Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 870
  • "горееееее,горееее"
По отношение на думата ... не само не я обичам .. стряскам се, когато трябва да я напиша Sad

# 871
Станаха 4 месеца . Аз се чувствам по зле. По - сама , по -ревяща . Не мога да се зарадвам на нищо . По малко отхвърлям задачи . Много инстанции се държат кофти с мен , а на други имам чувство , че хората го правят вместо мен . Страх ме е и не знам как ще се оправям финансово след време . Когато пораснат и тримата тръгнат на училище . Сега имат сравнително малки масрафи . Или кажа сега нямаме възможност . Те са малки и се залъгват . Или когато зимата се разболеят и трите дечица . Колко пъти ще давам пари за лекарства . Страх ме е , че съм без него и , че няма да се справя . Ако закъсам и кажа на приятелите си ,че нямам пари - ще ми съберат . Но защо трябва да вземам от техните семейства и деца . Беше ли ви страх и вас момичета . Как се справяте психически и физически . Много ми тежи , че го няма до мен . Няма го да му споделя мъката си или каквото се е случило през деня . Няма го и винаги ще съм сама . Няма да се върне . Понякога забравям , увлечена в живота и след като се сетя за реалността ми прилошава  . Още не мога да повярвам . Много ми е мъчно . Опитвам се да намеря смисъл в децата си . Но понякога губя нишката .  Яд ме е на живота  . Губя смисъла .   #2gunfire

Здравей....съболезнования и от мен. Гадно е, много е гадно минала съм през това - че и по-лошо. 6 години тежка диагноза...знаеш ,че ще умре и се бориш, НО губиш битката. Така беше при мен. Преди 2г. Много ти е рано още да осмислиш и пренаредиш всичко, но с времето става. Ще ти дам един съвет - забрани на главата си да мисли за него, за това какво е било...няма смисъл. Ако мисълта ти е само там нищо няма да върнеш , а нямаш право ...имаш деца.  Мен лично ме успокои една книжка - Майкъл Нютон Пътят на душите ..не знам защо, но добре ми подейства. А относно финансите и задачите - ще се справиш с всичко само, когато си здрава и добре- пази се. А когато мине време ще се намери човек, с който и да споделяш. Просто още ти е много рано след 6-8 м ще плачеш по-малко , след година ще си се научила да се справяш сама и такаа.....Винаги ще го помниш, винаги ще НО запомни- колкото по-рядко си го причиняваш толкова по-добре за теб и децата. Забрани си мисълта за него..и мисли за други неща, не разрешавай спомените да се връщат- трудни упражнения за глава, но помагат. Бъдете здрави и дано съм ти била полезна.

# 872
Doroteia1 , Правихме помен 6 месеца . Сега в събота . А на 02. 09. стават календарни 6 месеца от както почина . Много ми липсва . Много съм самотна без него . Щеше да е хубаво да успея да не мисля за мъжа си . Но аз исках само него , и чаках само него и само него . Чувствам се зле . Надявам се ,че децата ми като се върнат от ваканцията ще живна психически . Сещам се само за болката му . За това " този път ми свършиха и деветте живота " - каза съпруга ми . "Умирам". "Обичам те ". Ще ви пазя " Едвам дишащ и отслабнал , желаещ да види децата си завършили училище . А те са в градинката . Уморена съм . Момичето ми плаче и протяга ръце към небето "Татииииииии" Може би ни чува - я лъжа аз . "Но не ми говори"- ми казва тя . Да но той иска да види хубавата ти усмивка - казвам аз , и т. н. "Довиждане тати ", казват на некролога децата ми ,  "довиждане  на всички " (останалите некролози с починали хора ). Това ме убива и замайва силата и разсъдъка ми . Това „което побърква и всички вас .Не мога да простя на живота , на господ , на мен , на него и на всички хора . Всички сме виновни .Искам да не мисля за него . Но той сега е изчезнал , а какво ще стане после . Дори на гроба му ,аз самата го моля да стане и се върне , а съм на 40 . Опитвам се без хапчета , но напоследък имам нужда от тях и ще си купя , защото и физически ми е зле . На моменти се загубвам в мислите си , независимо какво правя и къде съм . Малко като луда .

# 873
Здравейте,и моето малко момче говори към небето с надежда че "Тати звездичка" ще му отговори.Вчера ходихме на гробът му малкият сам си поиска,реагира по детски наивно и иска пак да отиде.Още няма два месеца откакто го няма толкова скоро преди два месеца и половина сме били заедно четеримата а сега сме само трима така важната бримка "Тати"го няма.Момченцето ми много обичаше да се гушкаме тримата заедно,винаги съм казвала на съпругът ми колко му трябва на едно дете само мама и тати.Мен също ме е страх дали ще се оправям финансово и то много щерката тази година е в 7 клас ние сме в малък град и иска да продължи да учи в Пловдив как ще се оправям незнам.Не искам да повярвам че го няма,не мога.Имахме мечти,имахме радости имахме и кавги но имахме семейство сега го няма какво имаме сега се питам аз.Сега аз имам само тъга,една неопредолима мъка една разрушителна болка в душата си!
Имам и две слънчица които ще растат без чудесният и любящ баща!Защо само добрите хора защо,защо?😭😭😭😭😭

# 874
Здравейте! Отново гробищата се напълниха с още две млади момчета, на 40 и 32години и те оставиха съпруги и прекрасни дечица. Какво се случва, защо мрем като пилци??? Толкова нелеп е животът, отнема млади и можещи мъже. Скоро ще станат 5 месеца и непрестанно мисля за него. Толкова прекрасни мигове и моменти имаме заедно, много ми липсва. Как се свиква с тази силна и мъчителна болка, загуба, която нищо не е способно да я намали.CryCryCry

# 875
Така е, ужасна дума......, не ми се налага да я използвам често, освен когато попълвам документи. Аз не мога все още да приема факта, че съпругът ми е починал и не се чувствам овдовяла, а самотна и объркана. Живота ми започва от начало, всичко е много объркано и не знаеш какво да правиш за напред Disappointed Relieved

# 876
Здравей mymatoni и на всички вас силни  момичета. Няма друг начин трябва да сте силни-имаме деца. Аз отлично знам колко е трудно ...особено първата година -много боли. Фазата на приемането идва бавно, но колкото повече сами си помогнем да настъпи толкова по-малко щети ще нанесете на себе си. Затова ви съветвам изгонете спомените, променете доколкото е възможно дома си, мислете за другоо...много е важно. Важно е , за да се съхраните , а и защото ако не го направите нищо няма да промените.Факт. Жестоко е ,но попът след погребението каза" А сега живите при живите , умрелите -при умрелите." Нямаме право да се загробваме тук на Земята- вече нищо не може да се направи. Мноого лоши неща съм преживяла и видяла , както повечето от вас тук, затова знам ,че животът е един и скръбта само ще ви навреди жестоко. Недейте , не си го причинявайте. Не си помагате така. Минала съм този път ....много е труден, много бавен и болезнен, но замислете се вашият човек би ли искал да ви види така, децата-помагате ли им да се оправят , ако ви усещат безпомощна, ами ние на по 30-40г и какво до тук...няма живот и това е???? Още един съвет ...ще ви се стори странен, но е така.Колкото по-рано допуснете друг човек в живота си, толкова по-бързо ще заличите всичко, което не може да си върнете.Не говоря,че някой ще го замести...това не се получава. Просто ще помогна да мислите и плачете по-малко. Живях с мъжа ми 15г. и дъщеря ми прилича изцяло на него....труден процес е забравянето знам. И при мен не беше лесно. Просто реших да споделя аз как се борих ...и продължавам. Сега съм майката-баща. 2в 1- неочаквано гадна комбинация. Не е лесно и няма как да бъде  момичета - пожелавам кураж и сили на всички ви. Всичко пак ще е добре при вас ...просто по друг начин.  Ако мога с нещо да съм полезна на някоя от вас съм винаги насреща да си знаете. И все пак предпочитам да ми пишете за нещо хубавоо,което ви се случва. (исках малко положително да завърша)

# 877
Днес се навършват пет  тъжни месеца без моето Душо Cry Липсаш ми много, болката и тъгата са огромни. Не спирам да мисля за теб.
Животът е непредсказуем, никой не знае дали утре ще види слънцето. Всеки каза живей като за последно, но и това в трудно.

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт