Да преправим старите мебели - 7

  • 94 758
  • 754
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 718
Радина, според мен в цвета на стената е най-удачно, или в подобен нюанс. Ярките цветове освен много активни акценти, трябва да са и в цялостна концепция с останалата част от помещението.

Аз, да ви кажа, обмислям дали да не довлека един огромен люлеещ се стол от вилата. Нещо подобно на този

Виждам го светъл, с някакви свежи възглавници, в единия ъгъл на спалнята Thinking

И един въпрос: някой да е мяркал по магазините правоъгълна плетена кашпа? Трябва ми за една ниша в коридора, ще съм благодарна ако някой ме насочи Grinning

# 151
  • София
  • Мнения: 6 094
Плетени кашпи съм купувала от един магазин на ъгъла на "Цар Симеон" и "Д.Петков".

# 152
  • Мнения: 718
Плетени кашпи съм купувала от един магазин на ъгъла на "Цар Симеон" и "Д.Петков".

Правоъгълни има ли?

# 153
  • София
  • Мнения: 6 094
Аз последно пазарувах през юли. Купих квадратна. Има нестандартни неща, но не зная дали има правоъгълна.

# 154
  • София
  • Мнения: 642
Да попитам и аз нещо за вратите...
В момента освежаваме стените с латекс - акрилатен на Боро. Тъй като ще ни остане от него, дали ще може да покрие врата боядисвана с блажна боя? newsm78

# 155
  • Мнения: 2 433
Да попитам и аз нещо за вратите...
В момента освежаваме стените с латекс - акрилатен на Боро. Тъй като ще ни остане от него, дали ще може да покрие врата боядисвана с блажна боя? newsm78


Да - 100%

у дома отдавна всички вррати са с латекс и отгоре акрилен безцветен лак. Естествено латекса е върху блажна боя и то поне 2 слоя/блажна боя/ Латекса минах - 3 ръце

# 156
  • Мнения: 2 268
did_di, vesi1 ,

Аз си боядисах дограмата и част от вратите в черно и съм много доволна. Смятах да са бели, конвенционални, но установих, че при мен е много прашно и первазите постоянно изглеждат мръсни от този прах. И така покрай первазите, които направих черни, за да си отиват направих и дограмата на прозорците и вратите. Но на мен са ми черни и кухненските шкафчета, а кухнята, трапезарията и холът са ми отворени и стои добре.
Твоите ако са малки, черното ще ги прави още по-малки. Може би както са ти предложили - или в друг контрастен цвят или да се сливат със стените.



Последна редакция: вт, 29 мар 2011, 17:21 от Melany99

# 157
  • Мнения: 718
Аз последно пазарувах през юли. Купих квадратна. Има нестандартни неща, но не зная дали има правоъгълна.

Благодаря ти много, ще разгледам тези дни  Grinning

# 158
  • Мнения: 2 268
Да попитам и аз нещо за вратите...
В момента освежаваме стените с латекс - акрилатен на Боро. Тъй като ще ни остане от него, дали ще може да покрие врата боядисвана с блажна боя? newsm78


За вратите - не знам, но на мен една от стаите ми беше боядисана с блажна боя, когато купихме къщата и то точно, когато са я обявявали за продажба. Явно собствениците са си нямали понятие от боядисване, бои и т. н. и са намацали боята, за да прикрие мръсотията. Стоеше на четки и беше ужасно просто. Малко поизшкурих и си сложих латекс отгоре. Засега стои, да чукна на дърво. Вратите, както писах по-горе са ми черни, също боядисвани с латекс, но тяхната основа беше МДФ май.

# 159
  • Мнения: 2 456

И един въпрос: някой да е мяркал по магазините правоъгълна плетена кашпа? Трябва ми за една ниша в коридора, ще съм благодарна ако някой ме насочи Grinning
В COMO има такива плетени, правоъгълни кашпи. Аз си купих от там комплект една голяма + 3 малки

# 160
  • sofia
  • Мнения: 8 932
baibibi, Melany99, благодаря за мненията.
Концепцията на помещения е такава, каквато я направя  Laughing нямам с какво да се съобразявам. Наличните ми мебели са три чамови скрина, само лакирани и бюрото и няколко шкафчета+бюро в детската, талашитени, цвят "бозав". Кухня тепърва ще правя, защото ще я местя от сегашното й място.
Стените ще са с тапети. За едната стая даже съм ги купила  - бели на сини и жълти цветчета, щорите в тази стая са жълти.
Ето това ми е шалтето в спалнята за момента....поне няколко години ще го ползвам....май само с него ще се съобразявм, а то дава свобода на действие  Simple Smile

Това с латекс върху блажна боя ми звучи странно, но не пречи да пробвам.

# 161
  • Мнения: 2 433

И един въпрос: някой да е мяркал по магазините правоъгълна плетена кашпа? Трябва ми за една ниша в коридора, ще съм благодарна ако някой ме насочи Grinning
В COMO има такива плетени, правоъгълни кашпи. Аз си купих от там комплект една голяма + 3 малки

От кауфланд си купих плетен кош - правоъгълен и дълбок...

# 162
  • Мнения: 718
Спунк, Чин, Джули, благодаря ви, ще разгледам Simple Smile Кош не ми върши работа, те обикновено с основа квадрат. При мен трябва да е нещо хем правоъгълно, хем тясно и високо, защото ще го слагам между 2 врати в коридор.
Ще докладвам после какво съм свършила Simple Smile

# 163
  • Мнения: 2 433
фелиси...виж какво точно е това закоето говоря...
http://media.snimka.bg/8272/022798541.jpg?r=0
гледай под стълбата зеленото. В него се побират 2 възглавници и 2 одеала.
Правоъгълник е. Струва 14л. и стотинки в Кауфланд. Има го и в цвят тъмнобежево. Всъшност средно между мляко с какао и сиво

# 164
  • Мнения: 718
Мне, подобно имам, но няма да ми свърши работа. Трябва да е тясно, плитко и високо Rolling Eyes

Нещо такова, само че високо

Сега ми хрумва, че мога да помоля дърводелец да ми скове по точен размер, а аз да си го боядисам Thinking Мисля вътре да слагам сухи цветя, клечки, клони, такива неща Laughing

Джули, благодаря ти много! Hug

Общи условия

Активация на акаунт