Юлчета 2008 (Тема 145)

  • 65 029
  • 746
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 741
 Села Ви, пожелавам ти едно спокойно и безпроблемно майчинство  Hug

# 106
  • София
  • Мнения: 1 946
Гнидка, и аз веднъж шамаросах яна, защото ме изкара извън нерви. После много съжалявах.
Впрочем напоследък така се е разглезила, че на моменти не знам какво да я правя.
Исках да ви питам вие подкупвате ли ги? Знам, че е вредно, ама се хващам, че го правя.

# 107
  • Мнения: 367
Астарта  Hug

 Села Ви,стискам палци за успешен финал!Големи килограми си качила  hahaha Бях забравила,че юлките са манекенки  Flutter

НБМ ,дано всичко е наред  Hug

 Гниде,нали съм ти казвала,че императрица трудно се отглежда,но иначе са добрички  Heart Eyes
 
п.п още се кърмим ние   Grinning Любимата реплика на Алекс"Мойто цици"


# 108
  • Варна
  • Мнения: 441
Сакси, аз го приемам като поощряване  Laughing и награда. Просто не знам как да го накарам да направи нещо, не трябва със заплахи, не трябва с подкупване  ooooh!... От две седмици използва гърнето с обещание за подарък, голяма кола от баща му  Rolling Eyes. Сега му обещах, че като го взема от яслата следобед ще отидем за кексче в магазина, така се поуспокоява и знае какво да очаква.

# 109
  • Мнения: 79
Благодаря ви за милите думи   bouquet

Гнидка, за какво си обидена? Аз уж чета наред пък май съм пропуснала newsm78

НБМ, не се тревожи, пусни си тест, за да ти е по-спокойно.

Аз също на моменти май подкупвам Йоана, всяка събота ходим заедно да пазаруваме, това си е едно такова наше време само двете и винаги й купувам каквото поиска от магазина. Е , на моменти малко прекалява и се налага да й коригирам желанията, но пак горе-долу става на нейното.

# 110
  • Мнения: 479
Селави, пошегувах се  Wink

Иве, права си. С Катето положението е ни се води, ни се кара, оно си сака  Laughing

Аз редовно я заплашвам, защото често не намирам никакъв друг начин да я убедя да направи или не нещо. Когато ми каже "не" и аз й казвам, че ще й кажа "не", когато ми поиска нещо. И наистина го правя, та така скланя понякога.

Срещу рубеолата нали децата се ваксинират задължително  newsm78 Все повече почвам да се съмнявам в ефективността на ваксините  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 09:48 от Гнидка

# 111
  • Мнения: 222
момичета кокичета  Hug не съжалявайте за ударените шамари на децата си....не се чувствайте виновни...ще ви цитирам една мисъл от книга на Ерик-Еманюел Шмит "Да се мислиш за Господ е най-често срещаната нагласа при деца, които никога не са били бити"  Laughing едно шамарче няма да навреди  Peace
да ви споделя нещо като съм още на тази вълна  Wink от известно време доста успешно се справям със сърденето, тръшкането  и т.н. на Мати...не вярвах, че ще работи, четох го в една книга...казва се техника на отразяването  - когато започне да се сърди, обикновено има някаква причина и се опитвам да я разбера дали е физиологична или психологична, като разбера кое от двете започва предположенията например сърдиш се защото тати ти се скара за еди кое си и той даааа и така се успокоява. Основната идея на тази техника е детето да разбере много ясно, че вие сте наясно с неговите чувства - дали го е страх, дали е разгневен, дали се страхува и т.н.
Казвам го защото една моя позната се оплаква че сина й много бил непослушен, тя беше изнервена и т.н и аз й разказах за този метод и тя ми казва: ама аз знам че иска да пипа едни стъклени чаши..И аз й казах ама той знае ли, че ти знаеш какво иска да пипа той????
и така....дано да съм била полезна  Hug

# 112
  • Мнения: 790
Много се кефя, че пак се разписа темата. В другата ми тема е някак сухо. Много се пише, ама как пък никой досега не се е хванал за косите. Скука ви казвам.....Само питат, това кога да въведя и давате ли вигантол.....  ooooh!

Точно се разправям със Симона, че ще казвам на всичко, което иска "няма" така както тя ми каза и гледам за това си пишем и в темата. Аз така процедирам, а Мартин подкупва. Шоколадовите яйца у нас вървят с пълна пара. Явно ще сме джънк родители, въпреки всичките си амбиции да не сме.  Tired

Сега Шада ще се появи от някъде, знам си.  Party  Hug

# 113
  • София
  • Мнения: 3 411
Да ви питам, водили ли сте децата на планина през зимата? Искам да заведа Мариела, но да си е планина със сняг, борове и т.н., чудя се дали не е много малка? Сигурно ще й бъде скучно, но ми е съвестно че от както се е родило горкото диша само този отровен въздух в София.  Sad

# 114
  • Варна
  • Мнения: 441
Тони, как ще е малка за планина, води я не се чуди  Laughing. УНГ специалиста каза задължително зимата на планина, а лятото да спи на плажа  Crazy. Тази зима в Банско видях колички с новородени горе на пистата.
Оле, не сте само вие с шоколадите  Hug.

# 115
  • София
  • Мнения: 3 411
На мен малко ми трябва, ще разгледам в нета какви са вариантите. Ако някой е ходил на планина с детето и му е харесало - нека сподели плс.

# 116
  • София
  • Мнения: 334
Aelia, надявам се вече да не преживявате подобен ужас  Hug Хубаво е, че сте овладели ситуацията навреме.

Киса, честито! Simple Smile Много спокойна и щастлива бременност ти желая!

ТоНи, разбира се, че можете да идете на планина и през зимата  Laughing Сама казваш за отровния въздух тук, просто харесайте и място, където няма да е много претъпкано с народ. Радвам се, че се разписа  Hug

Оле  Laughing Както винаги, развесели ме Simple Smile

(...) казва се техника на отразяването  - когато започне да се сърди, обикновено има някаква причина и се опитвам да я разбера дали е физиологична или психологична, като разбера кое от двете започва предположенията например сърдиш се защото тати ти се скара за еди кое си и той даааа и така се успокоява.  (...)

В такъв случай бих ти препоръчала и книгата "Детето и ние" на д-р Хаим Гинът Simple Smile Любима ми е, пропита е с много обич и уважение към децата. От всичко, което до момента съм изчела по темата детска психология, тази ми допадна най-много като подход, отделно, че е приятна и за четене.

НБМ, стискам ти палци  Hug

# 117
  • Мнения: 222
julie.k мерси, ще потърся книгата  Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 553
NBM, стискам палци да си имаш антитела и нито ти, нито Дени да се заразите, за да ти е по-спокойно !  Hug

# 119
  • София
  • Мнения: 285
да ви споделя нещо като съм още на тази вълна  Wink от известно време доста успешно се справям със сърденето, тръшкането  и т.н. на Мати...не вярвах, че ще работи, четох го в една книга...казва се техника на отразяването  - когато започне да се сърди, обикновено има някаква причина и се опитвам да я разбера дали е физиологична или психологична, като разбера кое от двете започва предположенията например сърдиш се защото тати ти се скара за еди кое си и той даааа и така се успокоява. Основната идея на тази техника е детето да разбере много ясно, че вие сте наясно с неговите чувства - дали го е страх, дали е разгневен, дали се страхува и т.н.

Това и при нас работи  Peace!

Тони, не се чуди, ами тръгвайте към планината. Маги за първи път беше на планина на 6 месеца и не сме имали проблеми, за голямо дете пък съвсем няма от какво да се притесняваш. За по-дълъг период ли планирате или за уикенда? Ние тази година почти пропуснахме, няколко качвания на Витоша за по ден и това беше.

Случва ми се да подкупвам, но понякога няма как  Laughing. Също твърде често поставям условия, заплашвам чат-пат и особено като не хваща декиш, не ми харесва този подход  Mr. Green.

Юле, записвам си заглавието в тефтерчето  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт