Юлчета 2008 (Тема 145)

  • 64 979
  • 746
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 324
Само сметката с годините е малко „крива”, ама хайде ще се направя, че не съм забелязала  Wink

Много са сладки тези юлчета, бе пу-пу   Heart Eyes

Михаил понякога ми казва: "Мамо, моля те, ако обичаш, може ли да ми дадеш малко водичка." Толкова любезности за едната вода  Crazy Crazy

За приспиването – четем приказки, а иначе си спи при нас, защото просто няма къде другаде  Mr. Green

Подарък още не съм избрала. Той си е харесал една бебешка играчка и ще му я взема, че вече я сънува. Другото не знам какво да е, на нищо не мога да се спра. Имам да избирам подарък и за мъжа ми и за майка ми и вече ще се побъркам на тази тема  Crazy

За РД – майка ми става на 50 малко след РД на Михаил и се разбрахме тази година родата да не се пренася до Обзор, а направо да им направим общ празника и тогава да си подаряват подаръците.
А и на мен започна да ми харесва идеята  точно на датата да си отбележим събитието само тримата  Blush

От 1 час го пиша това, много неспокойно спи Михаил днес - през 5 мин. проверява дали съм до него и ме вика да го гушкам.

# 601
  • Мнения: 79
Агата, успех в изпълнението на плана.

Какво става с Нинчето? Преди пишеше редовно, сега нещо се е позагубила.

Наши познати ни подкачат, че като съм забременеела с трето... малко страшничко ми звучи, не за друго ми как ще ги издържаме три деца.

За Нац. среща съм ок,ама да е малко понататък Simple Smile, че да можем да се включим.

# 602
  • Мнения: 479
Само аз ли не разбрах какъв е плана на Агата  Crazy

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Само аз ли не разбрах какъв е плана на Агата  Crazy

Ей го на:
1.10.03.2005
+  +   +      +
2.05.07.2008
------------------
3.15.10.2013

Или може би трябва да го оцветя в синьо  Party

# 604
  • София
  • Мнения: 2 883
Хахаххаа , Дуци, Сакси, много се смях на вашите истории  Joy

Май само аз не си разсънвам децата добре преди детска  Embarassed Обличаме се спящи и едвам стават да си измият зъбите и след 5 мин. сме тръгнали  Crazy
А любо като ги кара, стават в 8.30ч и в 8.55 вече са в детската  Mr. Green

Леле, много смели майки има в тази тема  Hug В другата ми темичка сме само няколко с по две деца, а тук вече сумати хора споменаха за трето  Shocked Ако е заразно, няма да влизам тук, ей   Crossing Arms

Нац. Среща на Гърция, септември на ол инклузив....какво ще кажете  Sunglasses

# 605
  • Мнения: 790
Само сметката с годините е малко „крива”, ама хайде ще се направя, че не съм забелязала  Wink

Нали не искаш да чакаме още 2000 години за третото на Аги  Laughing МижИ там и се прави, че не виждаш.  Grinning

Симона чак сега вдяна да нарежда пъзели, а вие кога ки коментирахте..... Crazy

Учтивостите явно са период, а не заслуга на лелките от детската, защото Симона и тя е на тази вълна, както и любеобвилноста и е на дневен ред. Поне в това не изостава:)
До преди един два месеца периода беше на "малко и голямо". От всичко искаше по "мъничко, не много". Това като че ли отшумя. Сега започва изречения с "ами....."

И знам, че не е за тази отчетна, но Радо е с бронхолит. Правят му инхалации с 0.2 вентолин 3 пъти на ден в болницата, бият му урбазон всеки ден заедно с АБ амикацин. Пиша го защото имаше деца с бронхолити тука и искам да си сравня часовника, дали не прекаляват тука лекарите в ТГ с лекарствата? Също нямаше ли някакъв масаж, за отхрачване? Абе, всякаква информация, която може да ми е от полза приемам, може и на ЛС, за да не спамя тука излишно.

Отделно разглеждам инхалатори за домашна употреба за в бъдеще, та ако имате някакви препоръки, мнения, наблюдения, модели, цени, всичко..... Hug

# 606
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Дени е също със страхотна кашлица и в пред-бронхеолитно състояние. Пие сироп Вентолин и Проспан, също и антиалергични капки Ксизал.
Утре сме на консултация с една специалистка, да видим защо все на кашлица му избива.

# 607
  • София
  • Мнения: 1 902
Оле,ние бяхме на инхалации с Вентолин през 4часа,но незнам по-колко,Урбазона само две инжекции отнесе после му го спряха,за домашен инхалатор ми казаха да не взимам"за сега"иначе този в болницата беше много хубав-Пингвин...незнам фирмата Embarassed
Ние сме добре,Алекс е здрав откакто не е на ясла...вече 2 месеца ThinkingЩе видим от Септември какво ще се получи Whistling

# 608
  • София
  • Мнения: 2 883
Ние имаме инхалатор небулизатор, ето такъв http://e-apteka.bg/node/34
По препоръка на Пърли го взех  Peace

# 609
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте:) Ние сме на гости на майка ми в Петрич, тук Петър е много по-добре. На педиатърката казах онзи ден, че не искам да слагам повече ваксини и че според мен има реакции след последната.  Казах и да помисли как да го направи и ще коментираме следващия път. Тя прояви донякъде разбиране, макар че не беше напълно убедена в моята теза.
Оле, Петър беше с бронхиолит януари и също правихме инхалации с вентолин за няколко дни, после само с физиологичен разтвор. Урбазон не са му били. АБ приемаше цели две седмици. Инхалатор имаме като този на кетито по препоръка на педиатърката ни.
Аз да ви се похваля наскоро приключих с онлайн курс по хомеопатия за майки и вече два пъти успешно се справям с остри случаи при Маги за броени дни:) Онзи ден като пристигнахме в Петрич вдигна малко над 39 градуса температура. Майка ми беше много възмутена че не и дадох нищо за да я сваля. Вечерта и дадох два приема на хомеопатичното, до сутринта температурата беше почти нормална, а до края на деня беше напълно здрава:)
С Петър обаче не мога да се справя сама и търся професионална помощ.
Ками, ами признаците са следните - както си е добре и след да речем плач или по-интензивно движение започва да диша тежко-тежко, чува се типично свиркане на гърдичките и понякога кашля. След час-два му минава все едно нищо не е било.
Надявам се да стопираме навреме нещата, доколкото си спомням твоята Вероника беше с астма, знаеш каква мъка е! Надявам се, че при нея всичко вече е наред, отдавна не съм влизала във форума и съм пропуснала, ако си споделяла нещо.

За рождения ден на Маги ще бъдем на почивка. Планирам да го отпразнуваме съботата след това, че Магичка много се вълнува, а пък миналата година беше съвсем скромно заради новородения Петър.
Неговият ще отпразнуваме в най-тесен кръг, че много ще ми дойдат два рождени дни, т.е. три, ако броим и таткото;) в рамките на пет дни. Догодина като разбира повече ще направим нещо по-специално и за него.

# 610
  • Мнения: 2 740
 Ние пък сме с пневмония, усложнение след грип.....Започнахме с хомеопатия, но нещо нямахме връзка с хомеопата и мъжа ми се предаде и настоя да дадем АБ.  Sad
 И поради това, че нямахме връзка с него, а и после той се държа твърде грубо като разбра, че сме дали АБ искаме да си сменим хомеопата, но това е даста трудно, защото в областта няма много класически хомеопати......

 Katche , всички модули ли изкара на онлайн курса? Започвам да се чудя дали не го карам и аз, че нещо няма на кой да разчитам.......

# 611
  • Мнения: 2 323
Само аз ли не разбрах какъв е плана на Агата  Crazy

Ей го на:
1.10.03.2005
+  +   +      +
2.05.07.2008
------------------
3.15.10.2013

Или може би трябва да го оцветя в синьо  Party

Честно казано, и аз в първия момент не се сетих, за какво става дума. Ама наближило, хахахах трябва и да се работи по въпроса  Mr. Green Може и в синьо, че е такава поръчката Simple Smile
НБМ, ти как си, малко останало? Розово или синьо?

# 612
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Добре съм, търкалям се  Joy
Младеж чакам пак  Peace

# 613
# 614
  • София
  • Мнения: 553
Ето ме !  wavey Тук съм и Ви чета редовно, но нямам муза за писане нещо напоследък.

Много съжалявам за всички болни дечица  Hug Бързо оздравяване на всички !
Оле, ние също сме били на инхалации с Вентолин плюс противоалергични капки - тази комбинация май напоследък масово се практикува от лекарите. До Урбазон Слава Богу не сме стигали чак.
Симпатюхче, дано намерите и Вие някакво решение вече, че се измъчи това детенце  Hug

Ние в общи линии сме добре. Дея вчера обаче вдигна температура 38,5 - 37,8- 38. Лекарката каза, че най-вероятно е някакъв вирус и е твърде вероятно да поддържа температура 2-3 дни, защто няма други симптоми. Имала и други такива случаи. Каза, че може и да почне да кашля по малко. Тази нощ затова ни беше и твърде неспокойна - ставах да й меря температурата, тя спа неспокойно и т.н. Днес обаче засега няма температура.

Иначе, както и преди съм казвала, Дея е станала много по-добричка от преди. Пак си е дивушка, но някакси е по-миличка станала  Heart Eyes Гушкаме се, целуваме се, казваме си взаимно колко се обичаме  Heart Eyes Тя и Билянка е такава, а Дея е нейно копие по държане, макар, че в Билянка намирам разлика в държането напоследък - станала е по-опърничева Simple Smile
Аз раста и мисля да изкарвам и този месец и да спирам с работата.

Общи условия

Активация на акаунт