Да преправим старите мебели - 7

  • 94 782
  • 754
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 111
*Oryx* а ти защо искаш да махаш декоративните елементи, мен точно те много ми харесват, помисли си- може да я боядисаш бяла и само да смениш дръжките, видях подобна и много ми хареса, ще се опитм да намеря снимката

 Ами много ретро ми се виждат Simple Smile а аз харесвам по-изчстени неща. Дори сигурно ще я разфасоваме секцийката и горната надстройка ще е отделно. Пак ще го обмислим , тъй като става въпрос за мебели на майка ми ,  които тя ще си ползва Simple Smile
 Ако успееш да намериш снимки или линк към някой , който е правил подобна секция ще съм много благодарна   bouquet

# 241
  • Варна
  • Мнения: 1 571
*Oryx*, виждала съм в темата подобни секции, боядисани с акрилатна боя, става добре, за съжаление не мога да дам линк. Аз също умувам над подобна, но целата е да остане дървесната шарка а не плътен цвят.
П.П. Виж тук има няколко снимки http://staritemebeli.multiply.com/photos/album/47/47#photo=28

# 242
  • Мнения: 6 295
Много приятно покритие. Перфектен ефект просто!

Рових се в сайта на Осмо, за да видя какви са съставките на маслата им, но не намерих.
Байбиби, би ли преписала описанието тук? Praynig
Ровейки се, виж на какво попаднах:
Number of coats: 1 coat is sufficient, a top coat from the Osmo product range must follow within 1 week of application.

# 243
  • Мнения: 1 091
Ще трябва да се върна да ви изчета, че съм пропуснала темата.

# 244
  • Мнения: 8 999
Рових се в сайта на Осмо, за да видя какви са съставките на маслата им, но не намерих.
Байбиби, би ли преписала описанието тук? Praynig

Ето какво пише на кутията /за съжаление стикерът с превод на български е закрил почти изцяло оригиналния текст, та затова ти преписвам българския вариант за цветно прозрачно финишно масло с вакса Decorwachs Transparent/: Състав: около 50-60% твърдо вещество, основа на естествени растителни масла и вакси: слънчогледово и соево масло, восък от карнауба и канделила. Пигменти - железен окис и органични пигменти - позволени официално за употреба в хранителната промишленост.

# 245
  • Мнения: 621
Здравейте,момичета!
Подът ни е с балатум,бял,с почти незабележими шарки,много хубав.Но вече е поизхабен,с разни петна,с изгорени дупчици от камината и вдлъбнатини от мебелите.Жилището не е наше и не можем да го сменим,нито да сложим друг вид настилка.Има ли някакъв начин да го докараме до приличен вид?
А тези масла за боядисване на мебели в друг цвят...трябва ли задължително да се мине с шкурка повърхността преди да се нанесе маслото?

Последна редакция: сб, 09 апр 2011, 21:28 от Viktoria09

# 246
  • Мнения: 6 295
Рових се в сайта на Осмо, за да видя какви са съставките на маслата им, но не намерих.
Байбиби, би ли преписала описанието тук? Praynig

Ето какво пише на кутията /за съжаление стикерът с превод на български е закрил почти изцяло оригиналния текст, та затова ти преписвам българския вариант за цветно прозрачно финишно масло с вакса Decorwachs Transparent/: Състав: около 50-60% твърдо вещество, основа на естествени растителни масла и вакси: слънчогледово и соево масло, восък от карнауба и канделила. Пигменти - железен окис и органични пигменти - позволени официално за употреба в хранителната промишленост.
Baibibi, благодаря за отговора.  bouquet Наистина са абсолютно натурални тези масла Осмо, не вярвах чак толкова! Аз използвах един продукт за градинските мебели, от който останах доволна (постига се хубав, натурален ефект), и исках да сравня дали си приличат като състав, но моят е на база на акрилни смоли, така че и дума не може да става за сравнение. Simple Smile)))))
Ако успея да открия Осмо или нещо, което прилича, ще го използвам и аз за трапезарната ни маса, която си беше много красива, но наскоро я наклепах с "каноконлит", а това няма почистване, освен с остъргване и ново лакиране.

