете да го искате? И ми набутва блотер с "чудния" Бос Ориндж.  Sick Sick

# 214
  • Мнения: 2 435
Ей,Мимс,тъкмо се чудех кога ще се появиш,много добре казано Peace
За щастие ние си нямаме Рефан в мола Mr. Green
В двата края на моята парфюмна права стоят Лола на Марк Джейкъбс и Жоли Мадам на Балмейн или пък Есенс на Нарцизо и Черния кашмир на Дона Каран и к'во праим сега,да си сменям цвета на косата всеки ден ли newsm78 тъкмо се научих да не си боядисвам косата Rolling Eyes

Богиня,обикновенно приключвам споровете с думите:Търся нещо конкретно.
А относно коментарите за някои мои любими парфюми,консултантките не са ги чували,по-често се оплюват тук във форума,но пък аз никога не се обиждам,не може всички да харесваме едно и също Grinning Общо взето така е и в магазините,предлагат това което им наредено или пък това което на тях им е любимо.

# 215
  • Мнения: 293
Аз обичам да мириша красиво и ароматът да ми носи настроение. Какво ме интересува какво харесва тълпата, при положение, че аз не се движа в нея.

Ето 2 парфюма, които изхвърчаха вчера при майка ми

http://www.fragrantica.com/perfume/La-Prairie/Life-Threads-Silver-6650.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Carolina-Herrera/Carolina-Herrera-286.html

# 216
  • Мнения: 5 000
Нося Версаче Ванитас, един не сладък и леко сапунест Жадор, харесва ми.

# 217
  • Мнения: 517
Аууууу, Люлякова, е как не сподели Silver Threads с парфюмните си сестри Crossing Arms Laughing Hug

# 218
  • Мнения: 15
Моми4ета,някоя от вас пробва ли ве4е Dsquared 2 wood golden light??
Още го няма в магазините. Аз лично не очаквам нищо интересно от поредната версия. Peace

Вече го има, но не е нищо особено!


Мъжкия парфюм определено ми допада!

# 219
  • Мнения: 293
Smartie, то не е късно, защото повечето парфюми, които ми омръзват, отиват при нея, но за някои размислям и си ги взимам обратно  Laughing
А интересното е, че не е покупка на сляпо, а си го харесах. Явно в момента съм се чувствала доста жена, при положение, че още съм със съзнанието на младо момиче

И още не се чувствам дорасла за него, но знам с времето как се променят нещата  Hug  bouquet 

Да, мъжкият wood по-го бива, той си е точно wood и нищо друго, харесвам го много върху мъжа ми

# 220
  • Мнения: 517
Silver Threads е парфюм за определени...състояния, ако мога да се изразя така. Много чувствен, много плътен. Добър е Grinning

# 221
  • Мнения: 697
Бихте ли ми казали каква е разликата между Acqua di gio  и Acqua di gioia?Koй е по хубав?

# 222
  • Германия
  • Мнения: 71
моля, ако някой/и/ има желание, да даде своята дефиниция за масови парфюми  Wink
и за парфюмите, които се обсъждат в тази тема


пп без драми, моля!


Няма парфюм, който да не може да се открие в ebay за половината или четвъртината от цената му. В този смисъл всеки ексклузив е масов, а всеки нишов е мейнстрийм. Пак в този смисъл, няма елитарни парфюми. Всички са парфюми и са за всеки. Масов е в главата ми, не в статистиките. Може никой да не го носи, но на мен да ми е масов. Може всички да го носят, и пак да е само за мен. Не разбирам от парфюмна мода, от никаква прочем не разбирам. Не знам кой я налага и с какво той е по-различен и абсолютен критерий, че да трябва да му вярвам безусловно. Когато познаваш повече от 20 парфюма, имаш база за сравнение и започваш да прозираш, че някои аромати са по-прозрачни от други. Като станат 200 почват да се повтарят, а на 300 един е наистина произведение на изкуството. Никога не пропускам факта, че парфюмът е правен от човек. Този нос, който стои зад аромата, неговия вкус и разбиране за нещата нося, а моят собствен само е близко до неговия, ако парфюмът ми допада. И на този, който го е поръчал и одобрил. Булгари ми харесва повече от Коромандел, а Беж повече от Ескада, но само защото ги познавам всички едновременно. Ако познавах само Коромандел, нямаше да имам свободата да избера, това, което на мен лично харесва повече. И обратно. Чувствам единствено голямата независост, която ми дава познаването на повече аромати. Имам необятен избор за различен аромат, за различен повод и настроение. Това ме прави доволна, че никой не ме води за носа. Направо щастлива съм от този факт. Hug Темата в това отношение е безценна.

# 223
  • Мнения: 83
Аз явно имам твърде добродушен вид, защото никога не ми се е случвало някоя "консултантка" да ме пропусне и да не ме удостои с внимание  Mr. Green

 Joy Joy При мен пък е точно обратното  Mr. Green Казвали са ми,че изглеждам `надута и недостъпна`,но това е сигурно защото физиономията ми е по-сериозна  Peace Хубавото е,че `консултантките`в БЗ никога не ми досаждат  Mr. Green
Като масов парфюм веднага бих определила Булгари Омния Кристалин и Куул уатър на Давидоф,не заради марката,а защото моите познати използват предимно тези аромати,а и всяко второ момиче изобщо ми смърди на тези парфюми  Peace

Последна редакция: ср, 02 мар 2011, 13:09 от Angiell

# 224
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Бихте ли ми казали каква е разликата между Acqua di gio  и Acqua di gioia?Koй е по хубав?

Acqua di Gioia e плодов, компот - както го нари4ат пове4ето дами.  Mr. Green Джо немога да го опиша, на мен ми мирише леко на мед, но пък в него няма.... Като му гледам пирамидата преобладават бели цветя и тук-там плод4ета.  hahaha За мен е една идея по-свеж от Джоя.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт