приятна изненада

  • 1 651
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Еле, как ви завиждам за снега  Rolling Eyes Тук капна един сняг и до обяд нямаше и помен от него. А ски от кога не съм ходила да карам!!!

# 16
  • Мнения: 1 370
И аз съм една от рядко излизащите монтреалки мами. Ами не мога да си представя как такова малко дете мога да го пусна да си играе на този студ  newsm78. Днес за 1 път, мъжът ми реши да го изведе да си поиграе със снега. Каза, че много се е радвал. Та ще видим за напред Thinking
Времето е много меко, когато го няма вятъра, ама задухали само при мисълта настръхвам...........

# 17
  • Мнения: 42

Ако сте авантюристично настроени, купете си ски за "дълго бягане" (крос кантри) или snow shoes. Не е нужно да ходите до ски курорти, за да ги карате; навсякъде из по-големите паркове има алеи за каране на ски. Много приятно занимание през зимата.

И ние си купихме Snow Boots   Grinning http://www.kamik.com/GenfootWeb/servlet/webProductDisplay.webPro … 005&curRow=68  и ски костюм http://www.llbean.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay? … mp;feat=ssdpb3160.
Наистина якетата не са много дебели, но много топлят... а едно време не беше така в "Татковината" Confused
Ние не живеем  в Канадско, ама Канадското много духа  Whistling чак при нас се усеща... Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 452

Ако сте авантюристично настроени, купете си ски за "дълго бягане" (крос кантри) или snow shoes. Не е нужно да ходите до ски курорти, за да ги карате; навсякъде из по-големите паркове има алеи за каране на ски. Много приятно занимание през зимата.

И ние си купихме Snow Boots   Grinning

Аз не говорех за ботуши, а за snow shoes. Ето това:

Използват се за придвижване в северните части на Канада, но в "цивилизованата" част се използват за развлечение.

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 09:46 от Laura

# 19
  • Мнения: 2 452
И аз съм една от рядко излизащите монтреалки мами. Ами не мога да си представя как такова малко дете мога да го пусна да си играе на този студ  newsm78. Днес за 1 път, мъжът ми реши да го изведе да си поиграе със снега. Каза, че много се е радвал. Та ще видим за напред Thinking
Времето е много меко, когато го няма вятъра, ама задухали само при мисълта настръхвам...........

Както казах, моето дете излиза откакто се е родило и нищо му няма. От градината, а сега и от училище ги изкарват непрекъснато навън, когато имат възможност. Правят изключение при температури под -24 градуса, ако не се лъжа. Иначе са задължени да извеждат децата. Не става въпрос да се държи на студа цял ден, но за 1-2 часа нищо няма да му стане, напротив. Дъщеря ми обожава да я разхождаме с шейна, да се спуска по хълмчета с шейна или други приспособления (продават се навсякъде и са подходящи и за много малки деца); вече има и ски и може би още утре ще я изведем на разходка с тях. И на мен ми е трудно да разбера какво значение има зимата за социалния живот? Вярно, че има по-малко възможности, но в Монреал има много места, където може да се отиде и през зимата.

# 20
  • Мнения: 7 430
Лаура, аз не мога да го извеждам също всеки ден, понеже ние не живеем в къща и нямаме двор....и това означава, че трябва минимум половин час да го обличам и да го изкарам за 5м пред нас #Crazy

Като си представя, че не се чисти пред входа постоянно - т.е. не мога да излезна с количка, след това къде да отида Wink Трябва по улицата или до някоя плаца отново..
 Той не върви добре, а иска само да лази - е, пробвах го и се налапа със сняг - и два дни беше с Т.
Да не мислиш ли, че на мен не ми се излиза - изкрейзвам в къщи понякога като сме по цял ден двамата  smile3538

А и я кажи къде да ги водим малките, понеже аз не знам все още в Монреал местата за забавления Wink

# 21
  • Мнения: 2 452
Лаура, аз не мога да го извеждам също всеки ден, понеже ние не живеем в къща и нямаме двор....и това означава, че трябва минимум половин час да го обличам и да го изкарам за 5м пред нас #Crazy

Като си представя, че не се чисти пред входа постоянно - т.е. не мога да излезна с количка, след това къде да отида Wink Трябва по улицата или до някоя плаца отново..
 Той не върви добре, а иска само да лази - е, пробвах го и се налапа със сняг - и два дни беше с Т.
Да не мислиш ли, че на мен не ми се излиза - изкрейзвам в къщи понякога като сме по цял ден двамата  smile3538

А и я кажи къде да ги водим малките, понеже аз не знам все още в Монреал местата за забавления Wink


Дидка,

Когато живеех в Торонто не съм живяла в къща. Живеех в апартамент в Етобико. Изкарвах детето с количката и ходех из квартала - набелязвах си цел, примерно един магазин на около 2 км. отвкъщи и ходех до там (не че ми трябваше особено да ходя ТОЧНО там; имахме магазин по-наблизо). И така я разхождах с часове. Имахме и парк наблизо, но точно по това време го възстановяваха, затова не можех да я разхождам там. Улиците ги почистват от снега, така че няма проблем според мен. Като не се чисти пред входа, прескачаш и продължаваш! Или купувате шейна - по 10$ има в гумата.
В Монреал съм я водила в Биодома - дори на 1 годинка и беше интересно; има биосфера, има остров - там също може да се разходите; има планина, където може да се пързаляте със шейна, има планетариум, музей по естествена история - водила съм Изабела в отавския и и е било интересно дори и когато бе по-малка.  Дори и в стария град да се разходите ще ви е приятно. Аз съм си водила детето и в картинни галерии, обикновено във времето, когато спи, за да мога аз да разгледам изложбите - имате музей по модерно изкуство; чудесна художествена галерия. Според мен не е точно въпрос на климат, а въпрос на организация.

# 22
  • Мнения: 1 238


Във Финландия не съм ходила, но в Дания духа постоянно. Може би защото е равна страна, образувана от стотици островчета, та вятъра прониква на всякъде. Особенно тези, които живеят по близко до бреговете...бррррррррррррррр...направо не им завиждам зимата...хем студено, хем духа!
Може би във Швеция и Норвегия не е така, заради планините им newsm78 newsm78
Спомням си преди 5 години когато ходихме със съученици в Норвегия на ски, горе в планината беше толкова тихо, слънцето печеше и даже си беше топло, защото ние си се разхождахме по блузки Party Party Party Party В същото време имаше приятен мек и пухкав сняг!!!!!! Grinning Sunglasses Sunglasses Sunglasses

# 23
  • Мнения: 1 238
И аз съм една от рядко излизащите монтреалки мами. Ами не мога да си представя как такова малко дете мога да го пусна да си играе на този студ  newsm78. Днес за 1 път, мъжът ми реши да го изведе да си поиграе със снега. Каза, че много се е радвал. Та ще видим за напред Thinking
Времето е много меко, когато го няма вятъра, ама задухали само при мисълта настръхвам...........

Оли е тръгнала на ясла от 11 месечна, а в Дания не признават студ и дъжд! Всеки Божи ден са навън. Да чукна на дърво, нищо и няма от това. И най- интересното е, че малките бебета ги оставят задължително да спят навън в количките в яслата. Само ако температурата е под минус 10 градуса ги прибират вътре.

# 24
  • Мнения: 314
Швеция е доста равна (главно в северната част има планини), така че и тук е много ветровито, особено по крайбрежията. Но дечицата се извеждат всеки ден. Също както в Дания бебетата спят навън през деня, като препоръката е макс -10 градуса за бебета до 6 месеца, а за по-големите може и по-студено. Моят син като беше бебе го слагах да спи на балкона, особено когато не ми се излизаше.

# 25
  • Мнения: 676
Наистина ми стана чудно в темата "Защо емигрирахте" всички "канадки" в един глас казват, че не могат да си направят среща, защото е зима и няколко месеца не се излизало от къщи. И като станело май месец тогава щели да се видят. Rolling Eyes. Странна работа - да не би да има някаква тайна и да не съм наясно, че така се живее тук? Rolling Eyes

Явно не сме се изказали вси4ки, защото минала година си направихме среща то4но на 30 Декември и нищо не ни спря  Grinning
Аз също оби4ам играта в снега и не лишавам Раян от това. Всеки ден сме минимум 30мин навън, даже ве4е направихме 1-вия снежен 4овек ЕТО ТУК и купихме шейната (до нас са направели прекрасна пързалка) Grinning
а както виждате свекито даже ве4е е станала канадка и не и пука на -20 се разхожда по къси гащи Laughing и сама се 4уди на себе си  #Crazy

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 07:50 от Krassy

# 26
  • Мнения: 1 238
Швеция е доста равна (главно в северната част има планини), така че и тук е много ветровито, особено по крайбрежията. Но дечицата се извеждат всеки ден. Също както в Дания бебетата спят навън през деня, като препоръката е макс -10 градуса за бебета до 6 месеца, а за по-големите може и по-студено. Моят син като беше бебе го слагах да спи на балкона, особено когато не ми се излизаше.

Anita ти от къде си от Швеция? Ако си близо до Хелзингборг можем да направим една среща Sunglasses Sunglasses Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт