Фраксипарин ,до края на бременността в корема?

  • 28 571
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Искам да попитам ,понеже ми е назначен Фраксипарин до края на бременността ,споделете  не е ли опасно когато нарастне много корема да си го бия там .Имам в предвид иглата е около 1,5см .
Ако има мами ,които са минали  през този тип бременност моля ви споделете .

# 1
  • София
  • Мнения: 10 698
Аз го бия още преди да имам закъснение..до ден днешен..в един момент не става да се бие само в корема, в по-напреднала редувам: паласки, крака,ръце....би трябвало лекарят ти да ти е казал тези неща...както и че трябва да се следи Хемостаза редовно!

# 2
  • Мнения: 303
Миличка да ти призная, около края на 4 м. спряхме  с биенето в корема. Доктора в къщи така прецени, а и направих такъв болезнен хематом, че чак не исках да чуя за фраксипарин в корема. В крайна сметка, сега пак на ръцете го бия. Като гледам обаче, корема ми е така опънат, че надали мъжа ми би се навил да ми слага там инжекцията.

# 3
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
През 1-вата бременност редувах корема, ръцете и краката.
Сега ги бия само в корема, само там не ме боли. Вече съм към края за щастие.
Иначе нищо опасно няма, ако не те боли , няма проблем да ги биеш в корема.

# 4
  • Мнения: 38
Благодаря ви за отговорите ,чета и на други места ,че може в ръцете  ,но трябвало да се внимава заради кръвоносните съдове.Фраксито го бия след Инвитро процедурата и вече съм в 18-та седмица ,коремчето естествено върви напред и малко по малко почна да ме притеснява.Но  дебелината на коремната стена би трябвало да не е толкова тънка .Да ,утре ще се обадя в клиниката да питам ,но моя акушер гинеколог  не ми е казал,че трябва да се следи каквото и да било хем знае че си бия фраксипарин .И с него ще си поговоря .
Малко по малко почвам да се притеснявам дали да не се преместя при друг акушер гинеколог .

# 5
  • София
  • Мнения: 10 698
didi-34 Трябва да се следи кръвта-попитай лекаря си от кога да започнеш... при мен стана така,че се е разредила ужасно много..наложи се да спра аспирина и да разредя фраксипарина да е през ден-а го биех всеки ден, едва от 2 седмици съм през ден...утре ще пускам отново Хемостаза пълна и се моля да НЕ се налага да го разреждаме фраксипарина на по-голям интервал от дни... Praynig

В ръцете и краката не е опасно дори да попаднеш на веничка. Аз започнах и там заради алергия,която развих от фраксипарина,не само с напредване на бременността..при всеки се случват различни неща....

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Фраксипарин ми изписаха в средата на 8-ми месец. Лекарката ми все отлагаше, но в един момент просто нямаше накъде  Confused Тя ми показа как да си го слагам в краката, а една братовчедка (мед. сестра) показа на свекърва ми как да ми го бие в ръцете. За корема тогава изобщо не сме коментирали, дори останах изненадана когато сестрата в патологична ме пита защо не давам корема а ръката  Thinking

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А като цяло, Фраксипарина се бие подкожно, като за тази цел се стиска кожата между два пръста, опъва се нагоре и там се боцка... Така че, не вярвам да има някаква опасност за каквото и да е "отдолу"... Особено за бебче, което е защитено от няколко стени... Wink

П.С. Аз също си докарах ужасно болезнен хематом след една непремерена в тъмното инжекция...

# 8
  • Мнения: 38
Здравейте момичета ,питах си лекаря и той ми каза да не се тревожа  иглата е прекалено къса  ,за да мине до края на коремната стена и да достигне беба.А аз когато източа половината въздух от инжекцията (все пак оставям поне едно балонче,задължително) и не ме боли и не ми стават твърди подкожни "възглавнички".Кумата ми също беше с инжекции  и тя ми обясни ,че само в корема до края си ги е биела.Моят доктор ми обясни че и момичета  ,които са с диабет  бременни си бият също само в корема  инжекциите .Така че няма страшно ,дори аз започнах сама да си ги слагам.Аз съм през ден фракси и аспирин протект. smile3503 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт