запек

  • 3 239
  • 17
  •   1
Отговори
Моят син е на 15 дни, храним се изкуствено с Фризорлак, но от два дни много се напъва и трудно ака. Педиатърката ми ме предупреди, че това е възможно, но не даде съвет за справяне. По съвет на друга докторка правя извара от 2 чаени лъжици овесени ядки на 100 г. водичка, но бебче трудно пие, предполагам, че е дост противно "ястие"Simple Smile
Ако някой е имал подобен проблем, моля, споделете как сте се справили!
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 517
просто смени млякото с Milumil или Omneo чела съм и съм чувала ужасни одзиви  за фризолак,наскоро четох даже статия в 9 месеца тоест реклама мисля че в всеки брой я има:че не фризолак запича детето а детето е с недоразвита хранителна система е що за идиотщина Shocked
това е моят съвет махай го това мляко

# 2
  • Варна
  • Мнения: 311
Аз съм чувала,че с водата от овесените ядки се приготвя млякото. Иначе и аз съм на мнение да пробвате да смените млякото.

# 3
  • Мнения: 8 163
И пак: защо прапоръчват Фризолак, като се знае, че предизвиква запек?!  Rage  Уморих се да го задавам тоя въпрос...
Минете на Милумил, права е Карла. Аля е на Милумил от първия месец, досега не сме имали НИКАКВИ проблеми с консистенцията на акито.

# 4
  • Мнения: 3 251
i nie imahme takaw problem!Ot 6-tia den e na izkustwena hrana-smenihme gi pochti wsichki i pak.....i nakraia edna poznata med .sestra ni preporacha chaia za razhlabwane na"Blewit"-samo toi ni spasi,zashtoto beshe zapochnal da se naduwa i zacherwiawakoremcheto na bebo . i posle ot samo sebe si li ,ne znam izchezna toia problem ,no biahme na "Nutrilon"weche!

# 5
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Abadjieva
И пак: защо прапоръчват Фризолак, като се знае, че предизвиква запек?!  Rage  Уморих се да го задавам тоя въпрос...
Минете на Милумил, права е Карла. Аля е на Милумил от първия месец, досега не сме имали НИКАКВИ проблеми с консистенцията на акито.

и мен ме мъчи същия въпрос  Imp
Преди няколко месеца в градинката кадето си седиме минава една госпожа и с една торба брушурки на фризолак и започва да го рекламира как това е най-доброто мляко,как от него децата растат здрави и тн. и тн.Когато я попитах ме защо масово децата са запечени от това мляко тя каза че е от твърдата вода в София Close ЛУДАААА е да ама я попитах защо от Омнео не се запичат???като го приготвяме с същата твърда вода,,,събра си брошурките и бурканчетата и да я няма Neutral Face

# 6
  • Мнения: 2 693
Цитат на: veni
Аз съм чувала,че с водата от овесените ядки се приготвя млякото. Иначе и аз съм на мнение да пробвате да смените млякото.


На 15-дневно бебе овесени ядки /реципрочно водата от сварени такива/ не се дават!

# 7
  • Мнения: 463
До 6 месеца не бива да давате овесени ядки защото съдържат глутен. Сменете млякото, Фризолака наистина предизвиква запек

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ние запека го оправихме също със смяна на формулата-минахме на Фризовом и сега няма никакви проблеми. Даже престана и така шумно да се напъва и днес успя да ме изненада 2 пъти с пълен памперс- така и не разбрах кога го е сторила.

# 9
  • Мнения: 1 809
И ние имахме проблеми  с Фризолак  и  Нан  Close .После минахме на Нутрилон и от тогава сме си О'К с акото  Wink

# 10
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
взимай Milumil или Aptamil и няма да имаш проблем.С големия ми син бяхме с ужасен запек и сменихме млякото.Даже рано минахме на подсладено мляко кисело мляко и всичко приключи.Взе да си ака спокойно.

# 11
  • Мнения: 1 220
И ние бяхме със запек, минахме на Аптамил и забравихме за проблема!

# 12
  • Мнения: 397
Не давай отвара от овесени ядки, възможно е да се предизвика тежко заболяване, аз говорих  с лекарката на моя син и тя каза да я спрем.

# 13
ne znam koj wi e kazal, 4e wodata w sofiq e twyrda, sled kato tq wsystnost e meka. ako be6e twyrda 6te6e da se obrazuwa kotlen kamyk pri izwarqwaneto j. kakto i da e, moeto bebe e na 3 meseca i 1 sedmica i ot okolo mesec ima problem s akaneto. w na4aloto be6e samo na kyrma, no tq swyr6i, sled koeto minah na frisolac, sega sym na nutrilon, no i w trite slu4aq efekta e nulew. mezduwremenno j dawam sok ot sini sliwi, kojto bi trqbwalo da dejstwa razhlabwasto, no otnowo nqma nikakyw efekt i prosto ne znam kakwo da naprawq.

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Леле ние колко време се мъчихме с този запек, а той бил от Фризолака. А тъпата ни лекарка не ни казва  Imp . Да бях сменила млякото, но не съм се сетила... Фризовома действа разхлабващо. Яни го пиеше, защото повръщаше, но го препоръчват и при запек. Но е по-скъпо по-гъсто става млякото (и мирише повече). Не давай отвара от овесени ядки на бебчето преди да навърши 6 мес., ако не ви се реши проблема след като смените млякото попитай педиатъра ви може ли да даваш Дуфалак. Той е безвреден и доколкото знам може са се дава и на новородени, мисля че дозата беше 2мл, но лекар трябва да си уточни. Дано проблемът ви се реши по-бързо!

Общи условия

Активация на акаунт