# 247
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета!
НЕ веднъж съм изказвала възхищението си за това,което правите ,страхотни неща   bouquet

Искам да ви попитам възможно ли е да се смени цвета на чамова кошара без да се шкури лака и  Thinking

Кошарата е тази:
http://www.prikachi.com/images/873/3206873O.jpg

Исками се да стане цвят бреза или поне подобно на това,защото такава каквато е сега няма да си подхожда особено:
http://www.prikachi.com/images/279/3203279g.jpg

Възможно ли е да се боядиса с нещо без да се шкури?Може би някакъв грунд за сцепление...или нещо,с което става по-лесно,че не ми се нагълтва с прахоляк точно сега  newsm78

# 248
  • Мнения: 718
Байбиби, ти си абсолютен шампион по мащабност на проектите, браво за търпението! Grinning Шкафът е внушителен и е станал много добре. И според мен вратичките на кухненските шкафове трябва да се подменят, че така много еклектично  Wink

Искам да ви попитам възможно ли е да се смени цвета на чамова кошара без да се шкури лака и  Thinking


С алкидна боя, с всякакви грундове и контактни препарати според мен има риск да се олющи в последствие. Имай предвид обаче, че алкидната боя е гланцирана.

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Елфи, на мен ми идва на ум да я минеш с леко разреден бял лак.
Кошарката изглежда запазена и ако няма наранявания по лаковото покритие, мисля че ще се получи  Peace
Но пък няма да може да се мине с грунд. Според мен няма  да се стича лака, но все пак може леко да я надраскаш с шкурката.

# 250
  • Мнения: 2 172
Бени...нищо и няма на кошарата,запазена е целостта и.

И аз си помислих за някакъв светъл лак,просто да се смени малко фасона,но дали ще стане?И ако се надраска повърхността малко няма ли да стане на петна или различно,там където  е шкурено и там ,където има лак  Thinking

# 251
  • Варна
  • Мнения: 1 231
...
Искам да ви попитам възможно ли е да се смени цвета на чамова кошара без да се шкури лака и  Thinking
Кошарата е тази:
http://www.prikachi.com/images/873/3206873O.jpg
Исками се да стане цвят бреза или поне подобно на това,защото такава каквато е сега няма да си подхожда особено:
http://www.prikachi.com/images/279/3203279g.jpg
Възможно ли е да се боядиса с нещо без да се шкури?Може би някакъв грунд за сцепление...или нещо,с което става по-лесно,че не ми се нагълтва с прахоляк точно сега  newsm78

Че тя добре ти се връзва с пода, недей я разваля. А ако много ти се иска да я префасонираш, направи я бяла, ще си пасне добре с белите акценти по стените и мебелите. Wink

# 252
  • Мнения: 1 629
Момичета сдобих се с четири табуретки. Вчера си ги прибрах от една приятелка та сега ще ги ремонтирам. Търсих идеи, но  не открих никъде. Чудя се как да съчетая цвят на крачетата с дамаска. Има ли някъде идеи за табуретки?

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Новодомец, изчерапала си си лимита за лични и затова пиша тук,
за краклето разрови последните ми публикации - показала съм два различни ефекта. Ако ти допаднат ще ти обясня подробно как се получават Hug

# 254
  • Мнения: 6 295
...
Искам да ви попитам възможно ли е да се смени цвета на чамова кошара без да се шкури лака и  Thinking
Кошарата е тази:
http://www.prikachi.com/images/873/3206873O.jpg
Исками се да стане цвят бреза или поне подобно на това,защото такава каквато е сега няма да си подхожда особено:
http://www.prikachi.com/images/279/3203279g.jpg
Възможно ли е да се боядиса с нещо без да се шкури?Може би някакъв грунд за сцепление...или нещо,с което става по-лесно,че не ми се нагълтва с прахоляк точно сега  newsm78

Че тя добре ти се връзва с пода, недей я разваля. А ако много ти се иска да я префасонираш, направи я бяла, ще си пасне добре с белите акценти по стените и мебелите. Wink

Съгласна съм с Риа, че кошарката не се къса от цветовете на стаята, напротив - връзва се.
Мисля си и за още нещо също така: Ако искаш да пребоядисаш/ лакираш кошарката, трябва доста да внимаваш в избора на материали, за да бъдат максимално безвредни за новороденото бебе. Грундове, бои... имаш ли смелост да решиш на своя глава какви материали да подбереш за леглото на едно новородено? Peace

Общи условия

Активация на акаунт