какво мислите за това???????

  • 3 616
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 733
Нека и ние се зарадваме за тях. Само като се замислите колко е бил дълъг пътя на живо та им сега заслужават не по 50лв, а даже малко повече. Ако не са те и нас няма да ни има и бебоците, за който треперим. На нас нали ни увеличиха майчинството? Може по натам пак. Честито на пенсионерите, най-накрая една малко по-весела нова година за тях.

# 16
  • Мнения: 655
чудесно е че пенсионерите ще вземат надбавки, но наистина мисля че и за децата трябваше да помислят.Все пак ако ние тук във форума нямаме нужда от тези 20 лв. примерно , има други семейства за които тези пари значат много

Съгласна съм напълно. Наистина има семейства за които това са много пари. Но в тази държава какво ли е наред??!! #Cussing out
А кокото до майчинството и детските - страшно стимулиране на раждаемостта, няма що. Онзи ден се смях , защото в "24 часа" четох, че имало идея за второ дете да дават по още 20 лв. месечно.Направо се зачудих какво ли може да си купи семейство с две деца с толкова пари. Направо е смешно. #2gunfire
А за пенсионерите - нека им дадат надбавки. Аз направо се чудя тези хора как въобще преживяват с тези мизерни пенсии.

# 17
  • Мнения: 191
dobre kato nyamate nujda i ot tezi 20 lv zashto se zanimavate da popalvate sumati i dokumenti i da si gubite vremeto ami otkajete se i ot tyax togava
imam mnogo i razlichni xora ti naprimer ne si dopryala do tyax OK ama ima maiki koito razchitat i na tyax nali

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Само поправка: надбавките са според размера на пенсиите - до 100лв-50%, от 100-200-25% и нагоре е по-малък %, който не запомних. Т.е примерно пенсионер с пенсия 50лв ще вземе 75лв. А иначе си права, че нас за нищо ни нямат #2gunfire Пак като увеличават майчинството е добре. Друг е въпросът, че вече от тея 160 лв ще има удръжки и пак голямата печалба дето ще е Rolling Eyes Направо не ми се говори, честно, и после разправят, че стимулирали раждаемостта, на баба ми Фърчилото Crossing Arms

Малко офф, но откъде имаш тази информация, че ще има удръжки?
Необлагаемият праг се вдига на 160 лв., така че ме съмнява.

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
В момента никой нищо не ми удържа от майчинството. За следващата година, когато вече ще е 160лв ми обясниха, че до 150лв суми нямат удръжки/т.е както е сега 130лв/, но вече над 150 имат. Ако не е вярно, само ще се радвам.

Ами не е вярно. Ще вдигнат и необлагаемия минимум на 160 или 180 лв, така че няма да има удръжки от нашите 160 лв. Поне това е планът, май още не минало на второ четене, но и това ще стане. Тъй като майчинството винаги е най-долната граница на заплащане, въоще няма логика да го вдигат, пък да го облагат. То представлява обезщетение, а не доход - обезщетенията не се облагат, доходите- да.

# 20
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
чудесно е че пенсионерите ще вземат надбавки, но наистина мисля че и за децата трябваше да помислят.Все пак ако ние тук във форума нямаме нужда от тези 20 лв. примерно , има други семейства за които тези пари значат много

Принципно съм съгласна, но на  мен няма да ми дойдат излишни 20 лв. Това все пак е почти цял пакет памперси. Нямам нищо против пенсионерите да вземат някой лев, но нека тази  #Cussing out"ДЪРЖАВА" #Cussing out да помисли малко и за децата.

# 21
  • Мнения: 2 401
Направо онемявам, четейки тоя пост.  Родителите ти не са ли пенсионери? Знаеш ли как оцелява пенсионер с 70 лв. месечно?????? Пенсионерите са най-нуждаещата се от помощ част от нашето общество.  За всички останали има алтернатива - за тях не.   

# 22
  • Мнения: 375
само да кажа,че майчинството не е доход,това е обезщетение за това че сте родили и не работите,така че и 200 да стане не се правят удръжки.Споко

# 23
  • Мнения: 191
nikoi nyama protiv tova milo no na zapad horata spokoino mogat da si gledat decata s maichenskite si a nie tuk se chudim kakvo da pravim nali  :naughty:i nestava vapros samo za pensionerite tuk a i za nas
Moi priyatelki sa prinudeni da si ostavyat decata ot 2-ri mesec i da tragvat da rabotyat zashtoto ne im stigat parite tova e super nali Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 1 992
Мили мами, много се изнервих тази вечер като гледах новините. Съобщиха, че за коледа пенсионерите евентуално ще получат надбавки-около 50 лева. Добре, лошо няма-и те са хора и те мизерстват. Обаче като се замислих-никой не се сеща за нас #Cussing out #Cussing out #Cussing out Защо и ние да не получим коледна надбавка.Едва ли ще затормозим бюджета като се знае каква е раждаемостта в страната. Е, направо се ядосах.Иде ми да smile3511 smile3514 smile3512. Хайде, кажете какво мислите по въпроса?

Направо се чудя как може да има хора с такива разсъждения? #Crazy Случайно гледа ли Емилия Масларова какво каза в "Здравей, България" за тези прословути коледно добавки? Каза, че ще ги отпуснат ЕВЕНТУАЛНО, ако има пари и че можело да бъдат в размер "за килограм месо или бутилка вино (!), но все пак това било надбавка! Това си е чиста подигравка! Е и аз не съм в цветущо финансово положение, в момента не работя, на квартира сме, мъжът ми няма три нефтени кладенеца и една офшорка, родителите ми са учители, а неговите пенсионери по болест,бебето е на път и пак не мога да си позволя да завиждам на пенсионерите заради "килограм месо" повече.
А що се отнася до социалнослабите семейства, това е съвсем друг въпрос....

Последна редакция: сб, 26 ное 2005, 20:05 от криста

# 25
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
А аз какво да кажа като въобще ме лишиха от майчинство,заради 5лв. #Crazy

майчинството не зависи от доходите...да нямаш предвид детските надбавки...

Момичета не бъркам майчинството с детските. Wink
Просто моето майчинство го взимах от социалните,а за да ти го дават трябва да имаш не повече от 200 лв. доход на член от семейството,а ние имахме 205 лв. и заради това ми спряха и майчинството и детските. Нищо не взимам.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ами какво да кажа-да им е честито на пенсионерите. Един ден и ние ще станем пенсионери, дано да вземаме нормални пенсии и да не се налага да получаваме надбавки (ама че го изтърсих и аз).

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
PeaceАМИ МОЖЕХА ДА СЕ СЕТЯТ И ЗА НАС КАТО СЕ ЗАМИСЛЯ newsm78
Абе кой ми ни мисли нас, работата е там, че на никой не му пука. При нас няма положителен прираз на населението а отрицателен и това се стимулира от държавата ни. Какво да направим в такава държава живеем, пък и майките винаги са били онеправдани. А пък да ви кажа в една от азиатските държави не помня коя беше какви луди пари се дават ако родиш мъжко чадо, за женско са по малки помощите, и освен това държавата им осигурява и жилище и куп други преимущества и облаги само защото си родил дете.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 145
Болшинството социално слаби майки са от малцинствата, а както стана ясно социалното министерство не толерира раздаване на безкрайни помощи там.
На родителите ни цял живот са им удържали 1/3 от заплатите за пенсия, а сега горките кретат със 70-100лв. Да ви кажа, майка ми всяка година плаче при тези надбавки не от радост, а от обида. Ама какво да се прави? Факт е, че живеем БГ е бедна държава, сами си избираме управниците, сами си движим икономиката.

# 29
Направо се чудя как може да има хора с такива разсъждения? #Crazy Случайно гледа ли Емилия Масларова какво каза в "Здравей, България" за тези прословути коледно добавки? Каза, че ще ги отпуснат ЕВЕНТУАЛНО, ако има пари и че можело да бъдат в размер "за килограм месо или бутилка вино (!), но все пак това било надбавка! Това си е чиста подигравка! Е и аз не съм в цветущо финансово положение, в момента не работя, на квартира сме, мъжът ми няма три нефтени кладенеца и една офшорка, родителите ми са учители, а неговите пенсионери по болест,бебето е на път и пак не мога да си позволя да завиждам на пенсионерите заради "килограм месо" повече.
А що се отнася до социалнослабите семейства, това е съвсем друг въпрос....
Цитат

Мила Криста, тук не става въпрос дали пенсионерите ще получат надбавки или не, или дали циганите вземат социални помощи. Имам в предвид съвсем друго нещо. Сама ще разбереш когато станеш щастлива майка, че тази ДЪРЖАВА абсолютно нищо не прави за тази социална група хора. А трябва да се помисли за децата, защото те в крайна сметка са бъдещето на тази страна (ако изобщо останат да живеят тук).

Общи условия

Активация на акаунт