ЛУННА ДИЕТА-19.03.2011Г- СЪБОТА ОТ 21:11ч - ФАЗАТА Е ПЪЛНОЛУНИЕ

  • 5 861
  • 57
  •   1
Отговори
  • под дъгата
  • Мнения: 89
ФАЗАТА Е ПЪЛНОЛУНИЕ


ЛУННАТА ДИЕТА ЗАПОЧВА НА 19.03.2011г -СЪБОТА ОТ 21:11ч И СВЪРШВА НА 20.03.2011г - НЕДЕЛЯ В 21:41ч

Известно е, че Луната диктува не само океанските и морски приливи и отливи, но влияе по подобен начин и на човешкото тяло, съставено предимно от вода.

Много диетолози препоръчват на пациентите си т.нар. лунна или течна диета:

Тя се основава на цикличността на лунните фази и регулира по естествен начин състоянието на течностите в организма. Освобождава тялото от вредни вещества и токсини, натрупани вследствие на неправилно хранене.

По време на диетата, която продължава най-малко едно денонощие, е добре да се приемат само течности - минерална вода, плодов чай без захар, прясно изцедени плодови и зеленчукови сокове, много малко рядко кафе без захар.

Вторичен ефект от диетата е, че отслабвате постепенно - за месец могат да се свалят от 1 до 3 кг.

Диетата се прави веднъж седмично според фазите на луната. Тя започва в определен час, който съвпада с началото на съответната фаза, и приключва след 24 часа и 30 минути. Ден преди това е добре да намалите количеството на храната, която поемате.

Не забравяйте по време на диетата да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Има няколко възможности/варианти за спазване на лунната диета:

1. за 24 часа и 30 минути по време на фазата;
2. в рамките на 3 дни или тридневка (деня преди фазата, самата фаза и деня след фазата), тоест започва се 24 часа преди началото на фазата и се приключва 24часа след края й. През допълнителните 2 дена може да се консумират и плодове;
3. за 4 дни по примерна диета на съфорумка, която започва 3 дни преди фазата и включва самата фаза като 4-ти ден (препоръчва се да се прави само веднъж в месеца)

Примерно меню за третия вариант:
Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.
Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.
Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара. Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле, тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет. Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.

Подвластни на Луната
Това не е метафора. Още нашите прабаби са забелязали, че организмът ни реагира на лунните промени. Ако познавате фазите на Луната и какво е подходящо за тялото ви в този период, можете да си помогнете в поддържането на добра форма.

И НЕКА ПИЕЙКИ ВОДА

ФРЕШ

И ЧАЙ

ДА ИЗГЛЕЖДАМЕ ТАКА

Всички фази на луната можете да откриете на http://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2011/

# 1
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
Аз май ще се пробвам с тридневната, че малко качих излишни кг! Някой желаещ има ли да се подкрепяме? Hug

# 2
  • Мнения: 149
Нужда и аз имам да сваля излишни килограми, но ще видим...

# 3
  • Мнения: 69
запис - лунна + детокс!

# 4
  • Мнения: 19
Аз май ще се пробвам с тридневната, че малко качих излишни кг! Някой желаещ има ли да се подкрепяме? Hug
И аз ще се пробвам с тридневната пък да видим Grinning

# 5
# 6
  • Мнения: 520
Здравейте!В момента правя 90 дневната диета,но след 28 дена я приключвам и ми се иска веднага да започна лунната за да сваля още някой килограм,а и за да не кача свалените килограми.Искам обаче да попитам горе-долу за месец по колко се сваля?Казвам горе-долу,защото знам,че при всеки е различно.Възможно ли е да не се свали нищо?Другото,което ме притеснява е,че до сега винаги когато съм карала 24 часа на вода и фрешове свалям,но на следващия ден след като хапна(и то не обилно) веднага минуса изчезва.При вас как е?


П.П.megy_sn,поздравления за свалените килограми(видях лентичката ти)!Може ли да споделиш как отслабна?! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4
И аз се записвам за тридневен детокс Simple Smile Simple Smile
Успех на всички детокс - момичета   bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 149
Да почерпя за рожден ден!
     

# 9
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
Да почерпя за рожден ден!

Теменуга, ЧРД! Добре че е днес, щото от утре вечер не приемам изкушения!!!

Голдън Куин, свалих кг с Дюкан, но къде целенасочено, къде без да искам, качих 8-9 кг, които искам да махна. 3-4 качих нарочно, щото на 58-59 изглеждах кльощава. На 62 най-се харесвам, ама се отпуснах и станаха 68-69. Та реално имам да свалям 6-7 кг.
За тридневно лунуване съм сваляла 2-2,5 кг, за еднодневно - 1-1,5. За зъдържане, много трудно става, най-добре е между лунуванията да се храниш разделно. Като лунувам - на следващия ден ям плод, зеленчуци, чисто месо. Постепенно включвам различни храни и така въръщам от свалените кг, но не всичко. За месец - 3-4кг могат да се смъкнат.

# 10
  • София
  • Мнения: 807
И аз с вас! Поне за 1 ден, а може и 2 да опитам!

# 11
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
И аз с вас! Поне за 1 ден, а може и 2 да опитам!

Сноучева, ти не беше ли и ти на Дюкан едно време?
Може и нещо да се бъркам  newsm78

Успех на вички момичета!!!
Аз започвам на 18.03 вечерта и се надявам да издържа до 21.03 вечерта. Първия и третия ден ще включвам малко плод и айран, по средата само чай и вода  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 807
megy_sn  Hug не се бъркаш, но както казваш... беше едно време! Simple Smile
Оттогава - много режими, много нещо, но напоследък съм всяка седмица за по 1 ден тук! Успех при тази луна! И аз ще пробвам на айран.

# 13
  • Мнения: 520
Голдън Куин, свалих кг с Дюкан, но къде целенасочено, къде без да искам, качих 8-9 кг, които искам да махна. 3-4 качих нарочно, щото на 58-59 изглеждах кльощава. На 62 най-се харесвам, ама се отпуснах и станаха 68-69. Та реално имам да свалям 6-7 кг.
За тридневно лунуване съм сваляла 2-2,5 кг, за еднодневно - 1-1,5. За зъдържане, много трудно става, най-добре е между лунуванията да се храниш разделно. Като лунувам - на следващия ден ям плод, зеленчуци, чисто месо. Постепенно включвам различни храни и така въръщам от свалените кг, но не всичко. За месец - 3-4кг могат да се смъкнат.

Много ти благодаря за отговора!  bouquet Свършвам режима и идвам веднага при вас.

# 14
  • Мнения: 1
 Добро утро  Grinning
 Ще се включа за 19.03 - 20.03 , принципно съм на 90-дневната диета и ми се пада белтъчен ден, но мисля че няма да е проблем да карам на вода и фрешове (колко фреша може да се изпият?).

# 15
  • Мнения: 116
Никога не съм правила такава диета или да кажа прочистване, но много ми се иска, най-вече заради здравословния ефект. Ще се пробвам тази неделя и дано издържа, защото май не ми се е случвало и един ден през живота си да съм гладувала.
Моите приятелки повечето са на тази диета и все ме насърчават. Така че събирам сили от сега!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 773
Здравейте
След като започва утре вечер в 21 часа, това значи ли, че до тогава мога да хапвам? Laughing

# 17
  • Мнения: 8
       Аз постя и ще се включа и в тази диета. Много ми харесва Все някак ще се справим за малко, пък и като се поддържаме ще е много по лесно. Хайде да напазарим портокали, лимони, и кой, каквото обича за сокове. Отивам на пазара.

# 18
  • Мнения: 116
да , и аз съм се засилила да ходя на пазар

мисля да си купя и червено цвекло, и моркови и чушки и да правя комбинации Simple Smile))

# 19
  • София
  • Мнения: 1 724
Запис

# 20
  • Варна
  • Мнения: 773
Може ли да се пие сок и от моркови и други зеленчуци? Аз реших, че трябва само от плодове.

# 21
  • Мнения: 149
Естествено, че може да се пие сок от зеленчуци, аз дори ги предпочитам.

# 22
  • Мнения: 116
Може ли да се пие сок и от моркови и други зеленчуци? Аз реших, че трябва само от плодове.

ами така пише на първа страница на темата във въвеждащия текст "По време на диетата, която продължава най-малко едно денонощие, е добре да се приемат само течности - минерална вода, плодов чай без захар, прясно изцедени плодови и зеленчукови сокове, много малко рядко кафе без захар."

аз най-вече заради това се навих

# 23
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
Аз започнах с тридневната
Снощи вечерях към 19 ч и от днес сутрента съм на 1 чай, 1 ябълка и 1 портокал. и около литър вода
Успех момичета и на вас!!! Hug

# 24
  • Мнения: 159
Аз от фазите нищо не свалям, но съм упорита и си ги спазвам.
Декември качих 6 кг. и от тогава все гладувам на фазите и няма никакъв ефект.
Но и днес ще мизерствам какво да се прави такава ни е съдбата на нас застаряващите.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 773
На последък имам проблеми със стомаха, но ще видим дали ще издържа.

# 26
  • Мнения: 8
аз пак хапнах стабилно маслини, хляб и фъстъци, понеже постя.Ще изтрая един ден, а следващия път може и три да направя. Хайде повече хора да споделят има ли смисъл във всичко това.

# 27
  • Мнения: 116
хайде и аз хапвам за последно.... успех на всички...

утре новите като мен, ще имаме мужда от насърчаване...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 773
Аз си лягам, защото почнах да мисля за храна и то от сега Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 8 522
Бройте ме и мен за диетата!

# 30
  • Мнения: 1
От вчера съм на вода - 4литра Simple Smile Днес едно чайче за закуска Wink

записвам се да ви следя  bouquet

Успех на всички

# 31
  • Варна
  • Мнения: 773
На мен вече ми се вие свят, до довечера не знам дали ще издържа.

# 32
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
Вчера 2 ябълки и 2 портокала, 3 лъжици кисело мляко, 3 чая и 2 литра вода
Днес на 2 чая и около литър вода.
За утре съм си приготвила - 1 грейпфрут, 1 ябълка и айранче

# 33
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Не съм лунувала от доста време,а имах много добри резултати преди!Включих се и аз от снощи,да видим как ще е,че съм с МЦ!Успех на всички!!! Hug

# 34
  • Мнения: 116
Здравейте,
тази нощ само храна сънувах Simple Smile
днес сутринта едно чайче изпих, а сега за обяд си направих един коктейл издени червено цвекло, моркови, ябълки и портокал... много ми се услади

за сега не изпитвам глад, само по едно време преди обяд малко ме заболя стомах, но хапнах една лъжичка пектин, надявам се, че може

хайде успех на всички!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 773
Аз вече изпих три фреша, почти един литър вода, и един сок от моркови. Не съм гладна, но леко съм неадекватна.
Довечера ще ядете ли нещо?

# 36
  • Мнения: 159
Аз със сигурност, но малко. аКО ОТ НЕРВИ НЕ СИ ЛЕГНА ПРЕДИ 21:41.

# 37
  • Мнения: 0
koga e sledvashtata lunna dieta i dokoga prodaljava--kakto i tazi koyato e ot vchera do koi den e?

# 38
  • Мнения: 116
koga e sledvashtata lunna dieta i dokoga prodaljava--kakto i tazi koyato e ot vchera do koi den e?

виж на първа страница на темата, пише всичко... за да не го копирам тук и да спамя...

има различни варианти може да се спазва по 24 часа или по три дни, може да е във всяка фаза на луната - тоест по веднъж на седмица или веднъж на месец, както ти е по-лесно и зависи от резултатите, кото искаш да постигнеш

но там ще видиш по- подборно... най-отдолу под снимката има линк с датите

# 39
  • Мнения: 19
И аз до тук съм на два фреша от портокал,два чая и незнам колко вода.Много ме боли главата и ми се вие свят,но ще издържа Laughing.Опитах с тридневката,но неиздържах Cry.

# 40
  • Мнения: 0
ako sam izyal samo edno burkanche kiseli krastavichki tova znachili che sam razvalil lunnata si dieta-za smetka na tezi krastavichki sam izpil dnes 200 grama kola?

# 41
  • Мнения: 0
na treti april e novolunie -pravili se togava dieta ili samo na palnolunie se pravi -i kakvi sa tezi edna chetvart i t.n. znachili che dotogava tryabva da se pravi dieta?

# 42
  • София
  • Мнения: 1 724
От събота съм минус 1,300 кг, но днес не издържах- хапнах малко сьомга, малко зелен боб Embarassed

# 43
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
Има ли някой който да остава за тридневката?
Аз продължавам и днес. До сега 1 ябълка и 2 кивита
Хайде дайте си резултатите Hug

# 44
  • Варна
  • Мнения: 773
Аз няма да продължавам. Като за начало 24 часа ми стигат да не взема да се разваля  Mr. Green Свалила съм 1 кг  Peace

# 45
  • Мнения: 19
И аз да се отчета -1.100 само от вчера Laughing.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 724
Аз продължавам, макар и супер тъпо- в събота на 1 грейпфрукт, резултат минус 1,300 вчера с малко хапване резултат нула, днес на плодове... Embarassedмалко ме е срам да си призная,нооо важното е, че продължавам. Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 807
За онзи ден и вчера - почти 2 кг!

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте!Аз не започнах детокс този месец и много съжалявам Embarassed,затова искам да попитам мога ли да го направя сега на последна четвърт(26.03)т.е от 24.03до26.03 и на 27.03да захраня newsm78?

# 49
  • Мнения: 116
ами аз съм с 1,5 кг надолу, но днес такъв глад ме гони, че най- ще си го възстановя...

Simple Smile))))

# 50
  • София-Варна
  • Мнения: 119
За 24ч -1.500кг.за сега задържани с леко захранхване с трици+к.мляко и 2 варени яйца!

# 51
  • Мнения: 8
За 24ч -1.500кг.за сега задържани с леко захранхване с трици+к.мляко и 2 варени яйца!
аз свалих също 1.500 кг за 24 часа, като наблегнах на зеленчуков бульон. Понеже постя не усетих никакъв глад и разлика. Сега си хапвам и ще продължа с тази диета. следя ви. Само искам да споделя, че се чувствам много добре и като за първи път това ме обнадеждава, че ще продължа.

# 52
  • Мнения: 1
Аз съботата я изкарах само на вода и едно парченце шоколад, защото мми се зави свят. Но като не съм прочела както трябва, така ще е.
Само някой да ми потвърди: могат да се пият течности по време на лунуването: вода, чай не подсладен, фреш, зеленчукови бульони и в краен случай някой плод  newsm78

Натурални сокове може ли?

За да съм подготвена за следващия път  Wink

# 53
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
Аз на третия ден следобяд не издържах и се захраних леко, днес сутрента се теглих и бях 1,5-2 по-малко.  Wink

Аз съботата я изкарах само на вода и едно парченце шоколад, защото мми се зави свят. Но като не съм прочела както трябва, така ще е.
Само някой да ми потвърди: могат да се пият течности по време на лунуването: вода, чай не подсладен, фреш, зеленчукови бульони и в краен случай някой плод  newsm78

Натурални сокове може ли?

За да съм подготвена за следващия път  Wink

Нат. сок НЕ! Подсладени с консерванти и бог знае какво още съдържат! Само прясно изцедени сокове!!!

# 54
# 55
  • Мнения: 0
na 3 april e novolunie-pravili se togava dieta i ako iskam da e tri dnevna ot koga da zapochna??

# 56
  • Мнения: 149
na 3 april e novolunie-pravili se togava dieta i ako iskam da e tri dnevna ot koga da zapochna??
Тридневката включва 2-ри, 3-ти и 4-ти април.

# 57
  • Мнения: 0
na novolunie ili na palnolunie ima po-golyam efekt i rezultat ot dietata?

Общи условия

Активация на акаунт