Малкото голямо четене!

  • 13 150
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Между другото са включили странни книги.  newsm78  Примерно биографията на Лейди Гага, ама ... те днешните деца какво ли не четат!  Grinning

 Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 81
 Може и 5 пъти за една книга да се гласува. Детето гласува само за Малкият Никола.

# 17
  • Мнения: 1 765
Радвам се, че има такава тема. Аз гласувах за "Ние врабчетата" на Радичков, "Патиланско царство", "Пипи Дългото чорапче" и за "Приказки" на Братя Грим. Тези книги са ми сред любимите от детството. Предложих включване на Басните на Лафонтен. Имах много красиво издание с хубави картинки.

# 18
  • Мнения: 107
Емил от Льонеберя с автор: Астрид Линдгрен - Много любима

Здрач от автор: Стефани Майер - Тази книга накара много деца да четат, макар и само в една тематика...  Grinning

Клетниците с автор: Виктор Юго - Чела съм я и като дете и като по-голямо дете. Страхотна...

Конникът без глава с автор: Майн Рид
- От книгите на татко. Много ми хареса.

Макс и Мориц от автор: Вилхелм Буш
- голям смях с тези двамата беше.

Стигнах до буквата "М". Имам шансове да мина азбуката. Много от книгите, с които се сблъсквам ми говорят много, но не съм сигурна дали съм ги чела. Доста явно съм и позабравила...

Може и 5 пъти за една книга да се гласува. Детето гласува само за Малкият Никола.

При мен книгата, за която съм гласувала днес веднъж, отметката й за гласуване се маха и може за нея чак утре.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте!
На 16 години съм и съм пристрастена към четенето и писането. И макар много книги да са били прелистени от мен, имам само 2 изявени фаворита. Те са от един и същи автор и както повечето от книгите му, носят огромно послание.
"Последната песен" и "Незабрима разходка" (не разбирам защо са превели заглавието така; аз си го тълкувам по съвсем различен начин) - за разлика от много други романи, нишката на любовта е на заден план, а отношенията в семейството и смисъла на живота са основните проблеми. Наистина книгите заслужават посветеното им време - и от писателя, и от читателя.

# 20
  • Мнения: X
Пфуу, подкарах ги по азбучен ред и набързо си изгърмях гласовете #Cussing out

# 21
  • Мнения: 107
Пфуу, подкарах ги по азбучен ред и набързо си изгърмях гласовете #Cussing out
Joy Joy Joy
И аз ги карам така, но като чатна пет броя, си чакам търпеливо утрешния ден  Joy Joy Joy
Тази сутрин няма да имам време да гласувам, но довечера ще я свърша тази работа...

# 22
  • Мнения: X
 И аз гласувам за 4-ти ден и съм стигнала до Том Сойер. Може би така се обезсмисля малко класацията, но е толкова трудно да отсееш 5 любими книжки. Мисля, ако успея да стигна докрая, все пак да повторя с 5 най-любими.Обмисляйки ги, не мога да ги докарам до 5, ама ще пробвам. Но наистина има много книги , на които се чудиш мястото им там ли е. Последно видях и "Ужасно силно, адски близо". "Птиците умират сами" , "История с куче в нощта"също ме изненадаха. Това, че главният герой е дете, не прави книгата детска според мен.

Последна редакция: вт, 08 мар 2011, 10:54 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 4 555
Не видях две от любимите си книги - Момиченцето от Земята и  Приключения в бъдещето (Гостенка от бъдещето) на Кир Буличов. Не знам как да ги предложа и дали има още време  Rolling Eyes

Иначе от списъка, който виждам, любими са ми:
Тайната градина
Дейвид Копърфийлд
Билбо Бегинс
Властелинът на пръстените
Двойната Лотхен
Дюн
Землемория
Конникът без глава
Малкият Никола
Маншон, полуобувка и мъхеста брада
Нощен патрул
Пипи Дългото чорапче
Светът на диска
Хари Потър
Хрониките на Амбър
Чичо Томовата колиба

Някои съм ги чела като голяма и не са ми детски изобщо, но все пак ми харесват. Много е трудно да се съзтезават книги за малки и за тийнове...

# 24
  • Мнения: 102
Извадка от регламента на играта:
Цитат
Какви книги могат да участват в състезанието
За избора на любима детска книга могат да бъдат номинирани художествени произведения, предназначени или допустими за деца и юноши (читатели до 18-годишна възраст).
Попрегледах списъка със заглавията и ми се струва, че има доста книги, които не отговарят на това условие... Явно няма някаква система за "филтриране" и според мен списъците са ненужно утежнени.

# 25
  • Мнения: 107
Не видях две от любимите си книги - Момиченцето от Земята и  Приключения в бъдещето (Гостенка от бъдещето) на Кир Буличов. Не знам как да ги предложа и дали има още време  Rolling Eyes

Има бутонче - "Предложи любимата си книга". От там трябва да е.
Не знаех, че има книга "Гостенка от бъдещето". Това ми е любимо детско. И любима песен имам от него. Отивам да гласувам, че ще си изтърва реда за днес Simple Smile))))


П.П. Елора, а виж, да не е тази - "Момиченцето от Земята" с Автор: Кир Буличов. Нея я има в класацията... да не е същата?

Последна редакция: вт, 08 мар 2011, 21:14 от Гергана-а-а

# 26
  • Мнения: X
Предлагам Малката Маймунка Мунка на Николай Зидаров.
Много ми беше любима като бях на 3 годинки. Намирах я за много поучителна. Хай, наздраичката!

# 27
  • Мнения: 4 555
П.П. Елора, а виж, да не е тази - "Момиченцето от Земята" с Автор: Кир Буличов. Нея я има в класацията... да не е същата?
Момиченцето от Земята и Гостенка от бъдещето са различни книги, макар все Алиса да е главната героиня. И са страхотни и двете!
Ей сега ще ида да гласувам.

# 28
  • Мнения: 107
П.П. Елора, а виж, да не е тази - "Момиченцето от Земята" с Автор: Кир Буличов. Нея я има в класацията... да не е същата?
Момиченцето от Земята и Гостенка от бъдещето са различни книги, макар все Алиса да е главната героиня. И са страхотни и двете!
Ей сега ще ида да гласувам.

Ядец голям правя, че не знам за тях до сега. Трябва и двете да ги търся...

Междувременно гласувах за

"Малкия принц" Антоан дьо Сент Екзюпери - тази книга я четох като студентка и много ме беше яд, че не съм я чела и като дете, за да видя разликата във възприятията. Имам спомен обаче, че като дете я бях взела и както я взех, така и я върнах. Май не ми се хареса.

"Мечо Пух" - Алън Милн - "Колкото повече, толкова повече" Simple Smile

"Патиланско царство" Ран Босилек - класика в жанра. Една от първите ми книги и завинаги много обичана.

"Пипи Дългото чорапче" Астрид Лингрен - друга класика. Любима книга от детството и до сега.

"Мъже без мустаци" - Братя Мормареви - Simple Smile Винаги свежи.

Аз ще продължавам да гласувам до края на азбуката, защото искам всяка книга да си заслужи това, което заслужава. Ако остане време ще се върна и ще отсея тези, които повече харесвам от останалите... Simple Smile

П.П. Снощи съм била последна, днес съм първа, за това си редактирам поста с новите пет книги за днес...

Приказки от Автор: Оскар Уайлд. Чудесен свят, в който се усетих да се потопя след 30 - те си години... Simple Smile

Приказки - Братя Грим от Автор: Братя Грим - приказки без край -    Белоснежка и Червенорозка, Бременските градски музиканти, Вълкът и седемте козлета, Златната гъска, Пепеляшка, Снежанка и седемте джуджета, Спящата красавица, Хензел и Гретел, Храбрият млад шивач, Цар Дроздобрад, Червената шапчица и още и още... Как да ги забравиш?!? Simple Smile

Приказки - Ханс Кристиан Андерсен - Малката кибритопродавачка, Грозното патенце, Палечка, Малката русалка. О-о-о-о, спирам няма да ми стигне времето Simple Smile

Приказки - Шарл Перо - Спящата красавица, Синята брада, Котаракът в чизми, Пепеляшка, Малечко палечко, Червената шапчица, Магарешката кожа. СУПЕР.

Научих и нещо ново или поне си го уточних за мен - Червената шапчица е народна приказка, пресъздадена от Шарл Перо във Франция и братя Грим в Германия. Чак се стреснах да не стана за смях... Simple Smile

Приказки от хиляда и една нощ - Ех, тази Шехерезада...

Това е от мен. Дълъг ми е поста, ама нямаше смисъл да пускам нов. На буквата "П", заради приказките, доста поизостанах с азбуката. Предполагам, че после ще се наваксва Simple Smile Simple Smile Simple Smile

 

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 07:23 от Гергана-а-а

# 29
  • Мнения: 107
За да разтъкам темата, слагам новите си пет гласувания за днес

Приключенията на Лукчо с автор: Джани Родари.

Приключенията на Том Сойер с автор: Марк Твен

Рали с автор: Стефан Дичев - много се бях впечатлила от нея като дете.

Робинзон Крузо с автор: Даниел Дефо - класика!!! Simple Smile

Тайната градина на Франсис Бърнет - прекрасно четиво.

Общи условия

Активация на акаунт