Висока температура, вирусна пневмония, алергична реакция

  • 2 168
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, нуждая се от вашият съвет
Синът ми е на година и половина и на 23.02 вдигна висока температура /40/ и от спешният център казаха че е от гърлото и изписаха АБ Клацид започнахме го веднага /бяхме много изплашени/
На следващият ден педиатърът ни направи изследвания на кръв и урина които бяха добри и заключи че е вирус и антибиотика е излишен ,но трябва да го пием 5 дни .На шестия ден/01.03/ след приема синът ми вдигна отново много висока темп. личната лекърка направи снимка и диагнозата беше вирусна пневмония исписа Зинат от който на 05.03 направи алергична реакция /утикария/. От спешният център ни изписаха Ca gluconate и Аериус и ни изпратиха в болница ,но там не пожелаха да ни приемат казаха че за тях няма пневмония.Вече 4 ден сме в къщи без признаци за такава това ,което искам да ви попитам е колко време трябва да пием Аериус според лекарите в болницата 14 дни ,а според личната лекарка 5 дни. И какво мога да направя за сина ми за да се възстанови от тези два ненужни антибиотика

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 21:35 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 521
За Аериуса-тези противоалергичните се пият повече време.Синът ми пи 2 месеца Зиртек и сега пак го пие,тъй като прави алергични ларингити.
А за възстановяване от антибиотика можеш да вземеш пробиотици.На дъщеря ми съм давала Санастол на прахчета,но не мога да ти кажа от каква възраст могат да се пият.Имаче е като нектар от праскови като се разтвори.Много вкусен.
А на малкия сега давам Лакто 4-той става и за малки деца.На опаковката пише,че за деца под 1г се дава половин капсула,а от 1 до 6г-1 капсула на ден.Аз отварям капсулката и разбърквам в една лъжица кисело мляко.
Но никой не ми ги е изписвал пробиотиците.Нашите лекари май нямат този навик да предписват и нещо за намаляне на вредата от антибиотика.Сама си ги купувам,след консултация в аптеката.
Имам и прахчета Линекс бебе,но още не съм ги пробвала.
Дано съм ти била полезна донякъде.
Би могла да направиш консултация и с друг лекар,за да видиш как стоят нещата в момента.Все пак тази висока температура би трябвало да има някаква причина.А доколкото разбирам,при вас е малко недоуточнена диагнозата.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря за съвета Галина Simple Smile Ще проуча въпроса за пробиотиците .Аз се консултирах и с друг лекaр според ,който е ставало въпрос за вирус и не  е трябвало въобще да се изписва  антибиотик ,още по-малко два.Sad( Ще търся вариант за смяна на личният ни лекaр .Започнах да му давам имуностимулатор AD Liqid for kids по2,5мл. Моля ако някой друг го е ползвал да сподели опитът си

Последна редакция: сб, 12 мар 2011, 17:21 от vandja

Общи условия

Активация на акаунт