От къде да купя колело за три годишно?

  • 4 218
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Искам да купя колело на три годишната ми дъщеря. Колелото да е с помощни колелца и да е леко и здраво. Четох във форума за Дино и Драг, но не видях цени и снимки. От Варна съм. Предложете ми магазин във Варна и кажете вие за колко пари си взехте колелото за вашето дете. Обикновенните за по 80-90 лв, но са болкуци. Дали ако дам около 120-130 ще намеря нещо по добро, защото не искам да инвестирам в нещо което ще ползваме едно лято. Но все пак да се кара лесно и да е по здраво. Дайте моля ви някакви предложения.

# 1
  • София
  • Мнения: 44 017
Драговете са по 180-200 лв според размера иначе са супер колела, леки са, карат се леко, здрави със сигурност. Всъщност зависи от ръста детето... нашият Драг го купихме като детето беше на 3,5 сега ще е на 5,5 и още ще си кара него..т.е. трето лято, така че мисля че си струва...взехме тогава драгон 16".

http://www.velomania-bg.com/?menu=dealers тук пише къде във варна ги има.

http://screambikes.eu/velosipedi/velosipedi-detski/detski-velosi … ag-dragon-16.html това е нашето всъщност.

http://screambikes.eu/velosipedi/velosipedi-detski/detski-velosi … rag-pickachy.html това е другият вариант в този ръзмер...има малка разлика в рамката така че трябва да се пробва с детето кое е по-удобно.

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 11:46 от Angel_Dust

# 2
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
За тригодишно дете бих препоръчал колело без педали. Поне от собствен родителски опит мога да твърдя, че това е добро решение за детето да се научи да пази равновесие, а и самите деца много ги харесват. Колелото може да се ползва повече от една година - моят син караше такова до около 5,5 г. След това се качи на колело с педали и не е имал нужда нито от помощни колела, нито някой да тича след него.
Ето това е едно от подходящите колела без педали за дете на тази възраст.
Повече информация може да се прочете тук: http://www.misto-bg.com/puky/kolelo-bez-pedali.htm

# 3
  • Мнения: 1 196
Ние имаме този модел на Драг: http://screambikes.eu/media/catalog/product/cache/2/image/5e0631 … hy_red_2010_r.jpg
Детето много си го харесва и го кара с удоволствие.Но растем много високи и незнам дали тази година ще ни става още.Ако искаш мога да ти го продам  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 448
Смятам да взема Дино или Шрек. Едно Дино много ми хареса .Беше БМХ. По евтини са от Драговете. 170 е Диното 160 е Шрека. Смятам да е ново имам племенник на 3 месеца така че ще има и наследник, затова няма да е розово и ще е ново. Спрях се на тези модели защото вие ми казахте за тях. Като качих детето на Шрека, беше стабилно, но не го подкара веднага, явно тряба един два опита, а и ботушите и са по големи за да и стават с вълнени чорапи и истърваше педалите. С маратонки ще е по лесно. Та да ви питам друго. В сайта на феликс-тойс също има много колелета от по 140-150 дали има и други модели или да се спра на тези двата( Драговете са по скъпи, а тези пак са добри)

# 5
  • София
  • Мнения: 44 017
Шрек не е ли модел на Дино?
аз също се колебаех между дино шрек и драг-ът.
Не съжалявам за избора.

Последна редакция: вт, 08 мар 2011, 21:38 от Angel_Dust

# 6
  • Мнения: 1 196
2pac ,само да ти дам съвет,ако може.Нашето няма контра,като се въртят педалите назад дава празен ход.Други майки ме посъветваха,че е добре колелото да има контра,разбира се освен спирачките.Но вече бяхме купили това колелото.Незнам дали Драговете по принцип са с празен ход назад,или нашето е такова.Споделям това,тъй като малката върти педалите на половин оборот -напред-назад-напред-назад,без да прави пълно завъртане на педалите,ако можеш да ме разбереш Peace Съответно не го кара правилно!Но да се надяваме,че ще се научи тази година вече Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 44 017
Нашият Драг е с контра, драгоните са си с контра, пикачуто без.
Това беше другият момент заради, който го купихме, иначе преди това се беше качвал на едно приятелско  колело и само на заден въртеше, така че държах на контрата абсолютно.
Иначе синчето такива не прави. Само в началото понякога натискаше назад, но като види че не става бързо се ориантира и сега твърдо си върти напред, знае как да си ползва и контрата.
Освен това за малки деца е по-удобно да спират с конра, защото ако се налага да спрат по-рязко, не всички имат силата да стиснат хубаво предните спирачки...та я успеят да спрат, я не.

# 8
  • Мнения: 1 196
Тя милата като не може да го засили от половин оборотите,които прави,не се налага и спиране  Laughing Колелото си спира само.А спирачките въобще не ги използва Crazy Именно затова писах за контрата,че е добре да я има,за да се научи да кара детенцето Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 44 017
да, аз само допълних към твоят пост и личните си наблюдения върху контри и спирачки. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 634
Темата ме интересува, но засега ще направя избор през чужд сайт вероятно. Каквото огледах на нашия пазар ми се струва скъпо или некачествено.

Гледах в Хиполенд някакви гръцки BMX... ами не е нормално някой, който тежи 15кг. да кара колело почти 10кг.  Tired

# 11
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Тя милата като не може да го засили от половин оборотите,които прави,не се налага и спиране  Laughing Колелото си спира само.А спирачките въобще не ги използва Crazy Именно затова писах за контрата,че е добре да я има,за да се научи да кара детенцето Peace

Така е... много деца на 3 години все още не могат да схванат идеята на велосипеда, педалите и спирачката...

А това е и по-лесния начин


# 12
  • Мнения: 448
Да полезно ще е с контра. Благодаря, ще го имам в предвид и ще има контра на 100%. Тя сега кара триколката и на пред и на зад, та нали е без верига и като я качих на един Шрек и много се бъркаше и въртеше и на зад. Затова ще има контра, добре че ми напомнихте, че нямаше да се сетя. И да попитам за каските. За или против, колко струват и има ли ги във веломагазините?

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 21:45 от 2pac

# 13
  • Мнения: 1 196
Каската е до личен избор,ние не ползваме,нямам представа за цени Peace Но като знам как се изпотява от карането,главата ще му запуши на детето,може и да не я иска Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 44 017
аз съм за.
моят с колелото му купихме и каска. той от франклин знаеше, че се калра с каска Simple Smile
има по вело магазините...цената според вида, от 20-24...до 50-70...и т.н.

сега като почне да се учи без помощни колела и налакътници и наколенки ще получи.

А на главата нищо му няма, те каските са достатъчно дупчести и се проветряват идеално.

Последна редакция: чт, 10 мар 2011, 00:47 от Angel_Dust

Общи условия

Активация на акаунт